IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Elii Katlar
karakedi
mesaj 21.06.2007, 10:09:50
leti #1

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

Degisik renklerde yaprak yaprak olurdu. Biz daha ok bayramlarda bu kagitlari katlayip kselerinden ortalarinda genler, daireler kesip, atigimizda delikli delikli degisik sekiller elde eder, sonra bunlari camlara yapistirirdik.

Resim derslerinde de resim defterine uhu srp, kursun kalemin ucuyla elisi kagidindan kk paralar kopartarak uhuyla yapismasini saglar degisik bir tarz resim yapardik.

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
linea
mesaj 21.06.2007, 11:00:53
leti #2

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

ok gzel kokardi bu kagitlar.

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
mesaj 21.06.2007, 11:01:34
leti #3

Grup:
leti: 0
Katlm: --
ye No: 0

Yaa Kedicik sen simdi elisi kagidi deyince bak ne geldi aklima ulusal bayramlarda siniflari nasil sslerdik di mi? Elisi kagitlarindan iekler yapar sinifin pencerelerine yapistirirdik smile.gif Bayraklar balonlar birde akordeona benzeyen sinif ssleri vardi.. Yaw ok gzeldi bayilirdim ben bayramlarda sinif sslemeye..

+Quote Post
clown
mesaj 24.06.2007, 16:33:47
leti #4

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 28

Bu elii katlarndan yrtma yaptrma yapardk hatrladnz m? Bir resim izerdik sonra renk renk elii katlarn zamk srdmz resmin stne koyar sivri bir cisimle (genellikle pergel ucu) bastrarak yrtlp resme yapmasn salardk.

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post
darko
mesaj 25.06.2007, 13:00:40
leti #5

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,159
Katlm: 24.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 44

bunlarla aga yaptigimi hatirlarim.kirmizi elisi kagidindan da kk yuvarlak paralar keser agaca yapistirirdim. bylelikle elma agaci olurdu

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post
jetfire77
mesaj 27.06.2007, 13:23:58
leti #6

Grup Simge

leti: 900
Katlm: 17.05.2007
ye No: 23

bir zamanlar okuldayken elisi kagitlardan ok degisik motifler yaptirirlardi bu dersin ismi ise bizim okulda semeli mukavva diye geiyordu elisi kagitlarini bu derste kullanirdik

--------------------
Emekli Yazar

+Quote Post
helezon
mesaj 28.06.2007, 13:48:14
leti #7

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 309
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Rize
ye No: 186

resim is dersinde kullanirdik. yirtma yapistirma teknigiyle harika resimler ortaya ikardi. genelde de yesil kirmizi kahverengi sari elisi kagitlari alirdik. kitablarimizin arasina da elisi kagidindan yaptigimiz ssleri yerlestirirdik

+Quote Post
80deOCUKolmak
mesaj 03.09.2007, 09:04:23
leti #8

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 271
Katlm: 26.07.2007
Nereden: Mersin
ye No: 323

Yaa en sevdigim derslerde en ok kullanmaktan hosnut oldugum malzeme bu sanirim.Surdan biliyorum bunlarla derste kesip yapistirma yada baska seyler yapardik ama eve giderkende mutlaka kirtasiyeden alirdim evdede biseyler yapayim diye ama her zaman okuldaki gibi bir olmazdi ayni okuldaki kivami evde tutturamazdim.

--------------------
80'LERDE OCUK OLMAK NE GZEL

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 01.10.2007, 01:03:15
leti #9

Misafir Yazar

Bizde iki degisik renkli elisi kagidi kullanarak bisey yapardik(ismini bulamadim simdi) ....ilk kagidin i kismini makasla 1 er cm lik araliklarla keser,diger renkli kagidida seritler halinde kesip bunlarin aralarindan geirir arkadan yapistirirdik...2 renkli kareler seklinde bir motif olurdu...sari kirmizi yaptigim bir tanesi hala durur bende...(tariften hi birsey anlamamis olabilirsiniz ama gzel grnyordu gerekten... smile.gif )

+Quote Post
darko
mesaj 03.10.2007, 17:21:04
leti #10

Grup Simge

leti: 1,159
Katlm: 24.05.2007
ye No: 44

QUOTE(bluegs)
Bizde iki degisik renkli elisi kagidi kullanarak bisey yapardik(ismini bulamadim simdi) ....ilk kagidin i kismini makasla 1 er cm lik araliklarla keser,diger renkli kagidida seritler halinde kesip bunlarin aralarindan geirir arkadan yapistirirdik...2 renkli kareler seklinde bir motif olurdu...sari kirmizi yaptigim bir tanesi hala durur bende...(tariften hi birsey anlamamis olabilirsiniz ama gzel grnyordu gerekten... smile.gif )

Sen bahsedince hatirladim simdi. Bir nevi okulda yaptigimiz hali dokuma isinin elisi kagidinda yapilan versiyonu gibiydi sanki. Bende baklava desenli bir seyler yapmistim.

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 29.05.2020 - 14:21:13
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net