IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Termostatsz Elektrikli t
alibaba
mesaj 28.02.2009, 05:02:47
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,635
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Hatrlarsnz, eskiden elektrikli tlerde termostat yoktu. Scakln ayarlamak iin fie takp karlrd. Annelerimiz kmrl tden sonra bu tip tleri ok pratik bulmulardr eminim. Fakat tlenen eylar yakmamak iin yeterince deneyim sahibi olmayanlar az yada ok eyalarda bir yank izi birakrd.
Bu tlerde scakl ayarlayabilmek iin dnlm kolaylklardan biri, fiin tye taklan ksmda bir anahtar bulunan bakalit bir para vard. dikdrtgen ubuk eklinde olan bu ama kapama dmesinin bir tarafndan baslnca t snr dier tarafndan baslnca tnn snmas dururdu. Biraz ilkel olan bu anahtar ksa srede bozulurdu. Elektrikilik yaptm zamanlarda ok tamir ettim bu tlerden. Sapn altnda kalan iki tane somun karlarak st kapak alrd. yass olan rezistans taban ile arlk arasna yerletirilirdi. yeni deitirilmi rezistans, ilk snmada iren bir koku yayard. bir kereye mahsus olan bu ilem rezistansn etrafnda izolasyon vazifesi gren maddeden gelirdi. Bir sre sonra bu koku ve hafif duman kesilir, t kullanlmaya hazr hale gelirdi.
bu ileri yapmay babamdan rendim. Bu tler kullanmdan kalkncaya kar da ok rezistans deitirdim. bir nevi ekmek kapsyd benim iin.

--------------------
her mesajm imzamdr
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
hale
mesaj 28.02.2009, 17:57:21
leti #2

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 101

ve ok ta ard bu tler..eer yaplacak ok t ii varsa, epey kas yapard kolunuz .. sonradan termostatllar knca ku gibi gelmiti dierinn yannda..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Elektrikli Tra Makinesi
2 Adore 1,851 11.11.2011 - 19:30:54
G?n: PROTOSS
No New Posts Elektrikli Battaniye
5 Wham 2,727 29.07.2011 - 12:27:47
G?n: loreyeno
No New Posts Elektrikli Izgara ve Porselen Fisi
1 hale 1,696 21.08.2007 - 12:02:33
G?n: soner1971

RSS Basit Grnm Tarih : 03.06.2020 - 10:58:26
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net