IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
i Doldurulmu Hayvanlar
lifelines
mesaj 07.12.2011, 20:56:54
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

70'li ve 80'li yllarda baz kasap dkkanlarnda ii doldurulmu kuzu, lokantalarda, kahvehanelerde,
evlerde ise duvara asl geyik ba ya da kular olurdu. Kk kular olduu gibi kartal gibi byk kularda
duvara ss olarak aslrd. Uzun yllardr grmediim bu doldurulmu hayvanlar, bazen eski filmlerde gryorum.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
okseybilenkiz
mesaj 07.12.2011, 21:17:50
leti #2

Grup Simge

leti: 8,154
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

ok gzel ve ilgin bir ayrnty paylamsn arkadam
dediin gibi bu hayvanklar bir zamanlar kasap dkkanlarnda ok grrdk.zelliklede o miniik kuzular
tabi baka hayvanlarda grmtm tilki ,bayku,sansar ve gelinik gibi
ama benim bunlar grdm yer ne bir evdi nede bir kahvehane.bir video kulpt.
olduka geni bir dkkan olan bu iyeri iki katl idi.alt katnda dolum yapyorlard.st kat ise kasetlerin kiraland yerdi ve dkkann her yerine bu bahsettiim hayvanklarn doldurulmu bedenleri konmutu.dkkana her giriimde iim z ederdi

--------------------

+Quote Post
alibaba
mesaj 08.12.2011, 03:16:08
leti #3

Grup Simge

leti: 2,633
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

evlerde grdm doldurulmu hayvanlar kulard. ya bir ky kahvesi ya da ona benzer bir yerde av hayvanlarnn doldurulmu olanlarn grmtm. ilk nce alglamakta glk ektiimi ok iyi hatrlyorum. acaba nasl doldurmular diye dnmtm. aklm almamt vesselam. sonra televizyonda izlemitim. basite gstermilerdi nasl yapldn. bir de pazar gn le vakti yaynlanan bir programda, evinde bir sr doldurulmu hayvan bulunan birini gstermilerdi. scak havalarda bozulma olmasn diye bir takm ilalar srdn anlatmt. onu da aklm almamt ya neyse.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
karakedi
mesaj 08.12.2011, 14:37:00
leti #4

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

Sadece filmlerde grdm, umarm daha da grmem.. Nasl bir hobidir ya da zevktir bilemiyorum anlayamyorum..

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
oldkid
mesaj 11.12.2011, 10:33:43
leti #5

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,244
Katlm: 25.07.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 318

80 sonlarnda Avusturya'ya bir ka parti pil satm ve gide gelede yetkilileriyle baya samimi olmutuk. Bir akam i yemeinde zel olarak sormulard. "i doldurulmu kpek bal bulabilirmisiniz, buradaki restoranlarda abuk ve karl pazarlayabiliriz diye" Biraz baknaym deyip soruturmaya balam, sonra tembellikten vazgemitim.

--------------------
What we do in life, echoes in eternity...

+Quote Post
sahaf
mesaj 12.12.2011, 11:08:07
leti #6

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,161
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Korku filmleri iinde iyi ve salam bir grsel malzemeydi doldurulmu hayvanlar. Filmin herhangi bir oyuncusu oda iinde dolarken kamera o hayvann kafaya odaklanr, bazen kafaya ait olan gzler hareket ederdi gerilimi artrmak adna. Neler olurdu onlarda ite kaplan, gergedan ve geyik kafalar gibi.

Bakrky'de Yenimahalle tren istasyonu arkasnda TCDD'ye ait bir fidanlk vardr. istasyon'un dik merdivenlerinden inip sa yapp, kartaltepe tarafndan ktnzda hemen bu fidanlk karlard sizi. Bu gzel fidanln ierisinde 15, 20 yl'dr uramasamda, bugn hala varln srdrdn sandm Avclar ve Atclar Dernei vard. ocukluumuzda bu kahvehane grnmnde olan dernei ska ziyaret ederdik. Arkadamzn babas avc idi ve buraya taklrd hep. Dernein iine girdiimizde envai eit doldurulmu ku ile karlardk. Birde tilki hatrlyorum bu dernekten evet evet birde tilki vard burada. Buraya gelen avclar vurduklar hayvanlardan bahsederlerdi bol bol. Bir oununda attn dnyorum, atclar dernei ya habire atard buraya gelen avclar.
Ben ahsen Balk hari herhangi bir canlnn hayatna kast edilip doldurulmasna karym.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 28.05.2020 - 23:03:56
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net