IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Buzdolab rts
hale
mesaj 02.07.2007, 14:23:45
leti #1

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 101

Kenarlari pskl genelde beyaz etamin zerine kanavie isli rtlerdi.. O saaklari da etamini isledikleri orlon ipten yaparlardi. ben de o saaklari sa rer gibi rmeye bayilirdim.bi gn anneannem ylece yikamis ve saaklar birbirine girmis, olmus arap sai.. biggrin.gif ne kizmisti bana yaaaaaa
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
linea
mesaj 02.07.2007, 14:28:34
leti #2

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Ortaokuldayim sanirim, annem kardesime de bana da cici, hamarat kizlar olalim diye baski yapiyor, etamin gretiyor. grendikten sonra ilk yaptigim is ( belki de tek ) buzdolabi rts islemekti. Bir de zoru severim ya gittim karman orman lale bahesi motifi setim. Isleyip bitirene dek imanim gevremisti, annem hala saklar o rty smile.gif

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
clown
mesaj 02.07.2007, 14:29:10
leti #3

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 28

Bizimki stl kahverengiydi. Eteklerinde de koyu kahverengi orlon ilemeler vard. Saaklar da ayn renkten tabi. Aslnda imdi dnyorum da acaba ne zaman ve neden vazgetik bu rtlerden? Bence imdi bile kullanlabilir. Hatta bir an evimde kullanmay dnmedim de deil hani. Ama nereden bulunur ki?

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post
hale
mesaj 02.07.2007, 14:30:26
leti #4

Grup Simge

bulunmaz bence

ama gidip bi metre etamin alirsin, oturur islersin mis gibi bir buzdolabi rtn olur , benim eyizimden kalma var sana modelini veririm smile.gif

+Quote Post
ember
mesaj 02.07.2007, 18:40:54
leti #5

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

Ortaokulda ne gzel elisi dersi vardi.. O derste genellikle de etamin zerine kanavie isleme gretilirdi.. Hepimizde o yillarda yaptigimiz buzdolabi rtleri, amasir torbalari vardir sanirim..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
alikusu
mesaj 22.08.2007, 23:41:03
leti #6

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

aik mavi etamin zerine, turuncu is orlonuyla  yapmistim,
Bu etamin meretinin zor bir  yani vardi  bir kare   yerinden oynasa  alir  basini giderdi  anlayana  kadar  o desen  bayagi  bir  kaymis olurdu  yerinden,
Simdi  dsndmde  ss sinavindaki  cevap siklari  gibi  kaydirdinmi  yandin  ss  de  hayat  kayardi , etaminde yaptigin  is de;
  Allah  Allah  ne alaka  yahu,  bende  simdi sastim kendime iyimi  

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 23.08.2007, 01:14:04
leti #7

Misafir Yazar

Benim hatirladigim en eski buzdolabi rtmz turuncu orlondan rlms,kenarlari koyukahve pskllyd...buzdolabimizda yesil renkliydi...yani biraz uyumsuzdu sanki renkler...etamin islemeli ve dantel kenarlilarida olmustu ama en ok bu aklimda kalmis...

+Quote Post
hale
mesaj 24.08.2007, 09:19:48
leti #8

Grup Simge

bir de buzdolaplarinin kapaginin aacak tutamagina asmak iin rlen saheserler vardi.. Hibir fonksiyonelligi olmadigi gibi, sanirim sadece mutfak sahibinin gz zevkine hitap etme amaci tasirdi:) el rgs, ii pamukla doldurulup siskinlestirilmis misir seklindeki ssleri animsiyorum mesela..

zamanla bu ssler yerini ''tutacak'' adi verilen , ocaktan tencereyi alirken ellerin yanmamasi maksadiyla kullanilan rg veya kumastan yapilmis nesnelere birakti:)) yani buzdolabinin sapi zamanla fonksiyonelligi olan bir nesneyi tasimaya basladi.O zamanlar ii elyafli eldivenler yoktu tabii.

bir de minik ayakkabi ve sapkalar vardi rgyle yapilmis.. bunlari da buzdolabina asabildiginiz gibi (hey allahim bu buzdolaplarinin da amma dertli basi varmis:) antaniza da ss olarak asabiliyordunuz

+Quote Post
nlem_isareti
mesaj 24.08.2007, 09:46:12
leti #9

Grup Simge

Grup: ye
leti: 51
Katlm: 24.08.2007
Nereden: Adana
ye No: 450

Yaz tatilinde annem, bos oturma eyizine bir mutfak takimi isle diye, ilk parasi olan buzdolabi rtsn elime tutusturmustu.Manti diye bir modeldi.. itiraf edeyim harika bir modeldi smile.gif

Bir buzdolabinin stne konulanmadi ama, model sirf dantel oldugu iin durumu kurtardi.. Masa ya da sehpaya da yakismaktadir kendisi.. Hala eyizimde sehparts grnml buzdolabi rts olarak rmeye mahkum bir halde beklemektedir smile.gif

+Quote Post
karakedi
mesaj 24.08.2007, 21:02:17
leti #10

Grup Simge

leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

ben de etamin zerine mavi ve siyahtan orlonlarla iek desenli iki buz dolabi rts isledim; biri bize biri nineme.. Annemle ninem uzun yillar kullandilar..

Simdi 2 metre yksekliginde 1 metre genislik ve derinligindeki devasa buzdolabina uygun bir rt islemem iin kafamin etini yiyor annem.. Aslinda islemeyi severim ama hersey elimin altinda hazir olacak; o zaman en zor, en detayli deseni bile iki gnde bitiririm walla...

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Buzdolabnz Ka Ayakt?
2 Adore 4,170 03.08.2011 - 18:43:55
G?n: lifelines

RSS Basit Grnm Tarih : 06.06.2020 - 13:47:13
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net