IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Korkuluk
Adore
mesaj 25.08.2011, 18:16:47
leti #1

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

ocukken okul tatili dneminde byk amcamn yaad kye giderdim.

Bu gidilerimden birinde grdm korkulukla arkadalk etmitim.

Kalnca bir kazkt aslnda..

zerinde paavraya dnm bir ceket, ne olduu anlalmaz bir apka ve rzgarda hareket eden bez paralar vard..

Benim iin komik grnl bir eydi..

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
saliha kovuk
mesaj 25.08.2011, 19:57:10
leti #2

Grup: Yasakl ye
leti: 608
Katlm: 18.03.2009
ye No: 4,743
Ruh Halim:

bizim tandklarmzn kynde gogo adl korkuluk vard ama kargalar ve kular ondan ok korkard, korkudan buday tarlasna giremezlerdi.

+Quote Post
sahaf
mesaj 14.11.2011, 11:03:13
leti #3

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,161
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Bir ehirli olarak korkuluu ehirde grmek benim iin olduka mutluluk ve dehet verici bir hadise idi biggrin.gif Nasl m?

Zeytinburnu'nun smer mahallesinde u an Denizat Kent'in olduu blmden itibaren rpc ayr balard. Buras 1970'lerin sonlarna kadar tarla idi. Domatesi dalndan satn alrdn. Dier sebzelerde yetiiyordu burada tabii ki. Bizim eve 300 metre anca idi. Babam para verir, git domates al uradan derdi. Yam 7 cvar olsa gerek. Satcnn olduu yere ulamak iin tarla'nn iinden bir mddet yrmek gerekiyordu. Fakat daha ilk admlarda kollarn iki yana am ve adeta bana sarlacak gibi duran korkuluu atlatmak gerekiyordu. Korkardm ondan yani. Babama her defasnda yalvarrdm beni gnderme oraya diye ama nafile. Babam '' olum korkuluk canszdr, ondan bi zarar gelmez, sen canldan, insandan kork'' desede ocukluumu bir mddet megul etmitir korkuluk.

Birde aklma geldi.Ylmaz Gney'in ksa bir rolnn olduu 1961 Yapm ''Tatl Bela'' diye bir film vardr. Bu filmde Orhan Gniray ve Neriman Kksal, senaryo gerei Salih Tozan'n sahibi olduu bostan'dan at arabasna marul vb. sebzeleri doldururken Korkuluk etrafnda dnerek okuduklar ok keyifli bir ark vardr. Orhan Gniray abimiz Korkuluk taklidi yapyor, Neriman Kksal ise ona ''Korkuluk Korkuluk'' diye taklyordu.. Bulursam videosunuda eklerim.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Kelebek ve Korkuluk
4 konuk yazar 3,124 19.03.2011 - 18:45:49
G?n: okseybilenkiz
No New Posts Korkuluk
Scarecrow
0 alphaville 1,683 17.08.2009 - 15:53:13
G?n: alphaville

RSS Basit Grnm Tarih : 25.05.2020 - 20:32:29
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net