IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
ifreli Bond antalar
soner1971
mesaj 03.07.2007, 11:14:06
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 752
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 181

Her ne kadar erkekler kullansa da bayanlarda bilir.

Bir zamanlar okulda hep bu tip anta kullanirdik. Ilk modellerini belki hatirlarsiniz , firlamali kapakli idi. Daha sonra 80 lerin basinda yanlardan basmalilar ikti. Daha sonra sifreliler devreye girdi.

88 yillarinda Lise sonda bu antadan tamamen kurtuldum. Sirta asmali bez fermuarli antalara getik.

--------------------
Zaman her seyi gtrse de hayallerimizi asla...
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
ember
mesaj 03.07.2007, 11:30:31
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

QUOTE(soner1971)
Her ne kadar erkekler kullansa da bayanlarda bilir.

Bir zamanlar okulda hep bu tip anta kullanirdik. Ilk modellerini belki hatirlarsiniz , firlamali kapakli idi. Daha sonra 80 lerin basinda yanlardan basmalilar ikti. Daha sonra sifreliler devreye girdi.

88 yillarinda Lise sonda bu antadan tamamen kurtuldum. Sirta asmali bez fermuarli antalara getik.

Firlamali kapakli biggrin.gif .. Ne gzel tarif etmissin tongue.gif .. Sahiden de att att firlardi o kilitler.. yle firlardi ki, parmagimiza arparsa eger bayagi canimizi yakardi.. Iyi ki hatirlattin..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
xanax
mesaj 03.07.2007, 11:43:29
leti #3

Grup Simge

Grup: ye
leti: 71
Katlm: 28.06.2007
ye No: 199

ama dgmelerinin yanlarina genelde yapistirma harflerden kisinin adinin ve soyadinin ilk harfleri yapistirilirdi.

sifre bulmak gibi sama bir oyun oynardik bunlarla. en kisa srede bulan kazanirdi. kulagini yapistirip dgmeleri evirip ikan "tik" sesinden sifre bulurduk. sifre 3 haneli oldugundan yle zor da olmazdi bulmasi

--------------------
Walking a long road... Never reaching the end...

+Quote Post
alpino
mesaj 03.07.2007, 11:52:16
leti #4

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,589
Katlm: 21.05.2007
Nereden: Eternia/Castle Grayskull
ye No: 41
Ruh Halim:

Ilkokul 4'ten lise2'ye dek bond tipi canta kullandim.Lise son sinifa giderken okula sadece bir tek defterle (tum dersleri sigdirdigim) gitmistim.Bu nasil bir tezat anlamadim (lise son sinif tek defter ve sinifta kalmadimbu da ayri bir olay).

--------------------

Islerimin yogunlugundan ve bazi ozel sorunlar sebebi ile her turlu gorsel paylasimlarima suresiz ara verdigimden dolayi forum uzerinden veya ozel mesaj sistemi ile talepte bulunulmamasini rica ediyorum.

Anlayisiniz icin tesekkur ederim.

http://kingofcollectors.blogspot.com/ http://turkcevideomuzik.blogspot.com/

http://cokcomix.blogspot.com/ http://tvdizisi.blogspot.com/

http://anilarimnetvideokulubu.blogspot.com/

Ilkokul: Sehremini - Istanbul Ibrahim Alaettin Govsa, 1979-1984 Donemi ( Sinif Ogretmeni: Yurdanur Deniz )

+Quote Post
jetfire77
mesaj 03.07.2007, 13:02:03
leti #5

Grup Simge

leti: 900
Katlm: 17.05.2007
ye No: 23

Benimde ilkokulayeni basladigim zaman kirmizi renkli bir james bond antam vardi bende bu antayi ilkokul 3 kadar kullandim

--------------------
Emekli Yazar

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 01.09.2007, 21:48:03
leti #6

Misafir Yazar

Tristar markaydi bu sifreli antalarin ogu(IBS tristar enistemin sirketiydi bizim antaci dkkanimizdada satardi babam bu antalardan)...tabi abimin antasida byle bond bir antaydi...herkes aamasin diye sifre konurdu...ama bazen anta sahibide unuturdu kendi sifresini...kabus olurdu tabi...abim yerinden ikarmisti bikere antasinin sifre kisimlarini bu yzden....(aslinda oda dev filan yapmazdi ama hep geerdi sinifini)

+Quote Post
elvina
mesaj 01.09.2007, 21:50:00
leti #7

Grup Simge

leti: 1,123
Katlm: 27.06.2007
ye No: 191

ben onu arkadaslarimdan degilde babamdan hatirliyorum...babalar kullanirdi genelde...

+Quote Post
alphaville
mesaj 21.12.2011, 03:13:55
leti #8

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 392
Katlm: 28.08.2007
Nereden: ege
ye No: 462
Ruh Halim:

srann yan tarafna konur bazen yanlslkla dserdi snfn en sessiz annda boooom diye bazen de bilerek drrdk, ici bally kokard, bazen yumusak saplar kopard eve kadar tavla misali koltuk altnda tasnrd, sonralar girisimci reticiler bundan ilham alarak sert mukavvadan renkli klasorler icat etti ama srann icine girebilidiginden dsnce ses yapmyordu....birde ifresini kimseye sylemezdik sanki iinde ne varsa.ou kez unutup tornavidayla atm oluyordu.

--------------------
bydke kaybolan masumiyet..

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 04.06.2020 - 11:02:34
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net