IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Hesap Makineli Saatler
yedikeresekiz
mesaj 25.01.2008, 10:14:26
leti #1

Grup Simge

Grup: ye
leti: 65
Katlm: 30.07.2007
ye No: 341

bu saatler genelde casio marka olup olduka byk saatlerdi. hesap makinesi rakamlarinin oldugu blm ve ekrani dsndgmzde bilegi nerdeyse kapatiyordu devasa boyutlariyla. rakam tuslari ise ok kkt onlara basmak gerekten marifet istiyordu. saat byk oldugu iin ortamlarda dikkat ekerdi. bu saatleri genelde derslerinde basarili matematigi iyi olan bilime merakli olan tipler alirdi. bu saatler erkekler arasinda acaip bir hava atma araciydi. misal bi konu ailir bilmemkain %bilmemkai ne acaba diye hoooop hemen bizim hesap makineli saatli arkadas ikar bi dakka dur hemen hesapliim der. tabi o sirada ortamda olanlar hayranlikla ona bakardi. digerleri kafadan hesaplamaya alisirken bu arkadas hemen cevabi verirdi. sama bisiydi ama ok tuttu
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
alibaba
mesaj 25.01.2008, 20:55:43
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,635
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

Hesap makineli Casio saatler piyasaya iktiginda henz Facit mekanik hesap makineleri kullaniliyordu. aradaki uurumu bir dsnn. ben de almistim bu saatlerden. Arkadaslarla sakalasmak iin arada bir saati agzima yaklastirip

-atilgan beni isinlayin derdim.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
murat ile nazl
mesaj 06.01.2012, 09:35:18
leti #3

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 136
Katlm: 27.12.2011
Nereden: istanbul
ye No: 104,498
Ruh Halim:

80'lerde mehur olan bir baka ilgin elektronik alet diyelin..zerinde bir sr minik minik tular vard ve retmenlerimiz matematik snavlarnda bu saatleri kolumuzdan toplard smile.gif

--------------------
80,lerin ocuu :)

+Quote Post
demeter
mesaj 06.01.2012, 15:46:23
leti #4

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 756
Katlm: 09.11.2011
Nereden: EDRNE- STANBUL
ye No: 87,958
Ruh Halim:

QUOTE(murat ile nazl @ 06.01.2012, 09:35:18) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
80'lerde mehur olan bir baka ilgin elektronik alet diyelin..zerinde bir sr minik minik tular vard ve retmenlerimiz matematik snavlarnda bu saatleri kolumuzdan toplard smile.gif

bu saatlerden biri seksenlerin sonunda bana doum gn hediyesi olarak armaan edilmiti. laugh.gif

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 03.06.2020 - 10:42:16
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net