IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Fikralar - Masallar - Hikayeler

Blm Kurallar

Kkken byklerinizden dinlediiniz fkra,masal ve hikayeleri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
yinin Ve Ktnn Yz
Fosforlu
mesaj 24.06.2009, 14:12:29
leti #1

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 437
Katlm: 25.05.2009
Nereden: yeilam
ye No: 5,042

Leonardo da Vinci; ''Son Aksam Yemei'' isimli resmini yapmay dndnde byk bir glkle karlat... yi''yi sa''nn bedeninde, Kt''y de sa''nn arkada olan ve son akam yemeinde ona ihanet etmeye karar veren Yahuda''nn bedeninde tasvir etmek zorundayd...

Resmi yarm brakarak bu iki kiiye model olarak kullanabilecei birilerini aramaya balad. Bir gn bir koronun verdii konser srasnda, korodakilerden birinin sa tasvirine ok uyduunu fark etti. Onu poz vermesi iin atlyesine davet etti, saysz taslak ve eskiz izdi.

Aradan 3 yl geti. ''Son Akam Yemei'' neredeyse tamamlanmt, ancak Leonardo da Vinci henz Yahuda iin kullanaca modeli bulamamt....

Leonardo''nun alt kilisenin kardinali, resmi bir an nce bitirmesi iin ressam sktrmaya balad. Gnlerce aradktan sonra Leonardo; vaktinden nce yalanm gen bir adam buldu. Paavralar iindeki bu adam sarholuktan kendinden gemi bir durumda kaldrm kenarna ylmt. Leonardo; yardmclarna adam glkle de olsa kiliseye tamalarn syledi. Cnk artk taslak izecek zaman kalmamt. Kiliseye varnca yardmclar adam ayaa diktiler. Zavall,bana gelenleri anlamamt. Leonardo adamn yznde grlen inanszl, gnah, bencillii resme geiriyordu.. .

Leonardo iini bitirdiinde, o zamana kadar sarholuun etkisinden kurtulmu olan berdu; gzlerini at ve bu harika duvar resmini grd. aknlk ve hzn dolu bir sesle yle dedi:

''Ben bu resmi daha nce grdm...''

''Ne zaman?'' diye sordu Leonardo da Vinci, o da armt..

'' yl nce'' dedi adam..

''Elimde avucumda olan kaybetmeden nce... O sralarda bir koroda ark sylyordum. Pek ok hayalim vard. Bir ressam beni sa''nn yz iin modellik yapmak zere davet etmiti...''

yi ve Kt''nn yz ayndr...

Her ey insann yoluna ne zaman ktklarna baldr...

Paulo Coelho

--------------------
''...Korkulu gnler bunlar.Kimse tek k yakmyor.Bu gidile,gemilerin klar grnnceye kadar da yakacaklar yok..Gemileri bekliyoruz...''
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 19.11.2019 - 07:01:16
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net