IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Sporcular - Takimlar

80'ler ve ncesinin unutulmaz spor olaylarn,takmlar ve sporcularn bu blme yazabilirsiniz.

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Tanju Çolak
TURBO
mesaj 30.05.2007, 08:12:34
İleti #1

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
Üye No: 61

Galatasaray'in (yanlis hatirlamiyorsam Samsunspor'dan gelen) efsane golcusu..
ben Tanju'yu futbolu ile degilde;

dönemin salyangoz satarak Aga olan (bir garip tipi) sonradan görme agasi ile çektirdigi resimlerle...

Hülya Avsar ile olan maceralari ile....
(Bu arada Hülya hanim'in Tanju ve Ibo skorlari hakkinda yorum yapmiim. hahahahaha)

Kaçak mercedes olayi.....

ile hatirliyorum..

--------------------
.oO ne varsa eskilerde var Oo.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
darko
mesaj 31.05.2007, 11:57:10
İleti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Nereden: Istanbul
Üye No: 44

gerçekten de Türk futbolunun unutulmaz yeteneklerinden biriydi. özel yasantisi çok sansasyoneldi. Ama gene de gollerini atardi.

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post
muratuas
mesaj 02.06.2007, 10:04:24
İleti #3

Grup Simge

Üye No: 10

çok büyük golcüydü ayak içiyle attigi plaseler unutulmaz hele xamaxa attigi gol...
su saat itibariyle gol rekoru hala krilamamistir..
240 gol atmistir türkiye liginde
fenere gitmesi galatasaraylilari kizdirsada büyük golcüydü..
o zaman hayli yeni olan tribün hayatimda ilk hayalkirikliklarimdandir.

+Quote Post
muratuas
mesaj 29.06.2007, 13:46:47
İleti #4

Grup Simge

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

+Quote Post
sister
mesaj 11.08.2007, 18:36:08
İleti #5

Grup Simge

Grup: Yazar
Üye No: 388

tanu çolak hülya avsar aski vardi bir zamanlar yanilmiyorsam...hatta ayriliin ertesi hülya avsar bir sarki yorumlamisti biten bu ask üzerine..."hatirlar misin" diye bir sarki...

--------------------
yine seninle geldi hayat!...

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 11.08.2007, 19:12:56
İleti #6

Misafir Yazar

Bende sinir olmustum ona fenere gitti diye.Geçenlerde biyerde yazisini gördüm ben hep galatasarayliydim diye...inanamadim yani kendisine

+Quote Post
alpino
mesaj 11.08.2007, 19:21:35
İleti #7

Grup Simge

Grup: Administrator
Nereden: Eternia/Castle Grayskull
Üye No: 41
Ruh Halim:

Turkiye'nin gelmis gecmis en yetenekli golculerinden biriydi.Ulkemizde golcu denilince akla gelecek ilk 3 isimden biri olacak daima.
Ama ustun golculuk yeteneginden cok daha ustun yetenegi olan kendi kendini mahvetme yetisi ile kariyerini mahvetmis bir kisilik.Bir Galatasarayli olarak tum Galatasaraylilar gibi onun ihanetini (profosyonelligini) asla unutmayacagim.Son zamanlardaki yazilarina ve televizyondaki yorumlarina ise sadece ve sadece guluyorum.Bazen aci aci bazen elimde olmadan.
Buyuk golcu oldugunu herkese kanitladi ama zayif bir kisiligi oldugunu cok daha iyi kanitladi.

Tanju Colak'tan aklimda kalanlar;
Gol attiktan sonra suratinda tuhaf bir ifade ile sevinc gosterisi,
Neuchatel Xamax'a attigi Galatasaray'in 4. kendisinin 2. golu (MUAZZAM!),
Monaco'ya attigi gol sonrasi spikerin Kral Monaco'da! diye sevinc cigligi,
Bir Galatasaray-Fenerbahce macinda 90.dakikada atilan ve kazanilan mac sonrasi kusmus cocuklar gibi (hayli kiskanc bir ifade ile) Hasan (Vezir) benim kaleye giren topuma dokundu gol ona yazildi demesi (Gol ofsaytti o baska),
Kendisine verilen parayi az bulup cok az bir para farki icin Fenerbahce'ye transfer olmasi (o esnada disarida hungur hungur aglayan bir Galatasaray taraftarinin resmi ertesi gunku gazetede yayinlanmisti),
Fenerbahce'ye transfer oldugu senenin acilisinda resminin oldugu dev bayragin yakilisi,
Hulya Avsar ile gazetelerde cikan resimleri,
Florya tesislerinde merdivenlerde otururken silahini temizlemesi,
Kacak Mercedes olayi yuzunden hapise dusmesi,top sakal birakmasi,kitap okumaya baslamasi,felsefik konusmalar denemeleri ve ziyaretine gelen Galatasaray takim futbolculari ile hatira fotografi cektirmesi (Bu esnada yildizi iyice parlamaya baslayan Hakan Sukur'un kendisine biraz cekingen,biraz urkek ve birazda acima hissi ile bakmasi),
Altin ayakkabi odulunu alirken ki su diyalog;
Odulu takdim edip kendisi ile konusma yapmak isteyen bayan spiker sorar:
Do you speak English?
No!
German?
No!
French?
No!
Ve odulu almasi,
Paytak paytak kosu stili....
Iste maziden hafizamda kalmis Tanju Colak kareleri....

--------------------

Islerimin yogunlugundan ve bazi ozel sorunlar sebebi ile her turlu gorsel paylasimlarima suresiz ara verdigimden dolayi forum uzerinden veya ozel mesaj sistemi ile talepte bulunulmamasini rica ediyorum.

Anlayisiniz icin tesekkur ederim.

http://kingofcollectors.blogspot.com/ http://turkcevideomuzik.blogspot.com/

http://cokcomix.blogspot.com/ http://tvdizisi.blogspot.com/

http://anilarimnetvideokulubu.blogspot.com/

Ilkokul: Sehremini - Istanbul Ibrahim Alaettin Govsa, 1979-1984 Donemi ( Sinif Ogretmeni: Yurdanur Deniz )

+Quote Post
darko
mesaj 11.08.2007, 21:52:11
İleti #8

Grup Simge

Üye No: 44

Sevgili Alpino'nu anlattigi Altin Top ödülünü aldigi olay Monaco sehrinde geçmisti.Bu olayi Can Dündar "Aynalar" belgeselinde su sekilde anlatmisti.

"Tanju o gün Monaco'da bir kaç kelime ingilizce konusamamisti. Ama bir ay sonra yine Monaco'da bildigi lisandan konusmus ve Monaco'ya golünü atmisti. "

Evet onun konustugu dil gerçektende gol'dü. 240 golle rekoru elinde bulundurarak, bir sezonda 39 gol atarak rekor kirarak,Samsun,GS,FB gibi üç farkli takim formasiyla gol krali olarak bunu fazlasiyla ispatlamis bir oyuncu.

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post
muratuas
mesaj 12.08.2007, 09:10:38
İleti #9

Grup Simge

QUOTE(bluegs)
Bende sinir olmustum ona fenere gitti diye.Geçenlerde biyerde yazisini gördüm ben hep galatasarayliydim diye...inanamadim yani kendisine[IMG]http://forum.anilarim.net/smileys/smiley14.gif" height="20" width="20" align="absmiddle" alt="Approve" />

tanju hala galatasaraylidir bu arada bu gerçektir bunu tartismanin yeri burasi degil fakat o dönem yasananlari bilen ve pazarliklar esnasinda tanjunun yakininda olan kisilerden biri tribünden çok sevdigim bir abimdir bana anlatti hatta 2 sene önce bir organizasyonda tanjuyla bu konu hakkinda konusmustum ve tanju dedigim sahsin sözlerini tastiklemisti yani gelismeleri uzun uzun yazmaya gerek yok ama tek kelimeyle söylemek gerekirse tanju galatasaraydan gitmemis gönderilmistir..
bu arada yazarken aklima geldi..
tanjunun fenere gittigi ilk sene dereagzina antremana gitmisiz ozaman ufak sayilirdim..tanjuya kiziyordum ama yinede idmanda attigi ayak içi plaselerin hatrina fener antremanina gelmisiz ama bende moral sifir gazete okuyorum .. antremanin baslamasini bekliyoruz...bu ara biri gazeteye bakabilirmiyim dedi bir baktim tanju o an içimden ona okkali bir küfür sallamistim..ama isin aslini ögrendikten sonra pisman oldum tabi yillar sonra ...
birde tanju gittikten sonra yazin fenerle inönüde tsyd kupasinda oynuyorduk ve çok büyük tepki göstermisti taraftar hala hatirliyorum kapali tribünde herkes çüzdan ve paralari çikarmis....,paralarin hepsi bu ..ne tanju diye bagirmisti ...tabi arkadan klasik satilmis tanju tezehurati gelmisti...
bence hiç bir taraftar oyuncuyu takimdan büyük görmemelidir aslolan tuttumuz takimdir...

unutmayin askimiz oyuncuya degil renklere ve armaya dir

BASARILAR GELIR GEER ASALETIN BIZE YETER...

+Quote Post
muratuas
mesaj 14.08.2007, 09:12:12
İleti #10

Grup Simge

ya birden aklima geldi yazmadan duramiycam hani yukarda mesajda tanjunun galatasaraya karsi oynadigi ilk maçta herkesin çüzdanlarini çikarip paralarin hepsi bu...ne tanju dedigini yazdim eksik yazmisim o ara bir elimizde cüzdanlar bir elimizde konfetiler takim tünelden çikarken atacagiz o ara takim tünelden çikti abartmiyorum 5000 kisilik kapali tribünde en az 50 kisi komfeti yerine diger elindeki cüzdani atti ne gülmüstüm benim kankada atmisti ulan tanju sapittirdin koskoca taraftari...
bu arada bizdeyken fenere devamli gol atan tanju fenere gidincede bize her maç gol atmaya baslamisti anlattgim maçi biz 2-1 aldik tanju penaltidan yine bizim hayroya atmisti golü

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

Collapse

> Benzer Balklar

Başlık Yantlar Konuyu Balatan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Tanju Gürsu
10 sister 3,772 13.06.2016 - 19:03:22
Gn: F
No New Posts Tanju Okan
12 heaven 3,815 24.05.2016 - 19:49:41
Gn: F
No New Posts Tanju Çolak Samsunspor Golleri
0 alpino 1,425 15.03.2011 - 05:33:19
Gn: alpino
No New Posts Tanju Çolak Anı (TRT Spor Bir Zamanlar Programından)
0 alpino 1,269 15.03.2011 - 05:20:11
No New Posts Tanju Okan
5 ember 2,123 14.02.2010 - 06:58:16

RSS Basit Görünüm Tarih : 17.08.2019 - 15:11:08
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net