IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Fare Kapanı
Mrbom
mesaj 31.05.2007, 23:48:14
leti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

evlerin esitli yerlerine konulup hain fareyi yakalamak iin kullanilirdi...stne tercihen peynir koyup geceleyin saklama sesi beklenirdi...

--------------------
Play it again,Raphael
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
GaLaCTiCa
mesaj 02.06.2007, 08:33:31
leti #2

Grup Simge

leti: 3,612
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Seksenlerde evimiz baheli mstakil evdi. Haliyle bizde de vardi bu kapandan. Ayni mrbom'un bahsettiginden. Bizimde kullandigimiz peynirdi. Valla saklama sesini hi duyamadim ama ise yaradigina sahit olmusumdur

--------------------

+Quote Post
soner1971
mesaj 26.06.2007, 12:08:31
leti #3

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 752
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 181

Ise yarardi yaramasinada , yakaladiginda pe atma isi kime verilse herkes toz olurdu ortaliktan..

--------------------
Zaman her seyi gtrse de hayallerimizi asla...

+Quote Post
hale
mesaj 26.06.2007, 12:30:08
leti #4

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 101

herseyi nasil da olagan karsilarmisiz ocuklugumuza ragmen.

simdikilere birak kapana kisilmis fareyi grmeyi, kapan dedin mi ciyaklamaya ve igrenme efektlerine baslarlar.. ok kalender ocuklarmisiz ooooooook

+Quote Post
clown
mesaj 26.06.2007, 12:43:57
leti #5

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 28

ok acmasz bulduum bir aratr taaa ocukluumdan beri. Fareleri sevdiimden deil ama, avlama ekli itibariyle gerektende ok acmasz. Bir para peynir uruna kapana kslr zavallck.

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 01.09.2007, 22:39:00
leti #6

Misafir Yazar

Yazlik evlerin bodrum katlarinada konurdu...birde yapiskan seklinde olanlari vardi....bence ikiside ok ktyd...hayatta bakamazdim yakalanmis farelere...Bir keresinde yanlislikla karanlik bir ksede agzinda fare olan bir kedi grmstm...benim sasirdigim kadar kedide sasirmisti beni grdgne...aninda kamistim ordan...

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 01.12.2007, 02:50:38
leti #7

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,154
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

faredende nefret ederim bu kapan denen fare giyotinindende.

--------------------

+Quote Post
alibaba
mesaj 06.01.2008, 16:40:59
leti #8

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,635
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

Insan aresiz kalinca, kullanmak zorunda kaliyor bu tip aralari. eski evlerin yapisindan midir, yoksa genel sehir yapisiyla mi ilgiliydi eskiden bu fare meselesi ok sorun olurdu. evin terminatr olarak fareyle ilgilenmek de bana dserdi tabi. uan kaan elimden kurtulmazdi. nce farenin diskisina bakip ne byklkte bir hayvanla ugrasacagimi kestirirdim. kkler iin metal olan, bykler iin tahta olan kullanilirdi. eger davetsiz misafir ok kk ise metal olana biraz bakim yapmak gerekirdi. tetik mekanizmasinda olan dz tel su zimparasiyla iyice zimparalanip przsz hale getirilirse degil dokunmak stnden kuvvetlice fleyince bile dzenek harekete geerdi. iyyyy ok igren bir detay oldu.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
linea
mesaj 06.01.2008, 18:09:33
leti #9

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Fareden korkup iglik atan bi tip olmadim hi bir zaman yine de her insanoglu gibi yasam alanimi fareyle paylasmaktan hosnut olmayanlardanim.

ocuklugumdan baslayayim fareli anilarima.

Babaannemin tavanarasinda bir ordu yasardi ve kosmaya bayilirdi bunlar hep birlikte. Biz altta ma yaptiklarini hayal eder eglenirdik kendimizce.

Alt katinda ise devasa farelerin oldugunu sylerdi, kedi kadar Bu fareler iin yapilmis kapanlarin byklgn siz hayal edin. Babaannem tuzaga dsen fareyi heheheyytt diye bbrlenerek anlatirdi ancak sahit olmadim hi kan revan gsterisine.

Yillar yillar sonra oturdugum bir evi istila etmislerdi. nce, nc kuvvet olarak findik farelerini gndermislerdi. ok sevimliydiler yalan yok, olmadik yerden ikar bn bn bakarlardi iki ayaklarinin zerinde. Yapiskanli zimbirtilardan koydum bir sr yere ve hayatimin en kt gecelerinden birini geirdim. Farecigin biri yapismisti ve sabaha kadar vik vik bagirdi, ben de agladim. Bir ka gn sonra daha byk bir fare grdm ve evden derhal tasindim.

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
ember
mesaj 06.01.2008, 18:18:57
leti #10

Grup Simge

leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

QUOTE(okseybilenkiz)
faredende nefret ederim bu kapan denen fare giyotinindende.

Aynen ben de.. dm kopar fareden.. Kendileri ile birka kez esitli mekanlarda karsilasip avaz avaz bagirarak masa stlerine ikmisligim vardir.. Etkisi de gemez gnlerce.. Ama fare kapani gerekten ok vahsi geliyor bana.. O meshur saklama sesini de duydum zamaninda.. Kapan yerine sprge ile yakalardi babaannem.. Duvarla sprge arasina sikistirmayi basardiysaniz, sprgenin alilari arasina takilir kalir, ikamaz fare.. Bu kadarini biliyorum, devaminda ne yapardi bakamazdim zaten.. Ama o fare lms olurdu

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Fareli Kyn Kavalcs
1 sahaf 1,767 09.03.2011 - 22:37:17
G?n: okseybilenkiz

RSS Basit Grnm Tarih : 02.06.2020 - 22:28:04
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net