IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
eyiz Sand
hale
mesaj 02.07.2007, 14:38:58
leti #1

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 101

Bizim bir komsumuz vardi, eyiz sandigi gl agacindandi ve hi ivi akilmadan yapilmisti. yani ivi akilmamis olmasi bu sandigin bir zelligi imis.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
ember
mesaj 02.07.2007, 18:38:15
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

Annemin eyiz sandigi vardi, hala da duruyor ve kullaniyor.. Cevizden yapilmis, kapaginin kenarlari dilimli.. Amak iin kulpu yok, sadece bir anahtar deligi ve zerinde anahtari var..

iste burda o sandk..

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
linea
mesaj 02.07.2007, 18:43:24
leti #3

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Annemde de hala durur bir formika sandik, aik renkli, dalgali, alacali ( ay anlatamadim ) bir deseni var. Mzmin bekar bir kizi var, hala fii tarihinden kalma eyizleri sakliyor Arada kurcaliyorum gidince de misal bir ka kutu erkek mendili var, ipekli kumastan, tiril tiril. Kim napacak bunlari anne diyorum, kiziyor bana

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
karakedi
mesaj 04.07.2007, 09:50:30
leti #4

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

Benim annemin eyiz sandigi da hala duruyor. Ama artik annem (inatla ve azimle) bizim eyizlerimizle dolduruyor bu sandigi.. Dantel misafir odasi, yatak odasi takimlari, seccadeler, kanevie isli yastik kiliflari, geyikli duvar halilari ve ipek erkek mendilleri ve daha neler neler.. Yani kisacasi benim de var bi eyiz sandigim..

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
Okan
mesaj 02.09.2007, 12:42:27
leti #5

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 286
Katlm: 27.07.2007
ye No: 328

Ne ok sey sakliyoruz sandiklarimizda.

Hznl anilar, mutlu anlar, taze yasantilar, ayrintilar.

En merak edileni eski ve dolu sandiklar. Yaslilara ait, yasanmislik dolu sandiklar…

Naftalin kokuyor bazilari ama bozulmadan duruyor, eskimis rms bazilari bakimsiz kalmis acinasi.

Kiminin sandigi ahsaptan; kuslar iekler islenmis, zenilmis. Kiminin ise metal kaplamali; soguk ve isliksiz. Kimi gsterisli kimi yalin sandiklar. Her sandik bir baska, her sandik sahibinin. Her sandigin kokusu tadi kendine has.

Her yasanti nakisli, zene bezene st ste yerlestirilmis, i ie gizlenmis.

Kimi her gn karistirir sandik diplerini, onlarla yasar adeta. Kimi hi dokunmaz sandigina, iine yeni anlar katar durmadan.

Sevdigini saklamis bazilari dantel gibi yillar ncesinden. En degerli iek islemeli bohalara sarmis sarmalamis.

Dgnn, dogurdugu ocuklarinin anilarini. Bir gelin iegi solmus ve yassilasmis. Bir patik ne umutlarla elde rlms, saklanmis.

Kimi ocuklugunu sicak tutan battaniyelerle korumus. En ortada en gvenli yerde.

Kaybettigi itibarli gnlerini saklamis teneke kutuda. En stte, ikarip ikarip baktigi ve ah ettigi.

Kimi kaybettigi sevdiklerini saklamis, sandigin en altinda. Hatirladika aglatan ,isyan ettiren zamanlari naftalinlemis.

Kimi igne oyali szleri gizlemis, kimi igneli szleri.

Kimi kirilan kalbinin paralarini, bir mendilde drt ucundan bagladigi.

Kimi insan, hayallerini saklamis, hi kullanilmamis eyizlerinin iinde hala taptaze.

Bazilari gveli sphelerini saklamis, sandigin her yerine sphe bulasmis.

Kimi siddetini, silahini, namusunu sarmis eski psk bir beze, koymus sandigina. ldrdg veya ldrecegi gne kadar.

Kimi sapkinca dsncelerini naylon torbalarda gizlemis.

Kimi duygularini saklamis, kimi saklamaya ihtiya duymamis.

Kimi gizlice yaptigi ve utandigi anlari saklamis sandigin en cra ksesinde, eskimis kalmis, unutmus.

Kimi ailesini, dostlarini, arkadaslarini saklamis. Unutulmayan, unutulmayacak olan kisileri kokulu sabunlarin arasina katmis.

Kimi gzel gnlerini alip ikarmis sandiktan doyasiya kullanmis ve kullanmakta.

Kimi ise hznlerini ikarmis yasama umudu kalmamis

--------------------
Son aga kesildiginde, son nehir zehirlendiginde, son balik yakalandiginda, banknotlarinizin karin doyurmayacagini anlayacaksiniz." Sef Seattle (1790-1866)

+Quote Post
soner1971
mesaj 02.09.2007, 13:24:10
leti #6

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 752
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 181

Anneminde sakladigi anneannemin dneminden kalma ceviz kaplama bir sandigi vardir. Halen saklar onu, Geen sene artik eskimeye yz tuttugundan mobilyaciya onarttirdi ve parlattirdi.
Harika bir hale geldi.

Iinde neler yokki, Benim ocukluk elbiselerim, esit esit danteller havlular,
Kisaca tam bir nostalji deposu.

--------------------
Zaman her seyi gtrse de hayallerimizi asla...

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 02.09.2007, 17:57:57
leti #7

Misafir Yazar

Annemin eyiz sandigi aik sari gibi bir renkteydi....bacak kisimlari ve kapaginin n kisma oymaliydi...metal yuvarlak kapagi kaldima tutalari vardi....kardesimle en byk zevklerimizden biri annem olmadiginda bunu karistimakti...gzel seyler bulabiliyordu insan iinde..malesef artik yok...

+Quote Post
ARUZKOLIK
mesaj 02.09.2007, 18:59:45
leti #8

Affan dedeye para saydm, Satt bana ocukluumu
Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,612
Katlm: 21.07.2007
Nereden: Dzce
ye No: 299
Ruh Halim:

Geri bayanlara zgdr ama,eyiz sandiginin,bana bir hayli pahaliya patlayan bir anisi vardir bende.Baska yerlerde de varmidir byle bir gelenek bilmiyorum ama,bizim buralarda,eyiz sandigi gelinin evinden ikarilip damadin evine gtrlrken,gelinin varsa kizkardesi ya da ablasi,yoksa yakin akrabalarindan bir kiz,eyiz sandiginin zerine oturur.Ancak damadin bir miktar para vermesi karsiliginda sandigin zerinden kalkar.Bende esimin eyiz sandigini alabilmek iin,sandigin zerine oturan baldizima para verdim.Esimin eyiz sandigi hl duruyor.Ben 13 yillik evli olmama ragmen,henz kullanilmayan bazi esyalar iinde.Ya anneme ne demeli...Onun eyiz sandigida duruyor.Bazen aar,iindekilere bakar gzleri dolar...Sanki,genligini,hatirlarini,kisacasi,zamani iine sakladigi bir kutudur eyiz sandigi onun iin...Sandik lekesinin ne demek oldugunu onlardan grendim.Sonradan da sarkisini yaptilar ya zaten...

+Quote Post
alibaba
mesaj 21.12.2007, 02:32:14
leti #9

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,635
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

eyiz giderken sandigin stne oturma adeti bizim buralarda yani Izmirde de var. Aynen Aruzkolik gibi ben de bu gelenegin uygulamasi ile karsilastim. Hayatimin en sikintili gnlerinde bir de bu tip seylerle ugrasmistim. Neyse geti gitti.
Annemin de hala durur eyiz sandigi. Kklgmde o sandiktan bazen bebekken giydigimiz zibin, patik, baslik gibi esyalari ikarir bize gsterirdi. O kck seyleri elime alip bakinca, nasil olup da bana giydirmis olduklarina bir trl aklim ermezdi.Ben bu kadar kkmydm diye saf saf sorardim.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
ilek
mesaj 21.12.2007, 08:33:51
leti #10

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 139
Katlm: 28.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,291

Her arkadas ortaminda zilyon kere anlattigim bir eyiz sandigi servenim vardir, yeri geldi kisaca zikredeyim . Evlenecegim sira annem ve anneaannem bana eyiz sandigi almaya karar verdiler. Benim bir talebim olmadigi gibi bana sormuyorlar da istiyor musun istemiyor musun diye. Hatta bir ara sesimi ikartayim dedim ; nerdeyse beni dveceklerdi " sandik kizin namusu" imis de

etmeyin eylemeyin dememe hiii aldirmayip bana o sandigi aldilar. ben de o talep etmedigim sandigimi yedi sene bir o odadan bir diger odaya tasidim durdum. yeri geldi tv sehpasi yaptim (dsnn yani iindekileri ne siklikta kullaniyorum ), yeri geldi ocukalrin odasinda tramplen oldu

ama sandigimla aram hii dzelmedi, hi sevmedim. yedi senenin sonunda artik anneme " ben namussuz olcam!" dedim . annem de "sen ne anlarsin ki hihh!" diyerek sandigimi geri aldi... o gn bugn eyiz sandigi ile edindigim namusdan ayri yasiyoruz .

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Sandokan
5 sahaf 3,211 12.10.2017 - 08:35:34
G?n: sahaf
No New Posts Sandoz
kaynayan hap
7 Galactica 3,037 19.06.2016 - 13:06:02
G?n: yzbasi hakan
No New Posts Sandra
4 Reflections 2,113 18.05.2016 - 19:10:46
G?n: hazan
No New Posts Sandra Kim - J'aime La Vie
7 alphaville 3,456 11.01.2015 - 13:38:40
G?n: F
No New Posts Sandal Sefas
4 Adore 2,928 28.06.2011 - 13:54:30
G?n: loreyeno

RSS Basit Grnm Tarih : 02.06.2020 - 22:57:18
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net