IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Mevsim eridi
hale
mesaj 05.07.2007, 14:59:14
leti #1

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 101

Ilkokulda her sinifta olurdu. Sinifinbir duvarinda boydan boya yaklasik 50 cm eninde karton kaplanirdi. Sonbahar ile baslardi ve bu blm sari karton olurdu, kendi iinde aylara blnrd. kis blm beyaz, ilkbahar blm yesil idi. yaz ne renkti hatirlayamadim (turuncu olabilir)

her ayin iine o aydaki nemli gn ve haftalar yazilirdi.. sonbahar ve kis kismi en dolu olandi nk kis mevsiminde yetisen ve yenen yiyeceklere dair dair minik rnekler asilirdi. (genelde bakliyat oldugundan bozulmasi szkonusu olmazdi) ufak posetlere fasulye, nohut,eriste, mercimek falan koyup getirirdik. gretmenimiz de onlari asardi.

besinci sinifa geldigimizde ise mevsim seridinin yerini tarih seridi alirdi.. ilkag- ortaag...

Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
darko
mesaj 05.07.2007, 15:03:04
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,159
Katlm: 24.05.2007
ye No: 44

Bizde erelevenmis tablolar halindeydi.23 nisanlarda bayraklar,esitli sslemelerde etrafina asilirdi.

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post
himini
mesaj 06.07.2007, 18:23:24
leti #3

Grup Simge

Grup: ye
leti: 36
Katlm: 12.06.2007
ye No: 127

Sahi ya, okuyunca gzmn nne geldi benim de.Ilkag, ortaag seridini gretmenle hazirlamistim bi keresinde...

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 08.09.2007, 01:41:16
leti #4

Misafir Yazar

Hala aylarin hangi mevsimde oldugunu dsnsem o mevsim seridi gelir gzmn nne...yaz kisminda yzen insanlarin resmi vardi sanirim...digerlerini hatirlamadim..

+Quote Post
november76
mesaj 08.09.2007, 02:16:16
leti #5

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,591
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Giresun
ye No: 170
Ruh Halim:

Benim mevsim seridine dair hatirladigimsa,

Ilkbahari temsilen konulmus olan resme bayilirdim ve ilkbahar geldiginde etrafinniye o kadar gzel olmadigini dsnrdm.

Ve "Bir yerlerde ilkbahar mevsim seridindeki kadar gzel olmali." diye dsnr, oradaki insanlarin bu denli sansli olmalarina imrenirdim.

--------------------
Biz bydk ve kirlendi dnya...

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 09.09.2007, 19:42:24
leti #6

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,611
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Yaz mevsiminde ekinlerini biip tarlada bir yerde yigiptoplayan bir iftiyi hatirliyorum. Kis aylarinda da kardan adam resmi vardi yanlis hatirlamiyorsam. O resimlere gipta ederdim, resimleri yle gzeldi ki cezberderdi iine ekerdi adeta insani.

--------------------

+Quote Post
clown
mesaj 10.09.2007, 12:40:02
leti #7

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 28

Demek mevsim eridi tarihe kart. mellow.gif imdiki okullarda yok mu gerekten? Halbuki ne gzel ne faydal bir arat. Deitirdiim okullardan birisinde (imdi hangisiydi hatrlayamyorum) mevsim eridini kendimiz yapardk. Ne de elenceli olurdu, yazs gzel bir arkadamz yazlar yazar, resmi gzel olan arkadalar da mevsimleri resimlerdi. K mutlaka karl, ilkbahar ieklerle bezeli, yaz bol gneli, sonbahar da sararan yaprakl...

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post
ember
mesaj 29.11.2007, 18:56:40
leti #8

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

Mevsim seridimiz vardi ama gretmenimiz her mevsim degistiginde bizlere de elisi devi olarak yaptirirdi.. En ok kisi yapmayi severdim.. Siyah fon kagidina pamuklarla kar efekti verirdim.. Mutlaka perdeleri yana toplanmis tek katli bir evim olurdu.. O evin atisini kar yagmis gibi pamukla bezer, bahesine de yine pamuktan bir kardan adam yapardim.. Kisi mutlu geiren mutlu bir ailenin resmini izerdim yani..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
s.alice
mesaj 29.11.2007, 19:03:01
leti #9

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 241
Katlm: 09.08.2007
ye No: 380

Mevsim seridi tarih olmadi arkadaslar, hala var.Belirli gn haftalar, bayramlar vb zerine isleniyor.ocuklara zamani kavratabilmek iin...ama ne derece basariyoruz , orasi tartisilir.

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 18.09.2011, 18:45:32
leti #10

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,154
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
1980 ylna ait bir mevsim eridi

QUOTE(november76 @ 08.09.2007, 03:16:16) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Benim mevsim seridine dair hatirladigimsa,

Ilkbahari temsilen konulmus olan resme bayilirdim ve ilkbahar geldiginde etrafinniye o kadar gzel olmadigini dsnrdm.

Ve "Bir yerlerde ilkbahar mevsim seridindeki kadar gzel olmali." diye dsnr, oradaki insanlarin bu denli sansli olmalarina imrenirdim.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
ve ite o gzel ilkbahar tablosu smile.gif
oda 1980 ylndan

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 25.05.2020 - 20:24:29
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net