IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Kristal Avizeler
Misafir_*
mesaj 01.09.2007, 23:48:02
leti #1

Misafir Yazar

80 yillarda ok modaydi bu avizeler...sanirim hepimizde vardi...zellikle o zamanin trk filmlerinde sik rastlanir bu avizelere...bizimde kristalli avizemiz vardi...orta kismi altin suyuna batirilmis sari renkteydi...yalniz sinekler ok pisletirlerdi kristalleri..temizlemeside zahmetliydi...evlere ihtisam verirdi isiklari yakildiginda....Mum seklinde amplleri vardi..Birde bizimkinin ama kapama dgmesi yuvarlakti...saga sola evirerek ayarlardik isigin parlakligini....
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
darko
mesaj 02.09.2007, 11:11:39
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,159
Katlm: 24.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 44

Kristal avizelere gnes isigi vurdugu zaman tavanda ok gzel rengarenk yansimalar olusurdu.

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post
soner1971
mesaj 02.09.2007, 11:18:16
leti #3

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 752
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 181

QUOTE(darko)
Kristal avizelere gnes isigi vurdugu zaman tavanda ok gzel rengarenk yansimalar olusurdu.

Gerekten sper olurdu. Kirmizi mor renkler agirlikli.

Birde bu avizeleri silmek ok zor olurdu. Her bir tasin tek tek silinmesi gerekli idi. Kiz olmadigim halde annemle birlikte bir gnmz ona verirdik.

Neyseki simdiki evim spotlu aydinlatmada kurtuldum o eziyetten

Kristal avizelerde her bir tas, ince sari tellerle avizeye bagliydilar. En hosuma giden u kismi kirilan paranin benim olasi idi. Onlan etrafi seyrederdim. Garip grntler olusurdu.

--------------------
Zaman her seyi gtrse de hayallerimizi asla...

+Quote Post
clown
mesaj 02.09.2007, 11:55:33
leti #4

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 28

Kristal avizeler bir dnemin zenginlik sembolydler de ayn zamanda. Evinde olmayan kendini rahatsz hissederdi.

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 01.12.2007, 02:45:59
leti #5

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,154
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

QUOTE(clown)
Kristal avizeler bir dnemin zenginlik sembolydler de ayni zamanda. Evinde olmayan kendini rahatsiz hissederdi.

benim gibi. sad.gif 8-9 yasindaydim ve bizimde evimizde byle bir avize olmasini istiyordum.babaanneme syledim .bana suna benzer bir sey syledi
-her gece karanlikta oturmak hosuna gidiyormu?(her gece isiklarin kesildigi zamanlar)
-hayir ok canim sklyor karanlikta
-eger herkes bu avizelerden alir ve bir defada 5 ampul yakarsa dahada fazla karanlikta otururuz.
o konusmadan sonra asla byle bir avizem olmasini istemedim bir daha

--------------------

+Quote Post
alikusu
mesaj 01.12.2007, 03:46:00
leti #6

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

Tamamen klasik bir misafir odamiz vardi. kalin farbelali ulari pskll kadife perdeler ,yine kadife koltuk takimi ,devasa vitrin, ortada mermer sehpa veee koskocaman kristal tasli avizemiz bizim avizemizde metal kismi sari pirinti altin gibiydi ve tam ortasinda 5 tane melek figr bardi stlerde kk damlalar asagiya dogru daha byk damla seklinde kristal taslari vardi (aslinda halada var) annemlerin evinde btn ihtisamiyla duruyor ..
Ben bunlarin taslari ,dsse , kopsada alsam kendime kolye kpe yapsam diye drt gzle beklerdim..

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
hale
mesaj 01.12.2007, 08:48:32
leti #7

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
ye No: 101

yaw o taslar aynen kpe engeli gibi birtakim metal engellerle takili idi o avizenin pirin gvdesindeki deliklere.. ben bi gn evde kimse yokken denedim smile.gif bi tanesini ikarip kulagima takmayi yani smile.gif kulagimi neredeyse kanatiyordum ve yetmezmis gibi yerine de takamadim.annemler gelince itiraf etmek durumunda kaldim tabii

+Quote Post
ilek
mesaj 01.12.2007, 12:04:38
leti #8

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 139
Katlm: 28.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,291

yeni yikanan perdeyi gelinlik yapmak gibi kristal avizenin kristallerini de annem daha ok parlasinlar diye sirkeli suyla yikadiktan sonra ben de kendime kpe yapmistim ka kere .
dsnyorum da kiz ocugu olmak da zormus smile.gif

--------------------

+Quote Post
ember
mesaj 01.12.2007, 13:20:46
leti #9

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

Hepimiz mi ayni kafadaydik ya smile.gif .. O avizeye bakip su paralardan kpe yapsam, su kk kristallerden bilezik yapsam hayalleri kurardim.. Ama gzm en altta tek basina sallanan damla biimindeki en byk tastaydi.. Tam gerdanlik iindi o.. Ka kere anneme bi kere takayim diye tutturmustum.. Ona izin vermezdi de elime bir bez tutusturup o taslari tek tek sildirirdi bana.. Bir gn annem kendisi silerken o tas yerinden ikti, annem al hadi tak bari diye verdi bana.. Onu degil sadece takmak, elimde tutmak bile keyif vermisti.. Bunu yazarken aklima Topkapi Sarayindaki kasiki elmasi geldi.. Grmediyseniz mutlaka grn derim.. Onda yle bir sihir var ki, odaya girdiginizde etrafinda sergilenen pekok elmasin isiltisi bir anda snklesiyor ve sizi kendine dogru ekiyor.. Inanilmaz arpici bir ekim gc..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 01.12.2007, 13:48:16
leti #10

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,611
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Erkek ocuk olunca da kristallerin taslarini silmek size dsyordu maalesef.Annemler ve temizlik hastasi ablam o taslarin hepsini tek tek yerinden skp prilli suyla yikadiyip kuruladiktan sonra ben devreye girer onlari yerine takardim. Off ne eziyetti yaw. Fakat bu temizlikten sonra lambalari ainca duvara vuran renkli renkli gkkusagi misali isik demetlerini seyretme'nin gzelligi bambaskaydi.

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No new Kristal Bfe
14 Mrbom 5,830 29.12.2011 - 11:49:23
G?n: Adore
No New Posts Kristal Tyl Ku
1970
0 okseybilenkiz 1,592 10.06.2008 - 03:12:35
G?n: okseybilenkiz

RSS Basit Grnm Tarih : 28.05.2020 - 23:22:08
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net