IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Bardak Klflar
okseybilenkiz
mesaj 29.01.2009, 04:40:51
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,154
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

daha dogrusu dantel ay barda klflar.evet vitrin ve bfelere dizilen ay bardaklar iin rlen klflar vard.krmz ve koyu mavi renlerden teyzem rmt.ay bardaklarna geirip ilerine bir kak altlarnada tabak(tabaklarnda miniik yuvarlak rtleri vard) koyup bfeye dizmiti.ama sadece onun deil herkesin yapt bir eydi bu kyde.bilemiyorum o zamanlar bile bana ok sama ve gereksiz gelirdi. bir defa ilevi yoktu.ay ierken karlyordu halbuki stnde kalsa parmaklarmz yanmayacakt laugh.gif (zaten o bardaklar kullanmyorduk ki) bazende ykard onlar sonra tler zarla zorla tekrar bardaa giydirirdi.eer bana ocukken grdn en sama eylerin listesini yap deseniz bu klflar ilk sray alr biggrin.gif

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
mavi
mesaj 07.07.2011, 13:17:34
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,165
Katlm: 19.10.2007
Nereden: Izmir
ye No: 673
Ruh Halim:

aybardaklarna giydirilen bu minik elbiselerden biggrin.gif yoktu bizim fakat tabaklarnn iine konulan o minik tabaklklar vard smile.gif Dantel yapm annem eyizine bu tabaklklar. Ne gerei varsa smile.gif O aybarda klflarndan bizim kymzde de rlyordu, gryordum baz evlerde, insanlar ss niyetine evlerinin bir kesindeki vitrinlerinin iine koyuyorlard. Allahtan annemin byle sama eylere verecek pirimi yoktu da bana zorla rdrtmemiti bu eylerden, yoksa bende zorla dantel rmtm ocukluumda.

--------------------
mavi

Kaybedeceini bile bile neden mcadele ediyorsun? dedi. leceini bile bile yaadn unutmutu o an...Bozmadm

+Quote Post
saliha kovuk
mesaj 07.07.2011, 13:41:24
leti #3

Grup: Yasakl ye
leti: 608
Katlm: 18.03.2009
ye No: 4,743
Ruh Halim:

bizdede bu klflardan vard. annem bu klflar ay bardaklarna ve limonata bardaklarna takard.

+Quote Post
PROTOSS
mesaj 30.09.2011, 00:44:15
leti #4

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,194
Katlm: 25.03.2009
Nereden: Aiur
ye No: 4,771
Ruh Halim:

Bizde su barda iin rlen bir bardak klf vard. ok gzel duruyordu, st ksmlar dantelli filan. yle bfede duruyordu ama kullanldn hi grmedim. Scak bardaklar tutmak iin birebir aslnda, ha kullanlrken klf kartlyorsa ok sama gerekten. Misafir odasndaki kanepe ve koltuklarn stne rtlen rtler gibi. Bir de bu vard di mi ? Srpriz bir ziyaret yaptmzda evsahibi kadn nasl kaldracan bilememiti rtleri. Bardak klfndan nereye geldik neyse.

+Quote Post
Adore
mesaj 30.09.2011, 15:39:58
leti #5

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Kzkardeim eyizini hazrlamaya baladnda henz 16'sndayd ve o gnlerde ay tabaklar iin tla rg yapyordu.
Kendisine "Ne gerek var gzlerine yazk" dediimde ara veriyor sonra gizli gizli yine ryordu.
O tabaklklarn rgs bittiinde, ykanp kolaland zaman ok ho bir grnts vard.

Sanrm t ve ile yaplan rg ileri yava yava tarihe karyor.
Bu kltrn tamamen terkedilmesi de doru deil aslnda.

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No new Bardak ekmek
14 RENK 6,486 30.03.2016 - 09:46:40
G?n: hazan
No New Posts Bardakta ikolata
9 okseybilenkiz 4,629 24.01.2012 - 19:26:57
G?n: demeter

RSS Basit Grnm Tarih : 01.06.2020 - 13:52:56
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net