IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

4 Sayfa V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Hayvan Deyip De Geçme
superisi
mesaj 23.11.2010, 22:17:45
İleti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Nereden: izmir
Üye No: 532
Ruh Halim:

Bana ait değildi ama evet kedimiz oldu. Teyzemler kedileri çok severlerdi. Apartman dairesinde oturdukları için buldukları kedilere bakamaz bize getirirlerdi.

En küçük kuzen bir gün kömürlükte kapkara, yavru bir kedi bulmuş. Eve getirip yıkadığında kedinin bembeyaz olduğunu görmüş. Hiç bir leke, renk yok.. kar beyazı.. Bize getirdi.

Adını "Panda" koyduk. ok güzel ve akıllı bir erkek kediydi. Anneannemin evi bahçeli ve tek katlı olduğu için zorlanmadan baktık. O da bize çabucak alıştı. Yemeklerimizin artıklarıyla besleniyordu. Ne yediysek artık.. Taze fasulye, bulgur..

Bir gün Panda fare yakalamış, oynuyordu. Ben fareyi yemesin diye elinden almaya çalıştım. Ama bırakmadı.. şaşkın şaşkın bana bakıyordu. alılıkların arasına saklanıyordu. Ablam bana Panda'nın et yemesi gerektiğini ve farenin onun için döner gibi olduğunu anlatmaya çalışıyordu. Ama göz göre göre fareyi yedirmek istemiyor, küçük küçük taş atıyordum Panda'ya.. Yedi mi bilmiyorum ama fareyi alıp ağaçlıkların arasına kaçtı.

Bahçemizdeki kiraz ağaçlarına tırmanınca "Pandaa çikolata kaymak burada burada" şarkısını söyleyince onu çağırdığımı anlar hemen kucağıma tırmanırdı.

Tatil bitince Denizli'ye gitmek için stasyon'a giderdik. O da bizi uğurlamak için gelirdi. Bir defasında treni bekleyen bir çiftten erkek olanı Panda'ya bir tekme savurdu. Panda rayların ötesine kadar uçtu. Acı içinde miyavlayarak eve kaçtı. Biz ağlayarak adama "Niye yaptın?" dediğimizde adam " Ne bileyim sahipli olduğunu" dedi. O an adamı dövmek istedim. angry.gif

Panda evdeki yemek artıklarıyla besleniyordu ama komşuların civcivlerine hiç zarar vermemişti. Yine de komşularımız Panda'yı zehirlemiş olacaklar ki bir gün başı döne döne can çekişerek öldü. Durmadan kafa üstü taklalar atıyordu. Arkadaşlarımızdan birisinin kedisi de böyle hastalanmış bisküvi yedirdiğinde iyileşmiş. Hemen çocuk aklıyla kedi diline benzer bisküvilerden aldık yedirmeye çalıştık. Böyle tüm gün uğraştık. Sabah kalktığımızda Panda'nın öldüğünü ve gömdüklerini öğrendik.

Memlekete gittiğimizde Panda'nın dibinde gömülü olduğu aynı kökten çıkmış çift çam ağacını ziyaret eder, dua okuruz.

1-2 sene sonra bahçemizde bembeyaz kediler dolaşmaya başladı. Biliyorduk ki bu beyaz kediler Panda'nın çocukları torunlarıydı.

2. olarak teyzemler "Karmen" isimli bir kedi getirdiler. Bu kediye teyzemler baktığı için şanslıydı. Devamlı ciğer ve etlerle besleniyordu. Buna rağmen komşuların civcivlerine dadanmıştı. Zehirlediler öldü.

Bir de abimin kedisi vardı. Onu da ablam anlatsın laugh.gif

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
superisi
mesaj 24.12.2010, 16:42:45
İleti #2

Grup Simge

Ruh Halim:

stanbul'a abimin yanına geldim. Cihangir'de çok güzel bir evi vardı. Eve geldim bir baktım kedisi var abimin. Kız arkadaşı kediyi abime bırakmış Amerika'ya gitmiş. Kediye de abim bakmak zorunda kalmış. Kedi diyorum çünkü abim "Kedi" diye çağırıyor, o da geliyor laugh.gif

Kedi irice güzel bir tekirdi. Önce paçalarımı kokladı uzun uzun.. Abim "Seni tanımaya çalışıyor "dedi. Kedi hoşlanmadı benden. Ne zaman koltuğa otursam kedi ile göz göze geliyorum ve panter kesilmiş üzerime atlar vaziyette görüp koltuktan kalkamadan kedi yüzüme doğru fırlıyor. Evde dura dura ilgisizlikten böyle oyunlar geliştirmiş kendisine yazık sad.gif

Kediyi uyumadan önce koridora çıkarıyorduk. Kapıyı da hızlıca kapatıyorduk. ünkü kedi ne zaman kapıyı açık bulsa vınnn diye kayarak içeri girmeye çalışıyordu. Başarılı olamayınca koşuyor koşuyor kapıya zıplayıp tırnaklarını cama sürterek tırrrr diye aşağı kayıyordu.

Bir sabah yüzümde acı ile uyandım. Baktım kedi başımda yüzüme tırmıklar atıyor. Abim uyanmış kapı da açık kalmış kedi içeri girmiş. Ben bağırınca abim geldi. Sözde kedi beni uyandırıyormuş . Yüzümdeki tırmıklar 1 hafta geçmedi. sad.gif

Sonra ablam da geldi. Evde insan olunca kedi düzeldi. Abim gelene kadar kediyi besliyor, bakıyor ve seviyorduk. Abim gelince Kedi yüzümüze bakmıyordu. Hemen gazete okuyan abimin gazetelerinin üzerine yatıyor bize yapmadığı oyunları, cilveleri abime yapıyor, benim asıl sahibim bu kişi diyordu.

Kedi benden hoşlanmamıştı ama kadife eşofmanlarımı çok sevmişti. Ne zaman otursam hemen kucağıma geliyor ve uyuyordu. Kalkmaya çalışınca mırrr diyip tırmığını bacağıma geçiriyor acıdan kalkamıyordum sad.gif

Ama Kedi ile oynamak çok zevkliydi.. Ah bunu ablam daha güzel anlatırdı rolleyes.gif Kedi koltuğun altına saklanıyor. Abimin kemerini koltuğun altına doğru sallıyoruz. Kedi pembe burnunu çıkarıyor. Gözlerini göremiyoruz ama kemeri takip ediyor biliyoruz. Sonra birden sıçrayıp kemeri yakalıyor. Ah hali o kadar komikti ki keşke fotoğrafını çekebilseydik. Onun bu halini görmek için saatlerde bu oyunu oynardık.

Sonra kendi kendine çakmakla çok güzel oynardı. Temizlik yaptığımızda koltuğun altından onlarca çakmak çıkardı. Kedi'nin sonu üzmüştü bizi diye hatırlıyorum sad.gif

--------------------

+Quote Post
superisi
mesaj 24.12.2010, 20:10:11
İleti #3

Grup Simge

Ruh Halim:

Ankara'dayım. Bir sınav için form alacağız. Uzunca bir kuyruk var. Arkadaşımla dönüşümlü kuyrukta bekliyoruz.

Bu sırada acıktım. Bir büfeden döner ekmek aldım. Duvarın kenarındaki banka oturup yemeye başladım. Birden duvarın üstünden kaplan yürüyüşüyle irice bir kedinin bana doğru geldiğini farkettim. Kedi yürüdü, yürüdü başımın ucuna kadar geldi. Ben pısmış bekliyorum. Derken bir patisini omzuma koydu. Omzum patinin ağırlığından çöktü. Kedi sanki "Hey dostum dönerin hepsini sen mi yiyeceksin bize de yok mu" der gibi bir patisi omzumda bana bakıyor. Başımı çeviremiyorum. evirsem bir çift göz, ince bıyıklarla temas halinde olacağım. Kedinin de kocaman, irice bir kafası var. Ağzını, dişlerini düşünemiyorum.

Hemen elimdeki ekmeği usulca duvara bıraktım "Al ye, ben de doymuştum ki zaten" dedim. Kedi dönere bakmadı bile, diğer ayakları ile omuzuma çıktı. Bu arada ben kımıldayamıyorum. Kuyruktaki öğrencilerin hepsi halime gülüyorlar. Gencin birisi beni kurtarmak istedi. Kediyi aldı omzumdan ama kedi tırnaklarını kazağıma geçirmiş bırakmıyor. ocuk asılıyor, kazağım uzuyor ama kedi bırakmıyor.

En sonunda kediyi güçlükle ayırdılar benden. Ben de hemen kuyruktaki yerime geçtim. unsure.gif

--------------------

+Quote Post
superisi
mesaj 24.12.2010, 22:36:46
İleti #4

Grup Simge

Ruh Halim:

Evimizde çok tavuk besledik. Civcivi olan tavuğa biz "Gurk tavuk" derdik. Bir gün bahçede oynuyorum. Duvar ile evimizin arasında 2 kişinin geçebileceği kadar boşluk var. Civcivlerin bir kısmı duvarın dibinde. Anne tavuk ve civcivlerin az büyük olanları duvarın öbür tarafına geçmişler. Ben tam yanlarından geçiyordum. Duvarı geçemeyen civcivler benden ürküp civildemeye başladılar. Tam o sırada Gurk tavuk "Gurk" diyerek kanatlarını açmış bir şekilde duvara çıktı. Oradan da üzerime uçtu. Ben kaçtım o arkamdan kovaladı beni. Evin etrafnda kaç tur attık bilmem. En sonunda annem geldi de "Kışt" dedi tavuğa kurtuldum laugh.gif

Her çeşit hayvan kovalamıştır beni. Köpek, kedi, tavuk, koyun, koç, hindi, kaz huh.gif

--------------------

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 24.12.2010, 22:58:44
İleti #5

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: krklareli
Üye No: 693
Ruh Halim:

4 yada beş yaşlarındayım.o zamanlar annem ve babam ayrılmamış daha.
köyümüzdeyiz.gelir gelmez kendimi bahçeye atmışım ama atmamlada bir horozun saldırısına uğramışım.doğru içeri kaçtım,biraz sonra başıma gelenleri unutmuş olmalıyım yine bahçedeyim ama horoz beni unutmamış smile.gif hatta pusuda beklemiş bile olabilir.beni görmesiyle tepelemesi bir oldu,tabi yine ağlaya ağlaya içeri kaçtım.ninem ağlamama dayanamadı''keserim ben o horozu ''dedi.ben herhalde kesmenin tam manasını bilmiyor olucam ki''kes kes onu ''demişim.
demişim ama zavallıyı kesildikten sonra görünçede bu sefer feryat figan başlamışım ağlamaya,annemin anlatmasına bakılırsa bir yandanda dövünüyormuşum ''horozumu öldürdüler ''diye

--------------------

+Quote Post
alibaba
mesaj 24.12.2010, 23:02:33
İleti #6

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: Izmir
Üye No: 438
Ruh Halim:

forumumuzda buna benzer bir başlık var ama evcil hayvanlarla ilgili. buraya da evcil olup da bize ait olmayan hayvanlarla ilgili anılarımızı yazalım.

böyle bir horoz hikayesi benim de başımdan geçti. amcamların köy evinin bahçesindeki kümesin horozu. boyuna posuna bakmadan milletin üstüne atlıyor. kanında dövüş horozluğu var anlaşılan. bütün çocukları canından bezdirmiş. tamam kendi çöplüğünde ötmesine kimse bir şey demiyor da bahçede oynarken de kümesin yakınından geçsek bize doğru koşuyor. bahçenin diğer ucunda da tuvalet var. mecburen geçeceğiz. neyse işte böyle acil bir ihtiyaçtan dolayı geçerken bizim horoz bana doğru gelmeye başladı. arkadaş kafamın tası attı, sağlam bir tekme yapıştırdım. top gibi fırladı gitti, kendini toplar toplamaz tekrar bana doğru hızlandı. ikinci bir tekmeyle diğer tarafa gönderdim. sanırım horoz ilk defa böyle bir muameleyle karşılaştığı için hala ne olduğunu anlamadı. düştüğü yerden kalkıp tekrar tekrar geliyor. horoz değil bumerang mübarek. kaçıncıda oldu artık saymadım, horoz yattığı yerden kalkamadı. aldı beni bir korku. eyvah amcamın horozu gitti dedim. şöyle biraz bekleyince bizim efe durumu kavramış olacak ki kümes tarafına doğru yan yan yürümeye başladı. hayvanlarda içgörüsel öğrenme diye bir şey var. o gerçekleşmiş meğer.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
superisi
mesaj 24.12.2010, 23:12:37
İleti #7

Grup Simge

Ruh Halim:

Bizim de bir horozumuz vardı Alibaba'nın anlattığı gibi laugh.gif Bekçi köpeği gibi gelen geçene saldırıyordu. Bahçe kapısında sağa sola yürüyüp kimseyi yoldan dahi geçirmiyordu. Mahalleli, çocuklar "llallah" demişlerdi. En son bir kamyonu geçirmemeye çalışırken altında kalmış ezilmiş. sad.gif

--------------------

+Quote Post
superisi
mesaj 24.12.2010, 23:39:49
İleti #8

Grup Simge

Ruh Halim:

Bir tane de dedemin başından geçeni anlatayım. Az önce anneme tekrar anlattırdım. " Bunu da mı yazacaksın yoksa " dedi. laugh.gif

Dedem küçükken saklambaç oynuyormuş. Eskiden Denizli'de çok deve varmış. Ben tek tük gördüm. şte dedem deve sürüsünün arasına saklanmış. Bu arada devenin birine yanlışlıkla çarpmış. Deve dedemi kovalamaya başlamış. Dedem misafir evine saklanmış. Kapısı küçükmüş deve içeri girememiş. Dizlerinin üzerine çömelip sürünerek girmeye çalışmış, üstündeki yükten dolayı girememiş. Hani girse dedemi orada öldürecek sad.gif

Giremeyince kapının önünde diz çökmüş. Dedemi arayan arkadaşları, dedemin sesini duyup gelmişler. Durumu anlayınca devenin sahibine haber vermişler de güç bela deveyi oradan uzaklaştırmışlar. Deve kini bu olsa gerek unsure.gif

--------------------

+Quote Post
superisi
mesaj 24.12.2010, 23:50:18
İleti #9

Grup Simge

Ruh Halim:

Bizim ailede en hayvansever ortanca kuzendir. Fabrika'nın zincirli büyük köpeği bile onu görünce yavru bir kanişe döner. 2-3 yaşındayken bir yılanı da sevmiş. "Cici dilan, cici dilan" diye sesi geliyormuş. Annemler bakmış ne görsünler! Bir tane yılan başını kaldırmış bizim kuzen de yılanın başını okşuyor blink.gif ne korkunç değil mi ama yılan zarar vermemiş hiç.

Büyük kuzen de arıları severdi. Onları hipnotize ettiğini söylerdi. Eline konan arıları bize tutturmaya çalışırdı. Tabi biz hiç elimize almadık unsure.gif

--------------------

+Quote Post
superisi
mesaj 25.12.2010, 00:03:12
İleti #10

Grup Simge

Ruh Halim:

Sıra köpeklere geldi laugh.gif

Evimizin oralarda sarı güzel bir köpek dolaşmaya başladı. Yavaş yavaş ninemin evini kendi evi belledi. Gelen geçene havlıyor. Biz annemlerden gizli beslemeye başladık. Ama ninem razı değil. Köpekcik gece sebze yeşilliğinin içinde uyuyormuş. Ninem yeşillikleri batırıyor, sebzelere zarar veriyor diye kızıyor.

arşıya gidiyoruz bize eşlik ediyor. Öyle ki burnu bacaklarımıza değiyor. O kadar yakından takip ediyor bizi. Biz köpekten kaçıyoruz, onu aldatıp bir dükkana saklanıyoruz. Tam kayboldu artık evi bulamaz diyoruz ki geldiğimizde evde bizi bekliyor buluyoruz.

Ninem istemeyince eniştem yolun kenarındaki bir direğe iple bağlıyor. Hayvanları çok seven teyzem "yazık köpeği iple bağlamışlar" deyip çözüyor ipi bilmeden. Köpek yine evimizde ve ninemin çok sevdiği çiçeklerinin, yeşilliklerinin içinde.. En sonunda trene bindirmeye karar veriyorlar. stasyon şefi ile konuşuyorlar hatta "Biletini aldık" diye espri yapar eniştem. Bir vagonun içine koyup bağlıyorlar.. Gidiş o gidiş.. kediler gibi dönemedi geriye.. Eniştem hala üzülür "nasıl yaptık" diye "niye ikna edemedik ninemi" diye üzülür. Ama en çok köpekçiği iple bağladığımız vagona bir tas su, yiyecek bırakmayı niye akıl edemedik diye üzülürüz sad.gif

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

4 Sayfa V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

Collapse

> Benzer Balklar

Başlık Yantlar Konuyu Balatan Okunma Son Faaliyet
No new Hayvanat Bahçesi
18 GaLaCTiCa 6,150 25.09.2011 - 21:41:19
Gn: slope
No New Posts Hayvan Postundan Paspas
11 lifelines 4,914 10.06.2011 - 12:56:42
Gn: sahaf
No New Posts Hayvan Mezarlığı
Pet Sematary
3 linea 1,845 27.07.2009 - 16:18:24
Gn: alpino
No New Posts Hayvan Masalları
Leonardo Da Vinci'den Masallar
0 okseybilenkiz 1,431 18.03.2008 - 22:27:26
Gn: okseybilenkiz

RSS Basit Görünüm Tarih : 24.08.2019 - 23:41:00
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net