IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Giyimler - Takilar

Blm Kurallar

Eski gnlerde kullandmz giysi ve taklar hakkndaki yazlarnz bu blme yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Klo Etekler
linea
mesaj 25.02.2009, 18:09:44
leti #1

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

50'li yllarda en aaal dnemini yaayan bu etekler, 80'lerde de tercih edilen, sevilen modellerden biri oldu. ocukluumdan itibaren ylesine beenirdim ki bu etekleri okul nlklerim, ortaokul ve lisedeki formalarmn eteklerini bile klo diktirmitim halama. Akas giymeyeli yllar oldu ( geri bir ka sene ncesine kadar etek- elbise tercih etmiyordum bile, varsa yoksa pantolon ) Hatrladm tam klo, yarm klo gibi alt modeller vard, yarm da tehlikeliydi ama tam klo etein rzgarl havalarda banza gemesi ihtimali ok yksekti.

Kesimini hala hatrlyorum, getirin bana kuma size klo bir etek biip dikeyim hemen biggrin.gif

Yklenen Dosya(lar)  klo__etek.jpg ( 21.8K ) ndirilme Says: 0

--------------------
Nen var kuzum ?
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
mavi
mesaj 25.02.2009, 18:54:10
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,159
Katlm: 19.10.2007
Nereden: Izmir
ye No: 673
Ruh Halim:

Bende ok severim klo etei. ocukken giyerdim klo eteimi sonra kendi etrafmda hzlca dnerdim o etein savruluu ok houma giderdi smile.gif Son yllarda etee veda ettim artk varsa yoksa pantolon.

--------------------
mavi

Kaybedeceini bile bile neden mcadele ediyorsun? dedi. leceini bile bile yaadn unutmutu o an...Bozmadm

+Quote Post
ember
mesaj 26.02.2009, 18:08:53
leti #3

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

nce kumatan yazlk olarak dikilmise bir sorun yoktu da, klk kaln ynllerden yaplm olanlar baya iman gsterirdi..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 28.02.2009, 04:03:43
leti #4

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

klo etei sevmiyen kk bir kz varmdr sorarm .ben ok severdim ve halada seviyorum.
eteiniz yada elbiseniz klo'sa dnmemek olmazd.o kadar ok dnerdim ki sonunda bam dner yere derdim smile.gif

--------------------

+Quote Post
alibaba
mesaj 28.02.2009, 06:55:00
leti #5

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,626
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

bir erkein etek modelleri hakknda yaz yazmas ne kadar normal bir durum bilmiyorum ama sylemek istediim bir ey var.

klo etek szn ocukluumda duyardm. fakat ne olduunu tam olarak bilmezdim. kelimelere olan ilgim ocukluktan kalmadr. yllar sonra franszca renince dilimizdeki bir ok franszca kelimenin farkna vardm. klo franszcada "an" anlamna gelir.
evlendikten sonra eimle birlikte alverie gitmek, alnan ya da alnacak giyecekler konusunda fikir belirtme grevimi ifa ederken satcnn biri "an etek" diye bir etek modelinden bahsetti. aklmda an ve klo kelimeleri arparak "dannn" sesi kard. satcya
-an etek dediiniz klo etek mi? diye sordum. o da bana an etek ve klo etek arasndaki farklar sayd.

"iyi de klo an demek" demedim tabi.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
walkmanlikiz
mesaj 28.02.2009, 07:23:26
leti #6

Grup Simge

Grup: ye
leti: 37
Katlm: 03.02.2009
Nereden: Bursa
ye No: 4,542

Etekler her zaman favorim olmutur;uzunu,ksas,dar ya da klou...Ama klo etein yeri hakikaten ayr.ster tek etek olarak,ister elbise etei olarak.Kadnlara kendisini bir prenses gibi hissettiriyor.

Son yllarda tam klo olan bir etee dorusu hi rastlamadm.Bir ka tane yarm klo olan eteimi de halen zevkle giymekteyim rolleyes.gif

--------------------
nsana kalan,nceden beynine kaznm olan bilgileri hayat boyunca okumak,yani "anmsamaktr"...

+Quote Post
ember
mesaj 28.02.2009, 19:12:49
leti #7

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

QUOTE(walkmanlikiz @ 27.02.2009, 23:23:26) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Etekler her zaman favorim olmutur;uzunu,ksas,dar ya da klou...Ama klo etein yeri hakikaten ayr.ster tek etek olarak,ister elbise etei olarak.Kadnlara kendisini bir prenses gibi hissettiriyor.

Son yllarda tam klo olan bir etee dorusu hi rastlamadm.Bir ka tane yarm klo olan eteimi de halen zevkle giymekteyim rolleyes.gif

imdi bunu okuyunca hatrladm.. Tam klo eteklere daire klo denirdi.. Patronu tam daire eklinde olurdu ve dikildiinde o ok sevdiimiz frl frl dnp havalanan balerin eteklerine benzerdi.. Bir de yarm klo olanlar vard, daha az kuma gittii iin ve de zellikle kaln ynl kumalarda tercih edilirdi..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
PROTOSS
mesaj 10.04.2010, 20:14:34
leti #8

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,194
Katlm: 25.03.2009
Nereden: Aiur
ye No: 4,771
Ruh Halim:

QUOTE(kurukafa @ 28.02.2009, 07:55:00) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
bir erkein etek modelleri hakknda yaz yazmas ne kadar normal bir durum bilmiyorum ama sylemek istediim bir ey var.

Kurukafaya teekkr ederim. Sen yine biliyorsun Klo ne demek falan. Bak ben henz 3 saniye oldu klo eklinde sylendiini yeni rendim. Bu eteklere flo etek denmiyor muydu diye yazacaktm az daha smile.gif Ya bizimkiler flo diyordu ya da ben yllarca klo dendii halde flo diye anlyordum. Vay be Anlarm.Net byksn gerekten, renmenin sonu yok. Yine de insan merak ediyor acaba flo denmesi de mmkn m halk arasnda ?

+Quote Post
Candy
mesaj 07.03.2011, 16:24:23
leti #9

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,591
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

ok ama ook kkken "dnen etek" derdim ben bu modele.ounu annem dikerdi.Hele orlondan tam klo olarak diktii bir eteim vard ki giydiimde kendimi prenses gibi hissederdim.Onunla dner,dner,dnerdim..ve sonra iimden birey kopard sanki, ok tatl bir his,benim gibi bir zamanlar dnme dolap gibi dnenler ne demek istedii anlayacaktr. laugh.gif te o hissi yakalayana kadar dnerdim. wacko.gif Mthi bir keyifti benim iin.

Yani ksaca klo etek benim iin "dnmek" demektir.Gzel hatralar barndrr.smile.gif

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 13.11.2019 - 06:33:37
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net