IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Nuri Leflef Kundura Cilas
sahaf
mesaj 18.07.2011, 16:20:59
leti #1

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,161
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Nuri Leflef markasn bir ounuz kullanmasanzda bir kere bile olsa duymu veya grmnzdr. Sar yuvarlak teneke kutusunun zerinde siyah minare resmi olurdu. Cilay kullanmak iin parmanz tam cilann ortasna gtrmek sreti ile iinde bulunan cilay alr, boyadnz ayakkaby cilalardnz. Cilalama ii bittiinde nce fra vurulur, ardndan bir kadife paras ile ayakkab iyice parlatlrd. Unutmadan ayakkabya vurulan boyann markas yani Gne marka ayakkab boyasda Leflef firmasnndr.Onunda kapanda bir gne simgesi vard logo olarak.

Bir dnem gedikpaa'da bulunan ayakkab atlyelerinin ounu gezdiimden buraya bunlar yazarken bu marka'nn kendine has kokusu burnuma geldi resmen rolleyes.gif .

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
PROTOSS
mesaj 18.07.2011, 16:32:45
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,194
Katlm: 25.03.2009
Nereden: Aiur
ye No: 4,771
Ruh Halim:

Dedemin dkkannda bu boyalardan ok satmlm vardr. Nuri Leflef en iyi markayd. Geri o zamanlar iki marka vard dieri biraz daha ucuzu ve kalite olarak ta daha dkt. Bu kutulardan aklmda kalan tek bir ey, alma yntemiydi. Kapaklar bazen yapr ve amak zor olurdu. Kolay yolu bana gsterilmiti. Onu da yazaym bari. sol avcunuzu yere paralel ve ii yukar bakacak ekilde tutarsnz. Sa avcunuzu da ayn ekilde stne koyarsnz. Sa avcunuzun iine de nuri leflef kutusunu koyar ve soldan, sadan avcunuzu kapatrsnz, ki bu kutunun yan eperlerine bask yapar. iki yandan kk bir bastrma ile kutu alrd. Ne gerei varsa artk bu bilginin. neyse smile.gif

+Quote Post
Adore
mesaj 18.07.2011, 17:56:15
leti #3

Grup Simge

leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Nuri Leflef kokusunu ben de alm bulunuyorum.

Nuri Leflef boya ve cilalar Lostra salonlarnn da favori markalaryd.

Sahaf bilir..

emberlita Pasajna girerken hemen sada lostra salonu vard.

Umarm bu konuda geni bilgiler verecektir.

Not: Nuri Leflef kullanldnda fiyat fark da olurdu smile.gif

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
sahaf
mesaj 18.07.2011, 18:29:12
leti #4

Grup Simge

Ruh Halim:

QUOTE(PROTOSS @ 18.07.2011, 15:32:45) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Bu kutulardan aklmda kalan tek bir ey, alma yntemiydi. Kapaklar bazen yapr ve amak zor olurdu. Kolay yolu bana gsterilmiti. Onu da yazaym bari. sol avcunuzu yere paralel ve ii yukar bakacak ekilde tutarsnz. Sa avcunuzu da ayn ekilde stne koyarsnz. Sa avcunuzun iine de nuri leflef kutusunu koyar ve soldan, sadan avcunuzu kapatrsnz, ki bu kutunun yan eperlerine bask yapar. iki yandan kk bir bastrma ile kutu alrd. Ne gerei varsa artk bu bilginin. neyse smile.gif

Olurmu ok gerekli bir bilgidir bu mazi adna. O bahsettiin yntem dnda daha bir pratik olan ise; Kavanoz ie iinde bulunan boyay almak iin feda ettiin ay ka idi. ay kann tersini kapan arasna sokup, ka emeden yavaa kaldrrdn PLNK diye bir ses kar ve kapak mekikden ayrlan roket gibi frlard wink.gif

QUOTE(loreyeno @ 18.07.2011, 16:56:15) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Nuri Leflef kosunu ben de alm bulunuyorum.

Nuri Leflef boya ve cilalar Lostra salonlarnn da favori markalaryd.

Sahaf bilir..

emberlita Pasajna girerken hemen sada lostra salonu vard.

Umarm bu konuda geni bilgiler verecektir.

Not: Nuri Leflef kullanldnda fiyat fark da olurdu smile.gif

stadm msadenle ona daha sonra ister bu balkta ister emberlita balnda devam edeyim. afak ve pek sinemalarna kunduralar boyasz girildimi kzlara ayp olurdu. Ahh o benim sa yanm. Bi zamanlar benim sa yanm vard cool.gif

Nuri Leflef ayn zamanda ok sert bir siyasetiymi CHP-DP dneminin en kzgn rekabet iinde olduu 1949 ylnda Millet Partisi mensubu iken birde sert yazlarnn olduu bir dergi karm Osman Blkba ile. ilgili haber ve derginin kapa iin link Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

imdi grsel zaman

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
Adore
mesaj 18.07.2011, 18:40:29
leti #5

Grup Simge

leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Olurmu ok gerekli bir bilgidir bu mazi adna. O bahsettiin yntem dnda daha bir pratik olan ise; Kavanoz ie iinde bulunan boyay almak iin feda ettiin ay ka idi. ay kann tersini kapan arasna sokup, ka emeden yavaa kaldrrdn PLNK diye bir ses kar ve kapak mekikden ayrlan roket gibi frlard wink.gif

stadm msadenle ona daha sonra ister bu balkta ister emberlita balnda devam edeyim. afak ve pek sinemalarna kunduralar boyasz girildimi kzlara ayp olurdu. Ahh o benim sa yanm. Bi zamanlar benim sa yanm vard cool.gif

Nuri Leflef ayn zamanda ok sert bir siyasetiymi CHP-DP dneminin en kzgn rekabet iinde olduu 1949 ylnda Millet Partisi mensubu iken birde sert yazlarnn olduu bir dergi karm Osman Blkba ile. ilgili haber ve derginin kapa iin link Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Belki o gerek sar kauuk tabanl ayakkablar da yazarsn.
O ayakkablarn kauuk tabanlarn jiletle keserek sapan (ku lastii) yapardk, sper bir iti gc olurdu.
Onunla vurulan kular dne dne aa inerlerdi.
Ben gsnn paraland o sapanlarla vurulmu kulardan ok grdm.
Nasl bir kauuktu, ne zellikleri vard tam bilemiyorum ama.
Kendine has bir rengi vard.

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
sahaf
mesaj 19.07.2011, 08:28:42
leti #6

Grup Simge

Ruh Halim:

QUOTE(loreyeno @ 18.07.2011, 17:40:29) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Belki o gerek sar kauuk tabanl ayakkablar da yazarsn.
O ayakkablarn kauuk tabanlarn jiletle keserek sapan (ku lastii) yapardk, sper bir iti gc olurdu.
Onunla vurulan kular dne dne aa inerlerdi.
Ben gsnn paraland o sapanlarla vurulmu kulardan ok grdm.
Nasl bir kauuktu, ne zellikleri vard tam bilemiyorum ama.
Kendine has bir rengi vard.

nce kendi kendimi tekzip edeyim sonra loreyeno abimizi cevaplyalm.

Nuri Leflef markas'nn rettii boya markas Gne deil, afak olacakt. Gne sadece logo idi. ilk mesajmda yanl yazmm.

Bahsettiiniz gerek sar kauuk taban ise, ayakkab dnda bot olarakta retilirdi. Ayakkab olarak reten atlye ok az vard. O zelliini bilmediiniz Kauuk ise Kundurac dilinde Ball Sar idir. Bu kauuk tr dierlerinden ziyade olarak daha rahat bir tabana sahip olup ortopedik zelliide vard. Dztaban ayaklar tarafndan da tercih edilirdi ayn zamanda. Suni Ksele olduu kadar, suni kauukta vard. Ball Sar % 100 gerek ve doal kauuktur ve en byk zelliide budur. Google'de Ball Sar Kauuk yazdm sadece bir yerde kt karma o da firma ad. Adam sivas'ta kurulu fabrikasna Ball Sar Kauuk A. . ismini koymu, valla helal olsun demek geldi iimden smile.gif

Yani ksacas Ball Sar'da oktan mazi olmu. Bunlar yazarken aklma geldi, birde fakir ama onurlu ROK AYAKKABI'lar vard sahi smile.gif okta fakir saylmazd aslnda biraz tuzluydu. imdilerde 20 li yalarn yaayan yeni nesile Rok Ayakkab nedir bilirmisin diye sorsan, onu rock roll tarz biey zanneder biggrin.gif

Sapan lastii iin kullandk dorudur. Forumun oyuncaklar blmnde ve sapan balnda bahsetmitim zaten.

Sapan bal Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------

+Quote Post
sahaf
mesaj 13.07.2012, 14:41:26
leti #7

Grup Simge

Ruh Halim:

O eski sar tenekesinde olmasa bile gnmzde hala Nuri Leflef ad ile retimine devam ediyor firma.

Nuri Leflef kimdir? Nuri Leflef markadr unutulmazdr, eski bir tandktr.

Firma hakknda Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No new Nuri Alo
26 Mrbom 11,073 04.05.2012 - 09:16:09
G?n: murat ile nazl
No New Posts Nuri Altnok
1 okseybilenkiz 2,206 25.04.2010 - 11:56:56
G?n: Fosforlu

RSS Basit Grnm Tarih : 25.05.2020 - 19:43:53
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net