IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Pergel
TURBO
mesaj 04.06.2007, 01:41:42
leti #1

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 388
Katlm: 29.05.2007
ye No: 61

Tenekeden yapilmis vidali pergeller vardi. ulari ivi gibiydi. 1 kere takilan kursun kalemde vida izi yada deligi kaliyordu. o yzden bitmeye yakin kursun kalemlerimizi takardik genelde.

--------------------
.oO ne varsa eskilerde var Oo.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
GaLaCTiCa
mesaj 04.06.2007, 01:50:25
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,612
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Sahi ya bu pergeller de mazi oldu yle mi.Oysa az mi kahirimizi ekti. Evet sifir kursun kalem kullanmazdik. Kursun kalem aila aila ufak 5 cm civarina gelenler pergele takilirdi. Iki vidasi vardi pergelin biri kursun kalemi sabitlerdi digeri de pergelin kendisini. izecegimiz api ayarlayinca pergeli de sabitlerdik. Aklima bakin ne geldi "Bakkal amca bir pergel, iki kalem bir de ukulata alacagim" Hatirlayaniniz olursa baska bir konu iinde analim bu kahramanimizi da smile.gif

--------------------

+Quote Post
alpino
mesaj 04.06.2007, 01:54:31
leti #3

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,589
Katlm: 21.05.2007
Nereden: Eternia/Castle Grayskull
ye No: 41
Ruh Halim:

Ben o pergelle bilimum defter,kitap,okul sirasi hatta sira arkadasimin elini delme eylerimini daha cok gerceklestirmistim (Hayatimda siddetin onemli bir yeri var sanirim,umarim bir psikolog bu yazdiklarimi okumaz tongue.gif )...

--------------------

Islerimin yogunlugundan ve bazi ozel sorunlar sebebi ile her turlu gorsel paylasimlarima suresiz ara verdigimden dolayi forum uzerinden veya ozel mesaj sistemi ile talepte bulunulmamasini rica ediyorum.

Anlayisiniz icin tesekkur ederim.

http://kingofcollectors.blogspot.com/ http://turkcevideomuzik.blogspot.com/

http://cokcomix.blogspot.com/ http://tvdizisi.blogspot.com/

http://anilarimnetvideokulubu.blogspot.com/

Ilkokul: Sehremini - Istanbul Ibrahim Alaettin Govsa, 1979-1984 Donemi ( Sinif Ogretmeni: Yurdanur Deniz )

+Quote Post
TURBO
mesaj 04.06.2007, 01:58:59
leti #4

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 388
Katlm: 29.05.2007
ye No: 61

QUOTE(alpino)
Ben o pergelle bilimum defter,kitap,okul sirasi hatta sira arkadasimin elini delme eylerimini daha cok gerceklestirmistim (Hayatimda siddetin onemli bir yeri var sanirim,umarim bir psikolog bu yazdiklarimi okumaz tongue.gif

ok kizdirdigim kardesimde kkken benim bacagima saplamisti pergeli. demek o da senin familyadan.

--------------------
.oO ne varsa eskilerde var Oo.

+Quote Post
linea
mesaj 14.06.2007, 20:46:18
leti #5

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

QUOTE(Galactica)
Sahi ya bu pergeller de mazi oldu yle mi.Oysa az mi kahirimizi ekti. Evet sifir kursun kalem kullanmazdik. Kursun kalem aila aila ufak 5 cm civarina gelenler pergele takilirdi. Iki vidasi vardi pergelin biri kursun kalemi sabitlerdi digeri de pergelin kendisini. izecegimiz api ayarlayinca pergeli de sabitlerdik. Aklima bakin ne geldi "Bakkal amca bir pergel, iki kalem bir de ukulata alacagim" Hatirlayaniniz olursa baska bir konu iinde analim bu kahramanimizi da smile.gif

Bilmiyorum bu eleman anildi mi baska bir yerde ama ben en azindan burada adini anmak isterim.

Bir kalem bir pergel bir de ukulata alacagim diyen elemanin adi Erol idi.

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
hale
mesaj 15.06.2007, 08:50:47
leti #6

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 101

bi de matematik dersinde gretmenin tahtaya ember izdigi, ucuna tebesir takilan devasa tahta pergel vardi..

onun da hatiri kalmasin. smile.gif

+Quote Post
soner1971
mesaj 26.06.2007, 11:34:47
leti #7

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 752
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 181

Kalemi sabitleyen vidasi , pergel eskidikce ( zaten dandik pergellerdi.) kalemi tutmaz olurdu. Daire izmeye yakin kalem cuk diye disari ikardi. defter de berbat olurdu. Bizde kalme kagit sarip sktrrdk

Bir ara gizlice agabeyimin teknik okulda kullandigi kaliteli pergel takimini okula gtrnce bir anda ratingim artti.. Baya bir skse yaratmisti. Hey gidi gnler.. smile.gif

--------------------
Zaman her seyi gtrse de hayallerimizi asla...

+Quote Post
jetfire77
mesaj 26.06.2007, 11:49:05
leti #8

Grup Simge

leti: 900
Katlm: 17.05.2007
ye No: 23

ben okul yillarimda pergelle bire daire izemezdim ok komik bu durum olurdu benim iin daireden baska herseye benzerdi

--------------------
Emekli Yazar

+Quote Post
hale
mesaj 26.06.2007, 11:59:47
leti #9

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
ye No: 101

ortaokula getigimde annemler bana sper bir pergel takimi almislardi.. iitli kapakli deri bir kutusu vardi. iinde bi sr alet edevati vardi, kesik u falan.. kalem takilmiyordu, ucundaki baslik vidali idi ve gevsetip iine kursunkalem ucu konuyor, sonra vidasi sikiliyordu. hatta bu ulari amak iin zel kalemtrasi da vardi.. bahsettigim ular bildiginiz tahta kursunkalemin iindeki kmr utu. hazir satilabildigi gibi, ben genellikle klen kursunkalemlerin gvdesini biakla dikkatlice paraliyor iinden sapasaglim ucu aliyordum. smile.gif

+Quote Post
soner1971
mesaj 26.06.2007, 12:18:50
leti #10

Grup Simge

leti: 752
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 181

QUOTE(hale)
ortaokula getigimde annemler bana sper bir pergel takimi almislardi.. iitli kapakli deri bir kutusu vardi. iinde bi sr alet edevati vardi, kesik u falan.. kalem takilmiyordu, ucundaki baslik vidali idi ve gevsetip iine kursunkalem ucu konuyor, sonra vidasi sikiliyordu. hatta bu ulari amak iin zel kalemtrasi da vardi.. bahsettigim ular bildiginiz tahta kursunkalemin iindeki kmr utu. hazir satilabildigi gibi, ben genellikle klen kursunkalemlerin gvdesini biakla dikkatlice paraliyor iinden sapasaglim ucu aliyordum smile.gif

Evet dogru sylyorsunuz. Hatta benimde byle bir takimim oldu sonradan. Yalniz bendeki garip birseydi. Gzeldi geri ama kursun u konulan yeri kkt ve kursun ucun rahat girmesi iin ikili entik ailmisdi yanlarina. Fakat kursun kalemlerden ikarttigim ularin hibiri buna uymazdi. Bende ulari biakla yandan kaziyip kltrdm. Ellerimde kapkara olurdu..
En sevdigim yani iinde kk; pergel aisi vida ile ayarlanabilir bir pergel daha vardi. Bunlan izmek ok zevkliydi. Istendigi zaman bunlarin kursun aparatlari ikartilip, mrekkep aparatlari takilirdi. Kafalarinda mrekkebin izim kalinligini ayarlayacak paralari vardi. ayni zamanda bu mrekkep aparatlarina uzun bir ubuk aparati takilir el ile yazmamizda saglanirdi.

Halen saklarim.
Tesekkrler hatirlattiginiz iin..

--------------------
Zaman her seyi gtrse de hayallerimizi asla...

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 03.06.2020 - 20:17:45
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net