IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Para Drmek
ember
mesaj 10.06.2011, 07:52:18
leti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

ocuk olup ta para drmeyenimiz varm acaba.. En kts teneffste bahede zp zp oynarken okul harlmz drp kaybetmekti.. Gnn kalan yutkunarak geerdi yle zamanlarda.. Annem biz para kaybettike kzar, ''ekin ekin, okulun bahesinde para aac kacak yaknda'' diye sylenirdi smile.gif..

Bakkala giderken verilen paray drmek te ktyd.. Eve ks ks dnp paray kaybettim demek yrek isterdi cool.gif

--------------------
I know what it is to be young..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
sahaf
mesaj 10.06.2011, 08:33:58
leti #2

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,139
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Ben bizim Mahmut bakkala ekmek almaya giderken gzelim kat 5 liray drmtm. yine o dneme yakn olarak bizim gecekondu kahvenin nnde 10 kat bulmutum. Mahallede bulunan tm bakkallara girip kmtm o para ile biggrin.gif ne parayd arkada ye ye bitmiyordu.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
Mrbom
mesaj 10.06.2011, 13:09:45
leti #3

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

Oynarken drlmse,oyun arkadalarnn manal baklar yada glmeleri 'acaba bulduda bana akam yapyor' diye dndrrd ou zaman.Anlk umut biggrin.gif sonu kesin hsran...

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 10.06.2011, 23:08:33
leti #4

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,154
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

hi para kaybetmediimi sylyorum.inann ltfen smile.gif
bu konularda ok salamymdr.kaybetmediim gibi para bulmuluumda vardr bir iki defa.
bunlarn biri sanyorum anlatmaya deer olduu gibi benim zeka seviyemi ve cesaretimide ortaya koyan boyutlarda bir hikayedir smile.gif
vey annem beni sanyorum feneryolundaki tanzim sat pazarna yollamt.bende dmemek iin olucak hep nme baka baka gidiyordum ki yerde bir tomar para grdm.yani czdan iinde falan deil.rulo yaplm bir demet para.eildim aldm.ne kadar olduguna filan bakmadm ama binlikti steki para.aldm ama benide bir korku ald.ya biri beni grdyse unsure.gif korkaktm ite,kafamda pek almyordu anlald gibi . aslnda en mantkls paray yine aldm yere brakmakt ama onuda yapmadm ve biraz ilerledim. bir keyi dndm ve nme bir dileni kadn ile ocuu kt.kadn ''allah rzas ''iin der demez ben avuumdaki para rulosunu ikiye ayrdm ve kadna verdim yarsn diyemiem.nk kadna parann nerdeyse 4/3' verdim laugh.gif sonrada o kadar hzl bir ekilde kadnn yanndan uzaklatm ki o bile armtr ve sanyorum mr boyuncada benim gibi mert biriylede bir daha karlamamtr tongue.gif
neyse kadna sadakasn verine ben biraz rahatladm,gidip alverii yaptm. eve geldiimdede vey anneme yolda para bulduumu syledim ve paray ona verdim.o gnn paras ile 3500 lirayd. ok para ama vey anneme parann ogunu bir dileniye verdiimi hi sylemedim biliyormusunuz laugh.gif

--------------------

+Quote Post
superisi
mesaj 14.06.2011, 11:41:42
leti #5

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,671
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Denizli'de ilkokuldaym. amlk gezimiz var. Giydiim elbisenin cebi yok.. Czdanm da yok. Annem karton bir kutuya para koydu. O zaman iin ok para.. amlk'ta da tepe trmanrken baktm kutu yok. ok aradm bulamadm. Neyse ki parann bir blmn harcamtm. Gazoz, dondurma derken smile.gif En ok da buna seviniyorum. Eve geldiimde annem yoktu. Ben de st kattaki halamlara ktm. Alayarak durumu anlattm. Halamn kz 5 dakikada Almanya'dan gelen kk el diki makinesi ile kot bezden kk bir czdan dikiverdi. Mavi bir fermuar ile birlikte ok irin bir czdan oldu. Hatta iine anahtarlk da ekledi. Hala saklarm rolleyes.gif

Bunun dnda ufak tefek kayplarm olmutur.. Bir keresinde ben buldum. Arkadamla okulun nnde turluyoruz. Baktm yerde ikin bir czdan biz arkadamla ne yapalm diye dnrken berdu grnml bir adam yerden czdan ald iini ap deste paralar sayd, bykalt glmseyip arka cebine soktu czdan gitti. Bir hafta sonra okul srasnda bir ocua yerde bulduu czdan gtrp karakola teslim ettii iin trenle dl verildi. Keke zaman geriye evirip o czdan yerden alsaydk da karakola ya da okul mdrne gtrseydik derim. Ama imdi dnyorum da belki de o bulan adama daha faydas dokunmutur kaybedenden kimbilir? unsure.gif

Bunu nereye yazacam bilemedim.. Bir de kaybettiimiz bir eyi ararken "eytan ald gtrd, satamadan getirdi" diye arardk deil mi? smile.gif

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
Adore
mesaj 23.06.2011, 16:14:20
leti #6

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Aksaray'daki Bulvar Sinemas'nn yannda tost vs gibi gdalar satan dkkanlar vard.
Bu dukkanlarn nnde bulunan zemin katn havalandrma blm demir zgarayla kapatlmt.
Burada alveri yapanlar zgaralarn zerine para drr ancak o paray alamazlard.
2 metre uzunluunda bir ipin ucuna baladm hoperlrden karlm mknats sayesinde o paralar almak en byk zevkimdi.
Zaman zaman gider mknats aaya sarktrdm.
Baz gnler 2.5-3 lira topladm oluyordu.
ocukluum boyunca kaybettiim bozuk paralarn kat kat fazlasn bu yolla tekrar kazandm syleyebilirim.

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Para ikolatalar
10 elvina 3,464 13.02.2012 - 10:40:40
G?n: sahaf
No New Posts Para Pein Krmz Mein
1 sahaf 1,496 02.09.2011 - 19:49:42
G?n: saliha kovuk
No New Posts Paraya p Balamak
8 ember 3,831 25.08.2011 - 16:22:22
No New Posts Para Yzkler
Eski Paradan Yzk
1 ember 1,715 07.08.2011 - 15:54:25
No New Posts Para antas
3 Adore 2,130 21.07.2011 - 19:27:34

RSS Basit Grnm Tarih : 21.02.2020 - 16:51:55
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net