IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Tuvalet Talar
hale
mesaj 11.06.2007, 16:17:51
leti #1

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 101

eskiden fayans degil mozaik idi.. hatta lavabolar bile.. hatirlayan var mi, yoksa en yasliniz ben miyim ? huh.gif
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
altaya
mesaj 11.06.2007, 17:05:55
leti #2

Grup Simge

Grup: ye
leti: 99
Katlm: 08.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 107

azbiraz hatirlar gibiyim....sanirim ilk okulumuzun tuvaletinde vardi

--------------------
Tanri bir tek seim hakki verseydi... Tercihim ocuklugum olurdu

+Quote Post
clown
mesaj 15.06.2007, 13:46:35
leti #3

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 28

Ah Hale ah beni nerelere gtrdnz ... ok yllar nce anneannem ve bykbabam olduka byk bir konan orta katnda otururlard. Kck bir ocukken grm olmama ramen, bu evi en ince ayrntsna kadar hatrlarm. Fralarla ovularak temizlenen tahta zeminini, nnde geni boluklar bulunan ift pencerelerini (bu boluklara oturup oyunlar oynayarak annemi beklerdim), iinde kocaman bir odun frnn bulunduu mutfan, her odada kurulu sobalarn, sabun ve naftalin kokan yatak odalarndaki byk pirin karyolalarn, sedirlerini, evin btn arka cephesi boyunca uzanan, byk bir asma aacnn arszca doland, iek desenli ferforjeden korkuluklar olan balkonunu, balkonun en sonundaki bakr musluklu mozaik lavaboyu ve hemen bitimindeki tahta kapl mozaik tal tuvaletini ve onunda yanndaki odun kazanl, kurnal byk hamamn, bahesindeki fskiyeli minik havuzunu...

Yalnzca bunlar m? Evin iinde anneannemin gn boyu tela iinde kouturuunu, bykbabamn elleri arkasnda bir aa bir yukar tahtalar gcrdatarak yryn, anneannemlerin beslemesi Glizar Abla’nn illi sevimli yzn, sra sra iplere dizili kurumay bekleyen ev sucuklarn, sedirlerin altndaki iri karpuzlar, kokulu kavunlar, tembel ve tozlu temmuz scanda balkonda minderler zerinde Glizar Abla'yla bez bebeime elbise dikiimizi, henz olmam eki zmlerden yaplan koruk tuzlamalarn...

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post
linea
mesaj 15.06.2007, 13:48:23
leti #4

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

illi tas derdik biz onlara

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
clown
mesaj 16.06.2007, 11:41:24
leti #5

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
ye No: 28

Aslnda bu tuvaletlerin vazgeilmez aksesuar ibrikleri de unutmamak gerek.

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 19.06.2007, 21:32:58
leti #6

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,612
Katlm: 15.05.2007
ye No: 12

Mozaik lavabo, tuvalet tasi ve bakir ibrikler. Nerden baksan 25-26 sene oldu grmeyeli sanirim. Geri kymde hala bazi evlerde var sanirim ama emin de degilim. Oralarda ister istemez nasiplerini almaya basladilar tadilat nedeniyle.

--------------------

+Quote Post
soner1971
mesaj 26.06.2007, 18:21:11
leti #7

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 752
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 181

QUOTE(clown)
Ah Hale ah beni nerelere gtrdnz ... ok yillar nce anneannem ve bykbabam olduka byk bir konagin orta katinda otururlardi. Kck bir ocukken grms olmama ragmen, bu evi en ince ayrintisina kadar hatirlarim. Firalarla ovularak temizlenen tahta zeminini, nnde genis bosluklar bulunan ift pencerelerini (bu bosluklara oturup oyunlar oynayarak annemi beklerdim), iinde kocaman bir odun firinin bulundugu mutfagini, her odada kurulu sobalarini, sabun ve naftalin kokan yatak odalarindaki byk pirin karyolalarini, sedirlerini, evin btn arka cephesi boyunca uzanan, byk bir asma agacinin arsizca dolandigi, iek desenli ferforjeden korkuluklari olan balkonunu, balkonun en sonundaki bakir musluklu mozaik lavaboyu ve hemen bitimindeki tahta kapili mozaik tasli tuvaletini ve onunda yanindaki odun kazanli, kurnali byk hamamini, bahesindeki fiskiyeli minik havuzunu...

Yalnizca bunlari mi? Evin iinde anneannemin gn boyu telas iinde kosusturusunu, bykbabamin elleri arkasinda bir asagi bir yukari tahtalari gicirdatarak yrysn, anneannemlerin beslemesi Glizar Abla'nin illi sevimli yzn, sira sira iplere dizili kurumayi bekleyen ev sucuklarini, sedirlerin altindaki iri karpuzlari, kokulu kavunlari, tembel ve tozlu temmuz sicaginda balkonda minderler zerinde Glizar Abla'yla bez bebegime elbise dikisimizi, henz olmamis eksi zmlerden yapilan koruk tuzlamalarini...

ok samimi sylyorum. O kadar gzel anlatiyorsunuz ki resmen yasiyorum.. smile.gif

--------------------
Zaman her seyi gtrse de hayallerimizi asla...

+Quote Post
karakedi
mesaj 04.07.2007, 08:49:30
leti #8

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

Ben o mozaiklerdeki taslarin sekillerini birseylere benzetirdim srekli; ne bileyim, tavsan, kedi, yakisikli bi prens, kurt, kurtadam, vampir derken kendi kendime korkmaya baslardim..

Uzun bir sre sonra tekrar aklima geldiginde ayni taslari ve bunlarin olusturdugu tavsan kedi seklini tekrar bulmaya olusturmaya alisirdim..

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 01.09.2007, 21:37:55
leti #9

Misafir Yazar

Biz bu mozaik taslara ini derdik...kapkara grnrd zordu temizlemesi...

+Quote Post
cedrus
mesaj 09.02.2008, 22:22:19
leti #10

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 108
Katlm: 25.01.2008
Nereden: Istanbul
ye No: 2,121

eskiden fayans degil mozaik idi.. hatta lavabolar bile.. hatirlayan var mi, yoksa en yasliniz ben miyim ?

evet mozaik talar hatrlyorum. ama ondan nce mermerden ya da granitten tek para tatan oyulmu tuvalet talar vard.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Tuvalet
2 superisi 1,371 14.05.2015 - 08:49:33
G?n: Adore

RSS Basit Grnm Tarih : 01.06.2020 - 14:38:56
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net