IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

3 Sayfa V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
ETT, EGO ve ESHOT Otobsleri
sea1764
mesaj 19.07.2007, 22:51:16
leti #1

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 384
Katlm: 20.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 152

Eski otobslerimizi hatirliyormusunuz?Skoda,Leyland ve Bssing marka otobsler vardi IETT de.Skodalarin motoru sfrn hemen yanindaki kapagin altindaydi.ok kalabalik saatlerde stne oturan yolcular olurdu.Leylandlar bence en dayanikli olanlardi.25 yil kadar hizmet vermistiler.Yari otomatik vitesliydiler.Kapilari ailip kapanirken degisik bir ses ikarirdi.Bssingler Anadolu yakasinda pek yoktu.Atakyde oturan teyzemlere giderken Taksimden kalkan hatta vardi ordan hatirliyorum.Koltuklari sagli sollu iftliydi.Mercedes O321 lerde vardi hayal meyal hatirliyorum.
Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
darko
mesaj 19.07.2007, 23:19:49
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,159
Katlm: 24.05.2007
ye No: 44

En ok da Leyland'a gezmisligim vardir.Degisik bir motor sesi vardi.Beyaz renk direksiyonu vardi.Bir de galiba kaplan amblemi vardi sanki.
nceleri otobste biletiler varmis,bir de arka kapidan binilirmis.

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post
sea1764
mesaj 19.07.2007, 23:30:47
leti #3

Grup Simge

leti: 384
Katlm: 20.06.2007
ye No: 152

Arka kapidan binilirdi.Arka kapinin yaninda biletinin blmesi vardi.Biletimizi alip yolculugun sonuna kadar saklardik.

--------------------

+Quote Post
soner1971
mesaj 20.07.2007, 08:39:40
leti #4

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 752
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 181

Daha sonra Ikarus lar ikti. Ardindan krkller devreye girdi.
Ayni dnemde 302 Mercedes otobsler vardi piyasada.

85 li yillarda Man otobsler devreye girdi. Bize gayet k gelmisti.
Sonra Man larin krklleri devreye girdi. Bunlarin en arka kisminda hoplaya hoplaya giderdik. acayip ziplardi otobs.

Simdi epeycene yesil renkli yeni otobsler devreye girmis ama 7 senedir Mersinde ikamet ettigimden bilemiyorum onlari..

--------------------
Zaman her seyi gtrse de hayallerimizi asla...

+Quote Post
Okan
mesaj 12.08.2007, 12:36:17
leti #5

Grup Simge

leti: 286
Katlm: 27.07.2007
ye No: 328

Izmir'de 70 lerde belediye otobsleri paraliydi,otobslerde bileti olurdu.Sonra kumbara gibi bisey kondu otobslere,ama kisa srd.Kagit paralari ortadan yirtip katlayarak iki kere kullanma olayi ok yaygindi.Daha sonra bilet kullanimina geildi.Karne gn karnelerimizi aldiktan sonra btn yil biriktirdigimiz biletleri evi en yksek katta olan arkadasimizin balkonunda toplanip rzgara birakirdik.Grnt nefis olurdu.

--------------------
Son aga kesildiginde, son nehir zehirlendiginde, son balik yakalandiginda, banknotlarinizin karin doyurmayacagini anlayacaksiniz." Sef Seattle (1790-1866)

+Quote Post
vesaire
mesaj 01.09.2007, 05:34:33
leti #6

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 111
Katlm: 31.08.2007
ye No: 471

"Dikkat motor rodajdadir"
Mercedes 0321 lerin hemen hemen hepsinde, torpidonun zerinde bulunan metal bir levhada byle yazardi.

Mercedes 0321 lerle ayni dnemde Magirus otobslerde vardi.
Nam_i diger havali apollo'lar.Arkada oturanlar motor grltsnden
birbirini duyamazdi.

Biletiler sapkali ve ciddi adamlardi. Iki yzde kapakli olan bilet kutularindan bileti, kursun kalemin arkasina doladiklari ambalaj lastigi yardimiyla koparirlardi.

Birde boynuzlu tabir edilen troleybsler vardi ki evlere senlik.
Boynuzu elektrik hattindan iktiginda Sofr inip aski telinden tutarak
boynuzu yerine oturtmaya alisirdi. Btn bu zaman iersindede
arkadaki aralar onu beklerdi.

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 27.10.2007, 22:03:56
leti #7

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,611
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Ankarada EGO isletmesi'nin otobslerinde yetmisli yillardabiletlerotobs iinde ki grevliler tarafindan kontrol edilirmis.Seksenlere kadar hi uzanmadi heralde nk ben de hi hatirlamiyorum.Yolcularin biletlerini kontrol eden bu insanlara kontrolr veya kontrol denirmis. Trenlerde vagonlari dolasip bilet kontrol yapan grevliler gibi onlarda otobse binen yolcularin biletlerini kontrol ederlermis.Ankarali mazi dostlarimizdan yasi 37 ve st hatirlar heralde. Ben ablam ve abimlerden duydum.Bilmiyorum ne zaman mazi oldular? Basligi da bu sekilde yazdim ama dogrulugundan emin degilim? Dogrusu nasilsa o sekilde dzeltiriz artik.

Not: Yazim dzenlenmistir. Umarim simdi biraz daha aiklayici olmustur. smile.gif

--------------------

+Quote Post
alikusu
mesaj 28.10.2007, 01:00:08
leti #8

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

Galactica benim yas civarindan bahsediyorsun ama ben bu uygulamayi hatirlamiyorum daha eskiler bilir sanirim,, ben bu konuyu bi arastirayim bak benimde ilgimi ekti simdi..yani otobsteki yolcularin biletlerinimi kontrol ediyorlarmis tamda anlayamadim aikcasi huh.gif

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
alibaba
mesaj 29.12.2007, 00:43:50
leti #9

Grup Simge

leti: 2,633
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

Arkadaslar baska bir baslik amak istemedigim iin buraya yaziyorum. Izmirde de ESHOT otobsleri vardi. kumbarali ve parali diye iki tip belediye otobs alisiyordu. kumbaralilara nden binilir kumbara gibi bir kutuya bilet atilir, arkadan inlirdi. paralilara ise arkadan binilir. en arkada bulunan biletiden parayla bilet alinir, nden inilirdi. bazen de bir bileti ayni hattaki iki yada otobs idare ederdi. iste o zaman bindigi otobste henz bilet almamis yolculara bilet keser, bilet almis olanlar da biletlerini gsterirlerdi. bu biletilikten emekli olmus bir tanidigimiz vardi Allah Rahmet eylesin.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 29.12.2007, 14:10:36
leti #10

Grup Simge

leti: 8,154
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

bu troleybslerde de vardi.bilet alirdik bileti kendine ait bir ksede dururdu.her zaman parayi ben verip biletleri almak isterdim ve evet bileti olmak istemisimdir o zamanlar

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

3 Sayfa V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 29.05.2020 - 00:09:05
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net