IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Cam aydanlk
okseybilenkiz
mesaj 23.12.2009, 06:47:17
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,154
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

bunlarda sya dayankl aydanlklard.babaannem temelli gelirken bir tane getirmiti.
o yllarda(1970'ler) lkemizde daha borcam(sya dayankl cam )rnleri yoktu.biz bu tek aydanl hi kullanmadk .yle vitrinde durdu.babaannem onun ay iin deil,kahve yapmak iin oldugunu ama bizim trk kahvesinden farkl kahveler oldugunu sylemiti.
sonra 80'lerde bu aydanlklar zellikle gnlerde hanmlarn sevdii bir servis gerei oldu.ama kesinlikle atein stne kondugunu grmedim smile.gif aydanlkta demlenen ay bu aydanla aktarlp misafirlerin huzuruna karlyordu.btn ilevi bu kadard.

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
alikusu
mesaj 23.12.2009, 12:19:34
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

fotoraftakine benzer bir eydi.. bende bunu ilk almanclardan yada o zamanlar kilis den gelen kaak eya satclarndan alndn hatrlyorum zira bizim aydanlkda kilis'den gelmiti....
genelde ama grsel klkd, gnlerde nadide bir para olarak karmza kard,imdi her yerde bulmak mmkn ama o yllarda hemen herkesde grlmezdi..
birde ay tiryakisi teyzeler bunun ayn beenmez illede aydanlkdan imek isterlerdi halada yle ya, baz misafir teyzeler genellikle yallarda rastlyorum bu takntya ,kzm sen bize aydanlkdan getir derler,neden diye soruncada cam aydanlkdaki ay souk oluyo derler smile.gif

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 31.05.2020 - 08:40:40
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net