IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Rzgrl Bayr
lifelines
mesaj 18.03.2008, 19:47:15
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

nl yazar Emily Bronte'nin ayn isimli romanndan televizyona uyarlanan Rzgarl Bayr, 70'li yllarda yaynlanmt.
Konusu Victoria dneminde geen dizide "Rzgarl Bayr" isimli evin reisi Mr.Earnshaw Liverpool'den dnte kucanda esmer bir erkek ocuu ile evine dner. Kimsesiz bu ocuu evlat alp "Heathcliff" adn takarlar. Evin kz Catherine ile birlikte byyen "Heathcliff" zaman iinde Catherine ak olur ve evlenmek ister. Evin reisi lnce Catherine nin abisi "Heathcliff"i hor grr onun gibi birisi ile kzkardeinin evlenmesinin utan verici olduunu syler. i kinle dolan "Heathcliff" evi terkedip yllar sonra zengin olup eve geri dner. Bu arada sevdii kz baka biri ile evlenmitir fakat tekrar karlanca aklar yeniden balar. Catherine evli olduu kiiden bir kz dnyaya getirdikten sonra lr. "Heathcliff" intikam almak iin len Catherine'nin grmcesi ile evlenir ve kuaklar boyu sevdii kza kavuamamann intikamn hem kendinden hem de evresindekilerden karmaya devam eder.
Dizi, kasvetli-souk ngiliz dizilerinden idi baroldeki "Heathcliff" srtnda siyah pelerini ile kayalklarda dolar, dnr hi durmadan bolua bakar sonra da intikamn alrd. O dnem okulda sessiz sinema oynadmzda bu diziyi anlatmak bize zor gelirdi.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Start new topic
Yantlar (1 - 2)
hayalperest
mesaj 18.03.2008, 23:51:41
leti #2

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 210
Katlm: 19.12.2007
Nereden: Bursa
ye No: 1,575

ki ehrin hikayesinden sonra en sevdiim kitapt .Hala Heatcliff'in Baba Ernshaw'n kucanda geliini unutamadm.Bir ok teori kurdumdu o aklmla .Birde hep Chaterine'in konumasn sonuna dek duysayd yine ayn eyler olur muydu diye dnrdm...

--------------------
WATA NO NAMAE WA L (ERU) DESU...

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 19.03.2008, 14:46:43
leti #3

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

bu diziyi izlemedim ama yine ayn romann en mehur sinema uyarlamas olan 1939 yl yapm William Wyler'n ynettii klasii izlemitim.bu filmde Laurence Olivier''Heathcliff'' rolndeydi.ok ufaktm ama stmde hite sevimli bir izlenim brakmad sonra 15-16 yanda roman okudum,filmi tekrar izledim.en son 1992 yapm olan izledim.sonu hep ayn.iyi yazlm bir roman olabilir ama asla ak roman deil bu basbaya bir nefret roman.bir insan bu kadarm kt olur? korkun bir ey bu.

lmeyen ask (1966)
yn:Metin Erksan
oyuncular:Kartal Tibet,Nilfer Koyigit
tibet zavall niluferi yerlerde srklyordu.nutkum tutulmutu.korkudan lektim(buda bizim sinemamzdaki uyarlamas nl romann)

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No new Bayram Gazetesi
17 sahaf 6,091 28.06.2013 - 17:08:34
G?n: F
No New Posts Bayrak Asmak
3 ember 1,780 13.03.2013 - 15:22:42
G?n: 80schild
Closed Bayram Dilekleri...
13 raymond 5,242 23.09.2009 - 00:05:39
G?n: november76

RSS Basit Grnm Tarih : 14.11.2019 - 20:55:33
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net