IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Oyuncaklar - Oyunlar

Blm Kurallar

ocukluumuzun tm anlam oyunlarmz ve oyuncaklarmz bu balk altna.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Satranç
PROTOSS
mesaj 27.08.2011, 15:40:35
İleti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Nereden: Aiur
Üye No: 4,771
Ruh Halim:

Benim satranç oyunu ile tanışmam orta 2 gibi oldu. O zamanlar televizyonda satranç üzerine bir program vardı. Orda ilk görünce ilgimi çekti. Daha önce de Büyük Taktik oyununu oynarken Satranç benzetmesi yapılmıştı bu oyun için. lk duyuşum da o zamana gelir. Öncelikle bir ansiklopediden oyunun kurallarını öğrendim. Hım dedim kolaymış, ardından kalın bir kartona kareler çizip çinili kalemle siyah kareleri oluşturdum. Sonra da bir kırtasiyeciden plastik taşlar alıp oynamaya başladım. Tabi açılışmış, şuymuş, buymuş bilmiyorum. lk oyunlarımı babama karşı oynamıştım. Boby Fischer isminden bahsetmişti çok ilgimi çekmişti. Bir süre sonra da Karpov - Kasparovun oyunlarını takip etmeye başlamıştım. Oyunu oynarken çok düşündüğümün farkına varınca da bir kitap alıp ordan oyunun daha inceliklerini öğrenmeye başladım. Liseye geldiğimde ise fena değildim ki, okulun satranç turnuvasına katıldım ve birinci oldum. Ama tabi ki her zaman ki hastalığım depreşti ve bir süre sonra sıkıldım. Ara sıra depreşir oyun isteğim ve internetten satranç oyun sitelerinde birileriyle ya da bilgisayara karşı oynarım. Güzel oyundur. Benim satranç ile tanışmam bu şekilde olmuştur ya sizin ?

Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

RSS Basit Görünüm Tarih : 26.08.2019 - 08:53:51
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net