IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
zeri Ak Arabalar
oklitus
mesaj 06.09.2011, 14:48:35
leti #1

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 100
Katlm: 07.03.2011
ye No: 43,545

70'li ve 80'li yllarda, imdiki spor arabalara benzemeyen, geni, st ak arabalar vard. genellikle ticari amala kullanlanlarn grdm ben. ya ticari taksi ya da yukardaki fotoraftaki gibi dn ya da snnet dnlerinde kullanlrlard.

dn iin sslenen arabalarn n kaputuna gzalc, genellikle gelinlik giydirilmi, gzel bir ouncak bebek konulurdu. snnet ocuklarn gezdiren arabalarda ise, snnet ocuunun elinde bir asa, sa ve sol taraflarnda gelinlik giymi kz ocuklar oturmu olurdu.

ticari taksilerinse yan taraflarnda yatay damal bir erit bulunurdu.

fotoraflar bayramda memlekete gittiimde ektim. snnet ocuunun oturaca koltuu ykselterek olay biraz abartmlar ama idare eder yine de. resimdeki ford 1972 modelmi. piyasaya ayn yl kmz ama o benden gen gsteriyor. cnck gibi hala... rolleyes.gif

belki bir arkada kp zeri ak bir impala resmi ekler. ekledii resim de benim eklediimi dver.

--------------------

bir dnya buldum;
yokmu...
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
Adore
mesaj 06.09.2011, 17:03:28
leti #2

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

st ak (cabriolet) ara kullanmak en byk zevkim.
Fotoraftaki ara sonradan bu hale getirilmi..
Bir yazmda belirttiim Bakrky Gelik Restaurant'taki yemee bu aracr beyaz renkli olanyla gitmidik,
Vites kolu direksiyondayd.
Halen direksiyondan vitesli aralar retiliyor mu derseniz, evet retiliyor.
zellikle Japon aralar (bata Toyota) olmak zere automatic vites aralarda vites kolunu direksiyona koyuyorlar.
Antika deeri olan bir arabaym..

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
oklitus
mesaj 06.09.2011, 17:32:03
leti #3

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 100
Katlm: 07.03.2011
ye No: 43,545

Fotoraftaki ara sonradan bu hale getirilmi..
Bir yazmda belirttiim Bakrky Gelik Restaurant'taki yemee bu aracr beyaz renkli olanyla gitmidik,
Vites kolu direksiyondayd.

resimler kalabalk yapmasn diye hepsini eklememitim. madem konu vites kolundan alm, vitesin bulunduu blm de ekleyelim. belki vites kolunu da dediiniz gibi sonradan modifiye etmi olabilirler. eski arabalarda deiiklikler yapmak imdilerde pek moda.

ara sra kye gittiim zamanlarda kullandm bir peugeot var ve koldan vitesli. vites deitireceim zaman elim hep bota kalyor, almas her seferinde zaman alyor. cool.gif

bir ara o peugeot'nun da resmini ekip ekleyeyim buraya. fakat ok eski ve ypranm, demi olaym. sizinle yat olabilir.

--------------------

bir dnya buldum;
yokmu...

+Quote Post
saliha kovuk
mesaj 06.09.2011, 18:32:08
leti #4

Grup: Yasakl ye
leti: 608
Katlm: 18.03.2009
ye No: 4,743
Ruh Halim:

eskiden mahalemizde moe amca vard, moe amcann st alp kapanan mustang marka arabas vard. moe amca arabasn ok sever ve zerine titrer onu yaz k ykard. yazlar okulda teekkr ve takdir alan ocuklar arabasyla luna parka gtrrd.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 25.05.2020 - 20:39:47
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net