IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
El Kantar
hazan
mesaj 31.03.2016, 17:41:18
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,370
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Antalya
ye No: 13

Bakndm ama gremedim. Terazi, kantar var ama bu bahsettiim kk bir ey. Bir ucunda engel (tartlacak neyse engele taklyor), dier ucunda elle tutup tartmak iin, yuvarlak bir halka olurdu. Yayl bir sistemi vard sanrm. Bizim ara, gere antamzda bulunurdu. Eskiden tartma ilemlerinde bu kk lein kullanldna da ahit olmuumdur sk sk. Hatta ilgintir, kyde olduum dnemlerde ev ev dolaan bir ebenin (kayt tutuyordu galiba), bebei araf ya da boha gibi bir eye koyup, tepeden ucunu balayp, engele takp tarttn grmtm.

--------------------
Herey insanlar iin.. Grmek renmek iin, bazen zor da olsa..Herey insanlar iin.. Umut dourmak iin, hayatla sevitim...F
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
okseybilenkiz
mesaj 31.03.2016, 20:24:32
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,154
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

yarn bir aranaym sanki ambarda bir tane olacakt .
bulursam fotorafn eklerim . ky yerinde iimize ok yarard. komu gelir 2 kilo yapa ister hemen bununla tartlr ,fasulye vs tartlrd .
bir gn hi unutmuyorum kire aldk ama kire gzmze eksik gzkt .ninem hemen el kantar ile tarttrd gerekten de eksikti .kantarda alp soluu kireinin banda almtk .sadece bize deil dierlerine de eksik tartmt.hakkmz kendi kantarmzla lp aldk smile.gif

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Kantar
3 superisi 2,638 28.07.2011 - 09:04:22
G?n: slope

RSS Basit Grnm Tarih : 25.05.2020 - 20:41:28
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net