IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
bi'in Ryas
lifelines
mesaj 02.03.2008, 18:12:52
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

Tark Bura'nn ayn isimli romanndan uyarlanan dizi 1979 ylnda TRT'de yaynland.Barollerinde Mnir zkul ve Meral Zeren oynamt.Diziyi Sr Gltekin ynetmi ve bu dizi dller almt.

nl tiyatro sanats Nait zcan’n bir yerde hayatn anlatan dizi:
Tiyatro tutkusuyla gen yata paa babasnn evini terk eden Nait, ksa srede sivrilip kendi topluluunu kurar ve yaratt bi tipiyle byk baar kazanr.
Evlilikte bulamad ak, tiyatrosundaki bir oyuncuda (Hatice takma adyla Semra Seha) aramas
ise acyla sonulanr.

Benim diziden hatrladklarm: bi rolndeki Mnir zkul'a yaplan makyaj altndan acl gzler ile gen ak Meral Zeren'e bakt sahnelerdeki ac eken ifadesi.Elindeki kendi gibi bi isimli kuklay oynatp konuturmas,bazanda kukla ile dertlemesi.
Dizi yaynland dnemde Tark Bura Tercman gazetesinde kendi romanna sadk kalnmadn syleyip diziyi eletirmiti.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
okseybilenkiz
mesaj 02.03.2008, 19:35:25
leti #2

Grup Simge

leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

kalp kalbe karşı imiş laugh.gif şu an elimde ''ibişin ryası''isimli roman var.bir dizisininde oldugunu biliyordum ama hi seyretmediğim iin bu konuda bir başlık amak istemedim .nk tek syleyeceğim.bu kitabın bir dizisi varmış vede başrolnde ''mnir zkul ''oynuyormuş olacaktı.
elimdeki kitabın arka kapağından bir alıntı yapayım bende:

''ibişin ryası tarık bugra'nın dil,slup ve teknik zelliklerini en iyi belirten romanlarından biridir.eser konu bakımından da devlet tiyatro ve sinemasının ilgisini ekmiş.devlet tiyatroların da sahneye başarıyla uygulanmış.
trt tarafından da-yazarın syleyişi ile- ''akıl almaz şekilde yozlaştırılarak'' dizi film yapılmıştır.biz romanı okuyanların,bu tv filmi konusunda yazara hak vereceklerine inanıyoruz''
son olarak roman aynı zamanda trt roman dl sahibi

--------------------

+Quote Post
lifelines
mesaj 08.04.2008, 20:19:02
leti #3

Grup Simge

leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

Dn nternetten indirdiim 26 Ekim 1979 tarihli Tercman ocuk Dergisinde bu dizi ile ilgili bilgiler ve resim var.
Cumartesi geceleri renklendi.
bi'in Ryas balyor...
Yeni yayn dnemi ile birlikte Cumartesi geceleri bi'in Ryas adl dizi ile renklendi.Tark Bura'nn ayn edl eserinden televizyona Srr Gltekin tarafndan dizi yaplan
bi'in Ryas Trk tiyatro dnyasnn en byk isimlerinden biri olan Nait'in hayatn anlatyor.
Komik Nait olarak anlan tiyatrocu Nait bey,sahneye zorla km ve btn hayatn bu sanat dalna adamt.Sefalet iinde len sanatnn u anda Trk sahnelerinde iki sanat evlad yayor:Biri kz Adile Nait dieri ise olu Selim Nait.
Nait'i televizyonda Trk sahnelerinin yine byk bir ismi canlandryor:Mnir zkul.Daha nce kendisine yaplan televizyon dizisi tekliflerini reddeden sanat,"Nait bey hepimizin ncs ve ustasdr.Onun hayatn canlandrma erefi bana verilince hi dnmeden kabul ettim.Byle bir ans insann ayana ancak bir kere gelir.
bi'in Ryas meslek hayatmn en gzel filmi olacaktr." diyor.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 15.10.2019 - 12:57:41
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net