IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Kk Prenses
elvina
mesaj 20.07.2007, 18:19:13
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,123
Katlm: 27.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 191

Hatirlarmisiniz Kk Prenses diye bir film vardi..kitabida vardi onun...ama filmini her oynadiginda bayilarak seyrederdim...yasadigi ati kati ...yan evdeki usak..babasini bulusu ne gzel bir filmdi...
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
clementine
mesaj 21.07.2007, 22:20:18
leti #2

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 152
Katlm: 06.06.2007
ye No: 91

Ben izgi film versiyonunu hatirliyorum filmi de izledim geri ama izgi filmi beni daha ok etkilemisti.

Sarah adli bir kzin hikayesiydi orjinal adi bu mu bilmiyorum ama Trke'ye byle evrilmisti yanilmiyorsam. Ayni adli kitaptan filmede ekilmisti babasindan baska kimsesi olmayan varlikli bir kiz babasi savasta y a kayboldu yada ld tam hatirlamiyorum.kiz bunu dogum gn partsinde greniyordu.kitaptada da var mi bilmiyorum izgi filmde lavinia adli kt kalpli sarisin bir kiz vardi.sarahini en yakin arkadasi hizmeti yine kk bir kizdi oan hep kk hanim diye hitap ederdi...sarahiyi tavan arasina yollamislardi.meteliksiz kaldi diye.yatili bir okulda kaliyorlardi yanlis hatirlamiyorsam.izimleri ok gzeldi kizin siyah salari hala aklimdadir.birde anlamli bakan bir oyuncak bebek bulmak iin tm sehri gezmesi.o kadar ok sey hatirliyorum ki aslinda hepsini yazsam sigmaz buraya smile.gif umarim dogru hatirliyorumdur nk filmle kitap ve izgi film arasinda bir takim farklar vardi. Uzun zaman oldugu in orjinal hikaye hangisi emin degilim sanirim kitaptakidir

+Quote Post
karakedi
mesaj 14.08.2007, 19:29:11
leti #3

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

Kk prenses'in hem hikaye kitabini okudum, hem izgi filmini seyrettim, hem dizisini seyrettim hem de sinema filmini seyrettim.. Sinema filminde Shirley Temple oynamisti.

Ama Sara biraz polyannaci takilir her kt durumda bile mutlu olacak birseyler ikarmaya alisirdi..

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 14.08.2007, 20:43:25
leti #4

Misafir Yazar

Bende dizisini seyrettigimi hatirliyorum.Birden fakirlesip temizliki konumuna dsnce zlmstm onun iin.Sinifa ilk geldiginde btn kizlar kiskanmisti onu.Sonra yer tahtalarini firalarken grdklerindede dalga gemislerdi onunla.Neyseki sonu iyi bitmisti,babasi mirasini ona birakmisti.(yoksa baba lmemiste gerimi gelmisti?)Tekrar prenses gnlerine dnmst.

+Quote Post
helezon
mesaj 14.08.2007, 23:21:42
leti #5

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 309
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Rize
ye No: 186

dizide babasini bir hastanedeyarali askerler arasinda buluyordu. izgi filmde babasi lmst ve babasinin arkadasi onu ariyordu . sonunda buldu ve babasinin hakki olan payi ona devretti. smile.gif ikisinde de bir esit mutlu son vardi.

+Quote Post
mesaj 15.08.2007, 09:05:12
leti #6

Grup:
leti: 0
Katlm: --
ye No: 0

Cumartesiden cumartesiye kusaginin sonunda yayinlanirdi..

Sara’nin annesi, onun dogumunda lmst. Babasi ok zengin bir aristokratti ve is iin uzak doguya gitmesi gerekiyordu..

Kizini zengin veletlerinin okudugu bir yatili okula kaydettirdi… Sara’nin babasi yle zengindi ki okul  Mdresi Bayan Minchin Sara’nin etrafinda pervane olmus , neredeyse “ Odan da rahat misin Sara, rahat degilsen gel tepeme otur” derecesinde Sara’ya yalakalik yapmistir..

Ancak zalim kader aglarini rms ve Saranin babasi bir kaza sonucu lmstr.. Okula hem lm haberi hem de iflas ettigi haberi gelmistir.

Para iin babami tanimam! nidasinda olan Bayan Minchin bu haberden sonra derhal Sara’yi kapi disari edip , tam “ Yok yle kurusa bes kfte Sara hanim, ufaktan ufaktan uza.. hadee” diyecekken , hem mdr yardimcisi hem de kiz kardesi olan kendisine gre biraz daha merhametli Amelia Minchin  tarafindan, okuldan atilip sokaklara dsmesindense , bogaz tokluguna Kle Izaura gibi kullanilmasina ikna edilmistir.

Sara’cik izbe tavan arasina tasindirilmis, okula gelirken getirdigi tm esyalar, denmemis okul taksitleri niyetine Bayan Minchen tarafindan haczesilmistir. Bir tek Emily dedigi bebegi kendi kalmistir.. Emily ,Sara’nin can yoldasi olmus, a susuz ve soguk gecelerde Sara’ya yarenlik etmistir..

Karakedi arkadasimin da bahsettigi gibi Sara’cik bu tavan arasinda kah Polyannacilik oynayip yedigi kuru haslanmis patatesleri pol sarimsakli kfte olarak hayal etmis, kah Cindrella gibi brt bcekle konusup durmustur...

Yalniz her seye ragmen asristokrat havasindan hibir sey kaybetmemis “ burnum dsse egilip almam abi” tavriyla yerleri gayet aristokrat aristokrat paspas etmistir..

Hatirladigim kadariyla Sara’cigin tavan arasinin bitisiginde bulunan bir daireden bir maymun bu kizcagiza habire yemek tasir durudu.. Fincani tutarken bile sere parmagini havaya kaldirma sosyetikliginden bir trl vazgemeyen Sara, bu nerelere tuttugu belli olmayan , mensei mehul, pis maymunun getirdiklerini afiyetle yer dururdu..

Tabi ki hayat hep byle gidecek degildi.. Keser dnd sap dnd, gn oldu hesap dnd…

Sara’nin babasinin ortagi, bir gn pat diye ortaya ikti.. Megerse Saracigi arar dururmus.. ikmis Sara’nin karsisina demis ki;

“ Rahmetli baban ok iyi adamdi Sara, az yiyip imedik onla, alem arkadasimdi o benim, mr vefa etmedi paralari yemege, o yiyemedi, al sen ye, babanin ruhu rahat etsin”

Saracik almis paralari.. Gelsin kfteler, gitsin kuzu pirzolalar , envai esit giyim kusam, mcevherler.. Gn yz grms zavallicik..

Bayan Minchin sok olmus tabi.. Ben ettim sen etme Sara demis, naaparsin ekmek parasi iste, bu ekonomik sartlar bizi bu hale getirdi, istiyorsan sana eski odani hazirlatayim hemen demis..

Ne isim olur len artik odayla modayla, okulu satin alirim okuluuu.. dememis Sara… pms bayan Minchin’in elini, hakkinizi helal edin hocam, iyi kt yedim itim ama yolcudur abbas baglasan durmaz demis ve ekmis gitmis..

Bayan Minchin’de biraz mahcup, biraz pisman ardindan dolu gzlerle el sallamis..

Mutlu son .

+Quote Post
ulashima
mesaj 15.08.2007, 09:38:36
leti #7

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 402
Katlm: 08.08.2007
ye No: 378

simdi genelde kizlara ynelik yapilan bir izgi filmi (yledir. hatta shojo anime denir bunlara, Japonca gen kiz/kk kiz animasyonu demektir) erkek ocuk seyreder ise ne olur.....

feci hirs yapmistim kizcagiza yapilanlara. derdim ki: "su sara isi ele alsa. mutfaktan bir biak yrtse, sonra kendisine eziyet ektiren herkesi yatakhanede desse dograsa, sonra gidip o mdirenin girtlagini kopartsa, intikamini bir tamam alsa ne iyi olurdu" diye. hatta onu kendimin bizzat kurtardigimi falan dsnrdm...ayni senaryoyla.

not: ben neymisim yahu, bir an korktum kendimden.

--------------------
Bir zamanlar maziye bak, ne kadar sendik.

+Quote Post
F
mesaj 08.02.2008, 18:03:42
leti #8

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 626
Katlm: 21.12.2007
ye No: 1,604

"Kk Prenses"in dizisi 87 gibi sal akamlar, izgi filmi de 89 'da cumartesileri le saatlerinde oynard. Ayrca Shirly Temple 'n oynad siyah beyaz film yetmilerden balayarak TRT ve Star 'da defalarca gsterildi.

Dizide yemekservisi yaparken kendisiyle konuan arkadana cevap veren Sarah 'y Bayan Minchen uyaryor: "Sarah, konuma! Hizmetiler grlmemeli fakat duyulmamaldr!"

Bir blmde de Bayan Minchen tam Sarah 'ya tokat atacakken eli havada kald ve "Neden gldn?" diye sordu.

Sarah onun gzlerinin iine bakarak cevap verdi. "Glmedim, dndm!." Onun bu zekice cevaplar Bayan Minchen ' iyice ileden kartyordu.

Bayan Minchen ' clal ngen seslendirdi.

+Quote Post
lifelines
mesaj 13.05.2010, 23:44:41
leti #9

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

Kk Prenses Sara ilk olarak Jack dizisi ile ayn dnemde 1976 ylnda yaynlanmt.
Her iki dizinin konusu da hemen hemen ayn olduundan bir gn Jack iin zlr aradan birka gn geince de Sara iin zlrdm.

Benim seyrettiim dizi 1973 yapm olan.
Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Prenses Sreyya Esfandiary
0 okseybilenkiz 1,362 31.08.2011 - 12:46:16
G?n: okseybilenkiz
No New Posts Prenses ve Nohut Tanesi
3 lifelines 2,137 03.03.2011 - 11:55:30
G?n: ember
No New Posts Prenses Daisy
Mini Dizi
1 okseybilenkiz 1,842 07.03.2008 - 22:43:49
G?n: F

RSS Basit Grnm Tarih : 14.10.2019 - 12:20:18
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net