IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Cam Tuzakl Duvarlar
Adore
mesaj 07.08.2011, 17:27:11
leti #1

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Baz evlerin duvarlarna, ocuklar trmanmasn diye eskiden cam krklar yerletirilirdi.

Olduka yksek olan bu duvarlarn arazi sahipleri tarafndan "Hrszlara kar" bavurduu bu uygulama olduu sylense de aslnda "ocuklar" kastediliyordu.

Bu durumu protesto etmek iin, bizden biraz daha byk olanlarn omuzuna basp, talarla bu camlar krar ve etkisiz hale getirirdik.

Erik yemenin baka aresi yoktu tongue.gif

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
alibaba
mesaj 15.01.2012, 01:09:08
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,635
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

Ben ilk grdmde bir anlam verememitim. hatta kar komumuzun duvarnn stne ustalarn cam paralarn saplamalarn izledim. sonra hrsza kar nlem olarak yapldn rendim. Babam bu tip eylere karyd. oluk ocua zarar vermekten baka bir eye yaramaz derdi.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
sahaf
mesaj 16.01.2012, 14:05:07
leti #3

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,161
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Konyal Aye hanm teyze vard, Allah rahmet eylesin. Onun bahesi meyve aalar ile doluydu ve bu durum bizi olduka cezbederdi.. Rahmetli evinin duvarn fazla yksek yaptrmamt. Hal byle oluncada bize resmen davetiye kyordu meyve aac ile dolu olan bahesine atlayarak girmemiz iin.
Tek bana yal bir kadnd zaten. Buraya yazarken gzmn nne kr kr olan yz geldi rahmetlinin. Neyse kadncaz duvarn zerini krk cam paralar ile betonlatmt tedbiren. Duvarn zerinde normal cam paralar ile birlikte rengi kahverengi olan cam paralarda grnr olmutu. Acaba diyorum bira ielerinin cam rengi bu renk ya, duvarn zerinde grnen o kahverengi cam paralarda bira iesi krndanmyd acep.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 03.06.2020 - 19:58:30
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net