IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Kanavie Yatak Takmlar
linea
mesaj 21.02.2009, 05:31:02
leti #1

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Artk geleneksel yatak - karyola takmlar m kald ki kanevie ile ilenmi olsun. Atyoruz yatan zerine bir rt, bitti gitti. Oysa benim ocukluumda yataklar nasl da sslenirdi. Etek denen iki para olurdu mesela, yatan uzun kenarlarndan aslan, genellikle kanevie ili. U ksmnda da dantel olurdu muhakkak.Neden bilmem kanevie renkleri de genelde mor eflatun tonlarda olurdu. Yastk kenarlar, yorgan ba denilen paray hatrlyorum bir de.

Bir ara bu kanevie etekleri perdeye dntrenlere rastladk, bilhassa yazlk evlerde gzel de grnyordu. Benim de eyizimde bir ka para kaneviem var, anneciim ilemi, hem de ne gzel ilemi, kullanmyorum ama karp bakyorum ara sra.

Yklenen Dosya(lar)  da375773e2de8dde2cb895af0aecb420.jpg ( 43.72K ) ndirilme Says: 2

--------------------
Nen var kuzum ?
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
hale
mesaj 21.02.2009, 20:52:28
leti #2

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 101

Eteklerde iki eit dantel olurdu :
1- Ara danteli ( etek ucundan 3-4 cm lik bir mesafe braklr ,araya piko ile sarlrd)
2- U danteli.

ayn dantelden yastk balarna ve yorgan azna da geirilirdi.. bakm zordur ama ok k durur yaa..

ve evet kanavieler de genelde morlu eflatunlu olurdu.. Hele benim bir zm desenli takmm vard kii (hala var ama sandkta, kullanmaya kylamayanlardan) , canl sanlacak denli gzel.. Ik glge olaylar ile tasarlanp ilenmi bir desendi..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Yatak Dkmek
9 clown 4,745 07.09.2011 - 00:42:00
G?n: slope
No New Posts Yataka (Gnein Olu)
0 okseybilenkiz 1,516 06.12.2009 - 20:16:35
G?n: okseybilenkiz

RSS Basit Grnm Tarih : 07.06.2020 - 11:05:12
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net