IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Biblolar
MMXESEN
mesaj 20.12.2009, 23:29:50
leti #1

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 381
Katlm: 14.11.2009
Nereden: Batum, Gurcistan
ye No: 6,070
Ruh Halim:

Vitrinlerin icinde ya da raflarda yer alan cam, porselen, seramik, alci, bronz, gumus ve tahtadan yapilmis melek, eros, hayvan, arap kiz, dans eden figurler gibi. Renkli camdan hayvan figurleri ( Buyukten kucuge sirali dizilmesi sart olan filler, ceylan, kus), Porselen, seramikveya alcidan yapilmis kadin ve cocuk formlu melekler, genellikle porselen ya da seramikten yapilmis dans eden renkli figurler vardi.
Buyuk olanlarinin altina mobilyayi cizmemesi icin kucuk bir dantel konardi.
Toz tutan, temizlemesi tam bir eziyetti. Cogunlukla da temizlerken de dusup kirilirlardi.

Sizin vitrinlerde ne biblolar vardi ?
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
okseybilenkiz
mesaj 20.12.2009, 23:48:30
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,154
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

oh ok gzel okeybilenkz'a yazacak yeni bir konu kt laugh.gif
biblolar ok severimde ben smile.gif

annemle pazara gitmitik.yine 10-11 yandaym.babaeskide alveri bitmi minubste bekliyoruz.karmzdada bir adam aldan biblolar satyor.kz ve oglan biblolaryd bunlar.birinde ellerinde mzik aletleri var dierinde kitap okuyorlar.alalm diye tutturdum.annemin pek houna gitmediler.satcya baka eit varm diye sordu,adam valizdekilerin hepsinin bunlar gibi oldugunu syledi.bizde birer tane aldk(hala dururlar)arabaya bindik,ama annem camdan adamn valizden yeni biblolar kardn grd.bunlarda ceylan biblolar idi ve annemin houna gittiler.bana aldmz biblolar bunlarla deitirmeyi teklif etti ama kabul etmedim tabi laugh.gif annemde bir gnde daha fazla masraf etmemek iin ceylanlar almad

bizde en ok ne biblosu vard dersek evel ezel hayvan formunda olan biblolardan ailece ok holanrz.heleki bir kafas kendinden byk kara kedim vardr-ki- en ok onu severim

--------------------

+Quote Post
MMXESEN
mesaj 21.12.2009, 00:26:17
leti #3

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 381
Katlm: 14.11.2009
Nereden: Batum, Gurcistan
ye No: 6,070
Ruh Halim:

QUOTE(okseybilenkiz @ 20.12.2009, 23:48:30) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

annemle pazara gitmitik.yine 10-11 yandaym.babaeskide alveri bitmi minubste bekliyoruz.karmzdada bir adam aldan biblolar satyor.kz ve oglan biblolaryd bunlar.birinde ellerinde mzik aletleri var dierinde kitap okuyorlar.alalm diye tutturdum.annemin pek houna gitmediler.satcya baka eit varm diye sordu,adam valizdekilerin hepsinin bunlar gibi oldugunu syledi.bizde birer tane aldk(hala dururlar)arabaya bindik,ama annem camdan adamn valizden yeni biblolar kardn grd.bunlarda ceylan biblolar idi ve annemin houna gittiler.bana aldmz biblolar bunlarla deitirmeyi teklif etti ama kabul etmedim tabi laugh.gif annemde bir gnde daha fazla masraf etmemek iin ceylanlar almad

bizde en ok ne biblosu vard dersek evel ezel hayvan formunda olan biblolardan ailece ok holanrz.heleki bir kafas kendinden byk kara kedim vardr-ki- en ok onu severim

Evet evet hatirliyorum cokseybilenkiz.. Alcidan muzik aletleri calan kiz ve oglan figurinleri bizde de vardi. Kafalari ve uc kisimlari cabuk kirilirdi. smile.gif. Keman ve flut calan, kitap okuyanlari vardi. Iyi ki hatirlattin.

+Quote Post
sahaf
mesaj 10.05.2011, 08:46:19
leti #4

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,161
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Genelde seramik ve aldan olduklar iin ocuklar tarafndan her an krlma tehlikesi ile kar karya idiler biggrin.gif birde ekrisi olurdu bu biblolarn yannda bulunan kase gibi. hatta yerli polisiye filmlerimizde mevcutdur bunlardan; biblomuz krlr iinden biey kar veya iinde birey gizlidir vb.

Klasik olan biblolar yukardaki ilk mesajda belirtildii gibiydi. ilaveten beyaz renkte pelikan vard. kedi, kpek gibi simgesel hayvanlarn dnda birde uzakdou biblolar hatrlanabilir. nasl tarif etsem konfyus veya baka bir uzakdoulu ermiin tongue.gif buddha ve dierlirinin garip yzlerinin resmedildii ve oturmu gibi tasvir edildii biblolar vard.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
mavi
mesaj 07.07.2011, 13:23:14
leti #5

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,165
Katlm: 19.10.2007
Nereden: Izmir
ye No: 673
Ruh Halim:

Bizim yle ok biblomuz yoktu. Daymn ei bir gelin ve damat biblosu almt bize ok mutlu olmutum smile.gif hala durur. Kendimde Kuu biblolar almtm. Kuuyu ok severim. Bu iki bibloda vitrinimizde hala durmakta. Bende severim biblolar, sevimli gelirler bana...

--------------------
mavi

Kaybedeceini bile bile neden mcadele ediyorsun? dedi. leceini bile bile yaadn unutmutu o an...Bozmadm

+Quote Post
Adore
mesaj 07.07.2011, 13:27:14
leti #6

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Bizim evde de fil biblosu vard.
Filin dileri kapya bakacakm, bereket olurmu vs. wacko.gif

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
saliha kovuk
mesaj 03.08.2011, 23:25:20
leti #7

Grup: Yasakl ye
leti: 608
Katlm: 18.03.2009
ye No: 4,743
Ruh Halim:

QUOTE(okseybilenkiz @ 21.12.2009, 00:48:30) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

annemde pazardan aldan melek eklinde ,mzik aleti alan bir olan ve bir kz biblosu almt, daha sonra bu biblolar tanrken bir tanesi krld.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Biblolar
3 okseybilenkiz 1,957 06.06.2011 - 10:22:54
G?n: hale
No New Posts Melamin Biblolar
0 lifelines 1,512 11.04.2008 - 23:50:09
G?n: lifelines
No New Posts Kafa Sallayan Kpek Biblolar
7 sea1764 4,429 24.03.2008 - 06:36:22
G?n: -ufuk cingay dmbll-

RSS Basit Grnm Tarih : 29.05.2020 - 15:43:51
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net