IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Ambulanslar, Cankurtaran
Adore
mesaj 28.08.2011, 03:02:39
leti #1

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Eskiden ambulanslar bir alemdi.

nceleri Station Amerikan arabalar ambulans olarak dikkat ekerken zamanla kamyonetler de ambulansa evrilirdi.

O zamanlar ekilen filmlerde de zaman zaman grebildiimiz gibi, krmz tepe lambasyla ciyak ciyak barrlard.

Yine renkleri beyaz ve zerinde krmz hilal vard.

Sedyeler dandikti, bir ok kii o sedyelerle tanrken dm, hastaneye gtrlmeden nceki halinden daha ar bir duruma girmiti.

O yllarda stanbul'un yollar bombo olsa da siren almak ambulans ofrlerinin en sevdii raconlandan biriydi.

Grdm ilk ambulans minibs ise Wosvos diye hatrlyorum..

Gariban vatandalarmz Almanya'dan ambulansn nasl bir ey olduunu grp, "yakr" diyerek Trkiye'ye minibs tipi ambulans hediye etmeye balamlard.

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
okseybilenkiz
mesaj 28.08.2011, 11:26:15
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,154
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

isimleri eskiden cankurtaran d diye hatrlyorum.ne zaman ambulans olduklarn ise bilemiyorum rolleyes.gif

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
bu fotomuzu wowturkey.com sitesinde buldum
Fotorafn altndaki notta '' Edirne'ye gelen ilk ambulans'' yazs varm.
imdiki cankurtaranlar ok k ama hala insanlar sedyeden dyor,hala cankurtaran beklerken can veriyor,cankurtaran olay yerine polisten ve basndan saatler sonra geliyor.ben ne yapaym yle lks cankurtaran sad.gif
bazen insan biraz ilgi bile yaatabilir.hepimiz birer cankurtaran olmadktan sonra hastaneleri lks ambulanslar ile donatmz ne faydas var unsure.gif

--------------------

+Quote Post
sahaf
mesaj 12.09.2011, 12:34:56
leti #3

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,161
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Ben ocukken ok gzel ambulans taklidi yapardm.
ald siren sesinin aynsn karrdm nani nani diye. Bir tek tepe lambam yoktu biggrin.gif .

Bu yazdklarm komik taraf. Ama ambulans o kadar sevimli bir ara deildir. ok sevdiiniz birinin veya bir yaknmzn kapsnda durmasn o ara. Gtrdn geri getirmeyebiliyor ou zaman.

Birde yzsz i adamlar var; Uak karmamak iin ambulans tutan. Allah onlar slah etsin.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
alibaba
mesaj 12.09.2011, 22:20:39
leti #4

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,635
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

biz ocukken bu arabalara imdasiye derdik. Artk ilk kim syledi ya da kimden rendik bilmiyorum. mdasiye aa imdasiye yukar. sonra rendim kelimenin asln, imdat shhiye imi meer.Benim hatrladklarm ford minibs olanlaryd. Bucada eskiden bir tane BMC TM 25 ambulans olduunu da duymutum.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 06.06.2020 - 12:30:15
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net