IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
ar Cihaz
mesaj 21.06.2007, 14:53:13
leti #1

Grup:
leti: 0
Katlm: --
ye No: 0

Zellikle doktorlar tarafindan tercih edilirdi. 80'lerde ok nemli bir bulus olarak belirtilirdi. En iyisi motorolaydi galiba. Ptt tarafindan verilir. Bip Bip terdi mesaj gelince.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
soner1971
mesaj 26.06.2007, 08:34:02
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 752
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 181

Titresimide vardi.

Bir yakinimda vardi. 5 rakamli abone numarasi vardi. Mesaj birakmak iin PTT ye ait servis numarasi aranirdi. Bilmem ne su numarali aboneye mesaj birakacagim. Mesajinizi ikan vatandasa okurdunuz. Mesajlari mmkn oldugunca kisa tutardik. smile.gif
En ge 1 dakikaya kadar mesaj agri cihazina gelirdi.

Simdi sms olayina bakinca amma da etrefilli islerle ugrasmisiz zamaninda diyorum. Vay be. huh.gif

--------------------
Zaman her seyi gtrse de hayallerimizi asla...

+Quote Post
elvina
mesaj 23.08.2007, 22:30:58
leti #3

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,123
Katlm: 27.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 191

evet benimde vardi ok hosuma giderdi o zaman cep telefonu falan yoktu ama 80li yillar olduguna eminmisiniz bana 90 gibi geliyor...???

+Quote Post
sahaf
mesaj 20.07.2011, 08:53:20
leti #4

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,161
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Ben askerdeyken kmt bu cihaz, yani 1990 ylnn hemen balarnda. Ama 1990 banda kt diye konuyu 1990 l yllarn konusu deyip geitirmeyelim bence. Elbette cihazn yurt d aya var. retimi, lisans ve patent alma gibi dier vaziyetler nedeniyle 1980 li yllarn sonlardr diyerek ar cihaznnda dnemimizin bir paras olduuna sizinde hem fikir olacanz umut ederek biggrin.gif Amma konuma metni hazrlamm ha, krmz halda isterim biggrin.gif

lkemize cep telefonu gelip yaygnlamadan bir sre nce, d mihraklarn nce bunu layk grdkleri alettir. Ya da. Cep telefonlar bizde henz Yokken PTT nin bir nevi sms hizmeti verdii cihazdr. ar cihaz sahibine mesaj gndermek istendiinde nce ar merkezini arar, ve mesaj yazdrrdn. ar merkezi de cihaza mesaj gnderirdi cihaz sesli ikaz verir abone gelen mesaj okurdu.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
Adore
mesaj 20.07.2011, 11:11:09
leti #5

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Ben askerdeyken kmt bu cihaz, yani 1990 ylnn hemen balarnda. Ama 1990 banda kt diye konuyu 1990 l yllarn konusu deyip geitirmeyelim bence. Elbette cihazn yurt d aya var. retimi, lisans ve patent alma gibi dier vaziyetler nedeniyle 1980 li yllarn sonlardr diyerek ar cihaznnda dnemimizin bir paras olduuna sizinde hem fikir olacanz umut ederek biggrin.gif Amma konuma metni hazrlamm ha, krmz halda isterim biggrin.gif

lkemize cep telefonu gelip yaygnlamadan bir sre nce, d mihraklarn nce bunu layk grdkleri alettir. Ya da. Cep telefonlar bizde henz Yokken PTT nin bir nevi sms hizmeti verdii cihazdr. ar cihaz sahibine mesaj gndermek istendiinde nce ar merkezini arar, ve mesaj yazdrrdn. ar merkezi de cihaza mesaj gnderirdi cihaz sesli ikaz verir abone gelen mesaj okurdu.

25 yl kural bence uygundur..
25 yl ncesine dayanan rnler de nostalji snfna girebilmelidir.
Sahip olduum arabann klasikler zellii kazanmas iin beklediim gnler geldi imdi aklma.

Ben ar cihazn kullanmadm ve sevemedim.
Cep telefonlarndan ise nefret ediyorum.
zgrlmz kaybettik, izleniyoruz.. Takip ve kayt altndayz smile.gif

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
saliha kovuk
mesaj 20.07.2011, 13:30:42
leti #6

Grup: Yasakl ye
leti: 608
Katlm: 18.03.2009
ye No: 4,743
Ruh Halim:

tr fr akrabamz ar cihazn 89 ylnda almt. markas alcatel idi.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 25.05.2020 - 18:32:50
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net