IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Yataa Serilen Naylon
Mrbom
mesaj 05.02.2009, 10:25:23
leti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

Eskiden baz ocuklarn yatt yatan altna naylon serilirdi biggrin.gif ..Tabi ama belli...Sv gdalar fazla tketilmise belli yalardaki ocuklara uygulalan bir nlemdi bu...Ky yerinde ok rastladm ama ehirde durum neydi bilmiyorum biggrin.gif ...Yanlz geen akam TNT kanalnda Evde Tek Bana filminin tekrar yaynnda rastladm bir sahnede,devaml kola ien ocua''az i akama altna sericek biey kalmad'' gibi bir cmle sarfedildi...

--------------------
Play it again,Raphael
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
ember
mesaj 05.02.2009, 18:20:54
leti #2

Grup Simge

leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Ahaa gzel konuu biggrin.gif .. Komumuzun oluna serilirdi bu naylonlardan.. Har huur sesler arasnda uyurdu garibim.. Yaz akamlar karpuzu o yattktan sonra balkonda yerlerdi gizli gizli.. Bu naylonla yatan ocuklarn mahalledeki teyzelere beli ektirilirdi bi de.. O da ayr bir dertti, ac verirdi baya..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
linea
mesaj 05.02.2009, 18:50:56
leti #3

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Daha ok erkek ocuklar ihtiya duyard bu naylona diye hatrlyorum biggrin.gif . Bazen duyardk filancnn oluna / kzna naylon seriliyormu geceleri diye. Birimizin duymas yeterliydi, ksa zamanda btn snf - mahalle - okul duyard. Masumduk ancak zalimdik de. Rezil rsva ediyorduk naylonla yatan arkada. Misal ardndan koro halinde sidikliiiiii siiiiidiiiiikliiii diye baryorduk. Pimanz blush.gif

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
ARUZKOLIK
mesaj 06.02.2009, 04:30:20
leti #4

Affan dedeye para saydm, Satt bana ocukluumu
Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,612
Katlm: 21.07.2007
Nereden: Dzce
ye No: 299
Ruh Halim:

imdi onu stre araf haline getirdiler...Bir taraf naylon,bir taraf havlu,bildiimiz araf..." ALEZ " diye afilli de bir isim koydular...Nerden mi biliyorum ? Eh iki ocuk byttk heralde...

+Quote Post
karakedi
mesaj 06.02.2009, 06:19:50
leti #5

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

"Akam gnei gzele vurur" sznn bir baka versiyonu var; "Sabah gnei sidikliye vurur" -yata kurusun diye. tongue.gif Akam yataa noylon serilmezse, sabah dek ykanp bahe duvarna serilirdi laugh.gif

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 07.02.2009, 04:54:31
leti #6

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,154
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

10 yandaym bir seneden beri annemin yannda kydeyim. istanbuldan misafirlerimiz geldi.bir halamz vard sk sk gelirdi bu geliinde benden bir ya kk torununuda getirmi.ocugun ad cneyt.
cneyt gelir gelmez bizde karpuz tarlas olup olmadn sordu.olmaz m? hem o zaman imdi artk mazi olmu kara karpuzlardan vard bizde.hemen bostana gittik ama cneyt ok arsz bir oland tarlaya bir girdi eyvah tutmasak bostan kurutucak.gece olunca bizimkinin bir marifeti daha ortaya kt.iiyordu biggrin.gif ne yaplacak tabiki naylon serildi btn dee iyide bu sidikli ile ben yatcam istermiyim altmda haur huur naylon .atm enemi madem iiyordu niye yemiti onca bostan(ben karpuza hep bostan derim laugh.gif )hala krld''cneyt'in karpuz yemesede altna kardn ''syledi. imana geldim naylon'un sadece onun yatt yere serilmesi art ile .ama zavall cneyt'in ilesi bitmedi,kmldadka vuruyordum yumruu ''kmldama naylonu hrdatma huylanyorum''gercektende huylanyordum laugh.gif baktlar olmayacak hala torununu yanna aldda o yumruktan bende huylanmaktan kurtuldum laugh.gif

--------------------

+Quote Post
sahaf
mesaj 14.10.2011, 13:06:49
leti #7

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,161
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Bazen altnzdan kayar giderdi o naylon ama biggrin.gif . Birde naylon donlar olurdu dimi? Konumuza dnelim. Hatrladm kadar ile karpuz falan yedirmezlerdi akamlar tedbir olsun diye. yide sadece karpuz deil ki sulu olan. Akama kadar top peinde koturup itiin kana kana eme suyunun geri dnme gitmesi gerektir ve bu ilem genelde gece olurdu. Valla bende gece oldumu bazen iki defa bile olurmu bu masumane durum.
Byklerimin sylediine gre geceleri benim yatam ss havuzuna dnermi 005.gif .

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 14.10.2011, 13:48:12
leti #8

Grup Simge

leti: 3,612
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Akamleyin gece yataa iersin diye ay iirmezlerdi bykler. huh.gif Bir de bu muhabbet vard. Offf deli olurdum. ay o zamandan dein ok seven biri'nin ektii eziyeti dnebiliyormusunuz. dry.gif Ben de srar eder ne yapar ne eder ierdim yine de ay. biggrin.gif E dost, akraba ocuklarndan bize yatlya gelen olurdu ben de bilirim haur huur sesleri o yzden. laugh.gif

--------------------

+Quote Post
Adore
mesaj 15.10.2011, 01:23:03
leti #9

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Nylon; ocuun i yapmasn engellemek iin deil de, yatan slanmamas iin kullanlyordu.
Oysa bir ocuun yataa iememesi iin saat ba ie gtrlmesi gerekir rolleyes.gif
Bizim mahallede "Donsuz etin" lakab taktmz bir ocuk vard..
Aznda yalanc meme (emzik) dolanr, 10 dakikada bir kendi setii yere iini yapard rolleyes.gif
Sanrm onun yatt yatan iltesi muabbayla kaplyd laugh.gif

Bu arada olan ocuklarnn altna iemesi yaygndr, bayanlarda ise bu oran yallkta artar.

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
hazan
mesaj 15.04.2017, 21:21:39
leti #10

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,370
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Antalya
ye No: 13

imdiii, mazinin tozlu, eh birazck da ili sayfalarnda gezinecek olursak; benim de byle vukuatlarm ve dolaysyla yataa serilen naylonlarla gayet samimi, gayet duygusal anlarm olmu.(hartlar, huurtular eliinde).. Fekaaattt, mazeretim var dostlar.. Ben ok duygusal bir ocukmuum.. Aslnda erken de kurtulmuum bu i olayndan.. Ancaak, kardeim, tam da doum gnmde dnyaya gelmi..Ben iki yama bastm ve artk bez mez tanmadm zamanlarda..Bakmm, ona zel ilgi ve ihtimam gsteriliyor, dzenli aralklarla alt falan deitiriliyor, eee benim neyim eksik?. aka maka, hatrlamasam da kskanmm ite annemin dediine gre ve karmaya balamm geceleri.. Onu bunu brakn, bizim kk bir kpeimiz vard Almanya'da iken. Cinsi neydi anmsayamadm. Ksa bacakl, dk kulakl, kahverengi tyl bir eydi. smi Trixi idi ve evde bakyorduk. ok sevimli bir eydi..Eitimli bir kpekmi aslnda ama ne zaman ki en kk kardeim dnyaya gelmi o da koltuklar slatmaya balam.. Kpekik bile kskanp, huy deitirmi, ben ne yapaym?..
Hatrladklarma gelirsem hayal meyal o anlardan, geceleri bu vukuat ilediim zamanlardan; ryalar grdm anmsarm biraz daha bilinli yalarmda.. ok skmmdr, ama skntlymdr. Tuvalet aranrm, iimi yapmak isterim yapamam vs.. te normale gei dnemlerimde byle anlarda bazen lk, plk hatta scack bir huzura eriirim skntl ryalar sonucunda ki bu yatam slatmm demektir. Bazen de uyanveririrm, kotururum tuvalete. 6 yalarmdayken, okula balamadan nce, tamamen kurtulmuum bu durumdan.. O gn bu gndr, yataa serilen naylonlarla iliiim kesilmitir(har da huur). Yani o gn, bu gndr, yatam slattm bilmem..

-imdi bu durumumu paylarken bir utan duymam gerekiyor muydu? Hi bir utan duymuyorum u an. nmzde ki gnler de duyacak olursam da, i iten gemi olacak zaten unsure.gif ohmy.gif

--------------------
Herey insanlar iin.. Grmek renmek iin, bazen zor da olsa..Herey insanlar iin.. Umut dourmak iin, hayatla sevitim...F

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Naylon Resim erevesi
0 okseybilenkiz 1,382 16.04.2013 - 20:09:11
G?n: okseybilenkiz
No New Posts Naylon oraplar
4 s.alice 2,487 26.11.2011 - 15:08:52
G?n: Candy
No new Naylon Ayakkablar
18 jetfire77 11,383 19.10.2011 - 09:55:43
G?n: ember
No New Posts Naylon Yamurluklar
Naylon Yamurluklar
0 Adore 1,673 24.08.2011 - 23:48:03
G?n: loreyeno
No New Posts Naylon Kpkten Kar Yapmak
Balk Peyniri
4 lifelines 2,930 28.06.2011 - 22:45:33
G?n: loreyeno

RSS Basit Grnm Tarih : 06.06.2020 - 13:52:07
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net