IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Fotograf Albmleri
okseybilenkiz
mesaj 24.01.2010, 14:09:08
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,154
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

geen gn zglle vitrinlere baka baka yryoruz.bir baktm miniik bir plazma tv!
-''aman kk plazma tv''
-''televizyon deil o
-''ahh pc mi?klavyesi nerde ?
-''dilek o ereve''
-''ne erevesi''
-''fotograf erevesi,slayt gsterisi yapyor''
-''yapma wacko.gif ''

geri zgl yapmamt teknoloji yapmt tabi bu byk buluu laugh.gif ve bizler dijital makinalar ktndan beri artk fatograflar eskisi kadar fotografya gtrmyor dogrudan bilgisayara atyorduk.yinede o gemite kalm resimleri eline alp inelemek gibisi yoktu. bizim fotograf albmlerimiz salondaki byk sephann altnda dururdu,ama kimisi nedense bunlar ok ayp eylermi gibi saklard laugh.gif istediiniz zaman genellikle yatak odasndaki gardrobun yklk ksmndan karrlard.tek bir albm alr bunun iini tka basa doldurur geri kalanlarda albmn iine koyarlar d ki bunlar her defasnda dklrd.benim asla kabul edemiyeeim bir ey unsure.gif nk ocukluumdan beri bizdeki albmler konulara gre ayrlrd.rnein bana ait bir albm vard,akrabalara ayr,bykbabaya ayr bir albm vard.albmler deerli idi.hayr hayr onlar deil iinde sakladmz o fotograflar deerliydi

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
superisi
mesaj 15.01.2011, 16:34:02
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,676
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Bu slayt fotoraf gsteren ereveyi eme'de bir tandmzn evinde grmtm. Ev sahipleri torunlarnn resimlerini gururlanarak gsteriyorlard. Teyzem ve annem gzlkleri yanlarnda olmad iin fotoraflarn hi birini gremediler. blind.gif Hmm hmm gzelmi deyip geitirdiler. Ama evsahibi bkmadan srarla her fotoraf bize gstermeye ve anlatmaya devam etti. wacko.gif

Bir sre sonra insan sklyor bakmaya. Oysa eski albmlere bakmak daha keyifli ve gzeldir. Babam fotoraflara ok merakldr. Kklmzden beri ok sayda fotorafmz ekti. Bu yzden yzlerce ocukluk fotorafm var. Ben de ok meraklymdr.

Herkesin evde kendisine ait bir albm vard. Fotoraflar tarih srasna gre yerletirir ve zeri effaf yapkan bir naylonla kaplanrd. Bazlarnda fotorafn kelerine taklan kk gen biiminde yapkan katlar da vard.

niversiteye balaynca ilk kez ktm evimden ayrlrken fotoraflarm da yanma almak istedim. Albm tamak zor olduu iin iindekileri karttm. Fotoraflarn ypranma olasl vard ama artk benimleydiler smile.gif

niversitede arkadalarma devaml gsterdiim iin ve st ste durduklarndan her arkadam hediye vermek istediklerinde alacam hediye mutlaka fotoraf albm olurdu. Ama ben hi koymazdm iine yanmda tayabilmek iin.

En sonunda ypranmalarna dayanamadm ve hepsini yaklak 2000 fotoraf taratp bilgisayar ortamna tadm. Babam ve abime de kopyalarn verdim. Fotoraflar grnce anladlar kayp fotoraflarn nerede olduunu tongue.gif Babam fotoraflar karann senelerce abim olduunu sanm, abim de fotoraflarnn babamda olduunu sanm ve yllarca birbirlerine kzp, sulamlar. Hi kimse evin knden phelenmemi biggrin.gif

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
Candy
mesaj 15.01.2011, 16:47:46
leti #3

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,601
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Harika bir balk bu Dilek'cim! rolleyes.gif

Benim ve kardeimin ayr fotoraf albmlerimiz vard.Halen muhafaza ediliyorlar tabii..Bebeklik resimlerimizden itibaren kronolojik bir biimde sralanm bir dolu hatra.

Ama bence asl kymetli olanlar annemle babamn fotoraf albm.ou siyah beyaz ve bylenerek baktm o fotoraflar bir tarihi anlatyor adeta.Hele bir resim var ki drt kuak bir arada;ben,annem,anneannem ve anneannemin annesi!

Eer o fotoraflarn sahipleri halen hayattaysalar onlara bakmak kadar keyiflisi yok.Tuhaf kan halleriyle akalamak ve o fotorafn arkasndaki yky paylamak.Her fotorafn bir hikayesi vardr deil mi..?

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
raymond
mesaj 15.01.2011, 19:53:41
leti #4

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,830
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Ktahya
ye No: 172

Bizde yllar getike albmlerin says artt... Fakat o en batan beri evde olan albmler yok mu?.. O ilk albmler her zaman en ok vakit ayrdklarm olmutur... ocukluumdan itibaren, o albmlerdeki her bir fotorafn yksn dinleyerek bugnlere gelmi olmama ramen, bugn bile elime aldmda dakikalar, bazen -hi abartsz- saatlerce fotoraflara daldm oluyor...
Arkadalarmn syledikleri gibi, yapkan zemin zerine effaf korumal, bazs da sadece yapkan zeminli bu albmlerde neler var neler?.. Bir kiinin, bir ailenin, bazen de bunlar zerinden bir ehrin, bir lkenin tarihiyle ilgili nemli ip ular... Yaay, bu yaayn tm rnleri, kltr... Pek ok ey... Bazen de seneler nce yitip gitmi bir aile dostu, bazen ismi bile unutulmu ama o tek karelik hediyesiyle yer alm garipler... Ya fotoraf arkalarna braklan notlar?..
Belki bu forumda bir yerlere yazmmdr... Ben kitabn da, fotorafn da gereini severim... Sayfalarn evirerek, hrpalayarak, zaman zaman geri dnp bir daha bakarak severim okumay... Fotoraflar da, hibir ekilde albm sayfalarnda grnd kadar gzel grnemezler bana...
O eski albmlerin ypranm sayfalarnda oka rastladm bir fotoraf arkas yazsyla noktalayaym (kendisini hi grmediim, tanmadm, sadece anlatlanlardan bildiim bir dede dostunun fotorafnn arkasnda yer almaktadr):
"Bir gn yitip gidersem beni bu cansz haylime bakp hatrlaynz..."

--------------------
Hey gidi gnler heeey !

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
Moved Fotograflarla Atatrk'n Hayati
-1 -- 0 --
G?n: --

RSS Basit Grnm Tarih : 29.05.2020 - 14:38:00
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net