IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Yer Yatağı
darko
mesaj 09.07.2007, 18:18:15
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,159
Katlm: 24.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 44

Evler kalabalik,fazlada yatak yoksa en pratik zmd.
 Yer yatagi deyince aklima hemen smestr tatillerim gelirdi. Anneannemde hepimiz toplanirdik,sadece ocuk olarak bile 6 kuzendik.Tabi gece oldumu yer yataklari kurulurdu.yle kolay kolay uyunmazdi tabi.Sanki btngn bereber oynamak yetmezmis gibi hala fisir fisir konusur glerdik.Annelerimizin herbiri uyumamiz iin elde terliklerle ayri ayri ziyaret ederlerdi.

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 09.07.2007, 19:05:26
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,612
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Evde hala vardir bizim. Gelen misafir ok olursa diye tedbir niyetine.Evimiz yikilmadan baheli iken ben de bunda yatardim. Kydeki evimizde de "yklk"denilen dolaplarda durur, orda da hala kullaniriz. ok severim yer yatagini normal yataktan daha ok hosuma gider.

--------------------

+Quote Post
linea
mesaj 09.07.2007, 19:06:18
leti #3

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Simdi bana o kadar rahat gibi geliyor ki, muhtemelen degildir, gemise zlemden kaynaklaniyordur. Yazlari bize hep yer yatagi yapilirdi, bir dnya kuzen, babaannem kikirdememize dayanamaz '' kudurmayin, hadi gmln yatin '' diye azarlardi bizi, sahiden gmlrdk iine. Sabah kalkinca yataklarimizi toplardik, rulo yapilir bir sandigin zerine istiflenir, rtyle de kapatilirdi.Yatak demisken yorgan geldi aklima. Bir sene annem yle bir yorgan yaptirmisti ki kardesimle bana altinda kipirdayamiyorduk, saga sola dnmek ne mmkn, yorgan benden agir. Yaaa anne diye sylenince de bisi olmaz smezsiniz derdi. ok gzel gnlerdi

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
ember
mesaj 09.07.2007, 19:56:09
leti #4

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

Yer yatagi bayramlarda babaannemlerde toplandigimizda kurulurdu ve biz ocuklar dizi dizi oraya yatirilirdik.. Ama hemen uyumaz, rahmetli babaannemin odasindaki gardrobun en stne sakladigi ikolata kutusunu o uyurken nasil yrtecegimizin planlarini yapardik.. Bir gece grltye uyandigimda gzmn nnde syle bir sahne vardi:

Karanlikta yer yataklarinin zerinde ziplayarak kaan kk zayif bir karalti, pesinde iri bir csse.. O iri csse ya uyuyanlardan birine ya da yataklardan birine takilip dst.. Dserken elindeki terligi kk csseye firlatti.. Grltye herkes uyanmisti, isiklar yandi, babaannem boylu boyunca yerde yatiyordu.. Kk kuzenimse uyandi yaa thh diye syleniyordu

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
elvina
mesaj 09.07.2007, 21:05:06
leti #5

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,123
Katlm: 27.06.2007
ye No: 191

zaten yer yataklarina dogru gidiyoruz arkadaslar..son zamanlarda mobilyaci gezdiyseniz nerdeyse yer yataklarina yakin takimlarin moda oldugunu grrsnz..ok gzel ama ben ok severim...

+Quote Post
sister
mesaj 12.08.2007, 13:37:53
leti #6

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 224
Katlm: 10.08.2007
ye No: 388

ok severim kendilerini hatta benim halen var bir tane...yogun misafirler oldugu zaman ok seviyorum kendisini inanilmaz rahat olur ama...

--------------------
yine seninle geldi hayat!...

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 12.08.2007, 13:52:27
leti #7

Misafir Yazar

Biz fazla yer yataginda yatmadik ama teyzemlerde filan kalmaya gittigimizde yatardik yerde.Ama ok zevkli olurdu bizde kuzenlerimizle kikirdayip glsrdk,birbirimize korkun seyler anlatirdik(karanlikta gezen hayaletler,cinler periler).sk sk:-yatin bakim yerinize uyuyun hadi...bagrislari gelirdi yan odadan....

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 01.12.2007, 01:31:20
leti #8

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,154
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

yer yatagi(dsek yani)tabiki ok yattim.
teyzemlere yatiya gittigim gecelerin birinde teyzemin kizlari bana
-dilek sana bir sey sylez bu yattigimiz yataklar var ya onlarin stnde fareler dolasiyor dediler.ben fareleri hi sevmem ve korkarim bunu bildikleri iin beni korkutuyorlar akillarinca.o zaman uyumam bunlarda yklkten yeni yatak,yorgan indirin dedim. indirmediler tabi misafir iin onlar dediler o gece aglaya aglaya (onlar glyor tabi)ben uyudum ama bana yapilanida unutmadim.
teyzemin kk kizinin adi zbeyda idi ve olduka apkindi.onunla sehre gittik.o erkek arkadasi ile bulustu.kye geline beni bizim evin nnde indirmeye kalkti.yo dedim bu gece size yatiya geliyorum abla.o gn olanlari enisteme anlatirim sanip(ki hakliydi)gelmemi istemedi.ama ben pesine takilip gittim.yemekten sonra yine eve gitmem konusunda israr etti.hayir dedim burda yaticam bu gece ve sen bana yklkten misafirler iin olan yorgani ,yatagi indirieksin.zavalli korkutan yklg yikti en alttan benim desenini begendigim bir yatak ve bir yorgan ikardi.evdeki herkes sasirdi ama o ocuk iste madem istemis bunlarda yatsin dedi.
simdi bile ne zaman bahsetsem bu olaydan benim gevezeligimden korktugunu eger o gece istesem birak misafir yatagini eyizlik yorganini bile istesem bana verecegini syler.zavalli onu bu kadar neyin korkuttugunu hi anlamadim

--------------------

+Quote Post
ilek
mesaj 01.12.2007, 07:09:11
leti #9

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 139
Katlm: 28.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,291

benim de yer yatagi ile kalabalik  bir misafir gecesinden kalma anim var. dayimin dgn vesilesi ile bizim evimiz agzina kadar akrbalarla dolu idi. kardesim , ben ve yegenim yatalim diye bir yer yatagi amis annem. ben yorgunluktan hepsinden evvel uyuya kalmisim. bir ara basimda bir glme sesi isitiyorum bir fisildasma, sanki basimda birileri kadeh tokusturuyor . gzlerimi g bela aarim ki ne greyim; kardescigimle yegencigim bir olmus bir bardaktan digerine su bosaltip dolduruyorlar neymis ? beni iseteceklermis altima 
hababam sinifindan grmsler ya, yer mi ilek bunu .
yalniz ben ne zaman yer yataginda yatsam ertesi gn tm vcudum agrirdi ne hikmetse.

--------------------

+Quote Post
alikusu
mesaj 01.12.2007, 21:46:39
leti #10

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

Yer yatagi hala annemin vazgeilmez misafir savunmasidir ve asla ondan vazgemez hatta koyacak yer olmadigindan 2 yatagi st ste koyup kardeslerimin ranzalarina istiflemis.. stte yatanin ranza korumaligi grnmyor, altta yatan kardesiminse kafasini kaldirmayi birak neredeyse nefes alacak yer bile kalmamis ama annem evden uzaklasir uzaklasmaz bu iskenceye son verecegim..
Neyse , yer yatagi yaz tatilleri bulusmalarinda yada baska sehirdeki akrabalari ziyaretlerde vazgeilmez bir seydi..
Istanbulda dayimlardayiz , dgn var btn slale orda herkes baska sehirden gelmis, abartmiyorum koridor ve mutfak harici btn zeminler yatak kapli yatak yetmeyince battaniyeler katkat serildi yatak niyetine..(herkesin enaz 3 ocugu olunca)herkes birbirini uyariyor;
--- gece tuvalete kimse kalkmasin sakin yoksa birinin kafa gz kesin gidecek..
neyse efendim tam daldim dalacagim, teyzemlerin gzne uyku girmemis yatakta fisir fisir dedikodu yapiyorlar birisi ufaktan bisi olsada yesek diyor ..o ara karanlikta bir glge ve bir tabak karpuz sessizce szlyor
bir teyzem digerine;-- kardesim sanki karpuzmu ne grdm ben diyor digeri cevap veriyor;-- yat yat ne karpuzu uaktir o uak........

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 02.06.2020 - 21:52:12
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net