IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Kurna
nedesem
mesaj 26.06.2007, 13:47:51
leti #1

Grup Simge

Grup: ye
leti: 42
Katlm: 15.06.2007
ye No: 137

Belki ogu kisi grmemistir bunlari ama mesela benim kklgmde evimizin banyosunda kvet yoktu, onun yerinde kurna vardi, simdi sadece hamama gidenler bilir ama Konya'da kurnasiz ev yoktu bir zamanlar. Tas ya da mermerden olabilirdi, iine sicak suyu kazandan doldurur, tas tas basiniza dkerdiniz.

Aslinda anneniz dkerdi. "ok sicaak" diye bagirdiginizda da "sicak micak degil, bi dur krolmayasica" diye azarlardi. Kendim iin konusuyorum tabi...

--------------------
www.nedesem.com
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
hale
mesaj 26.06.2007, 13:48:59
leti #2

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 101

bizde de vardiii. bi de bakir hamam tasimiz vardi. ortasi kuslu..

+Quote Post
clown
mesaj 26.06.2007, 19:46:25
leti #3

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 28

Bykbabamn evinde mozaik tandan bir kurna vard. Bu kurna ssl bakr bir musluun altnda dururdu, iinde de elii bakr bir tas.

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 26.06.2007, 20:28:24
leti #4

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,612
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Evde yoktu ama hamamlarda grrm. Lakin o gzelim bakir taslar kalmadi ki sad.gif plastik artik. Kurnanin tadi ok baska gerekten. EEE yabancilar bos yere "Turkish Bath", Trk Banyosu demiyorlar. Hatta James Bond'un bir filminde de grmstm sanirim bizim meshur kurnali Trk Hamamini. "Turkish Bath" yaziyordu giriste.

--------------------

+Quote Post
soner1971
mesaj 27.06.2007, 07:01:29
leti #5

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 752
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 181

Ilkokul 5. sinifa kadar babam her hafta sonu beni, agabeyimi, kuzenimi hamama gtrd. Kurnanin zevki tartisilmaz. Mermer kapli, Osmanli tarzi bir hamamdi Beylerbeyi Hamami..

Sofben, termosifon, gnes enerjisi geldi, hamam da tarihe gmld, Geri hala gidenler olduka ok.

--------------------
Zaman her seyi gtrse de hayallerimizi asla...

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 01.09.2007, 22:26:13
leti #6

Misafir Yazar

Teyzemlerin banyosunun kurnasi gri mermerdendi...tabi hamam tasida zerinde dururdu hep...(ocuk aklimla acaba bunun iine giriyorlarmi diye dsnrdm).... bizde kvet vardida hi bilmiyordum kurnayi... 

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 06.06.2020 - 18:15:03
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net