IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

3 Sayfa V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
Beslenme antas
mesaj 05.06.2007, 11:41:15
leti #1

Grup:
leti: 0
Katlm: --
ye No: 0

Dikdrtgen biimli beslenme antasi ,nnde aip kapamaya yarayan iki mandali olurdu. Iinde bir el bezi mutlaka bulunurdu. Beslenme saati gelince sinifi resmen yumurta kokusu kaplardi. Annelerin ogunlugu beslenme antalarina mutlaka haslanmis yumurta koyardi. Yumurtadan o dnem nefret etmedigime gre asla nefret etmem demektir.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
muratuas
mesaj 05.06.2007, 11:44:42
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 971
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 10

evet haklisin sinif ve beslenme antasinin iide yumurta kokardi birde suluk vardi onun yardimcisi

+Quote Post
yunusca
mesaj 05.06.2007, 11:50:16
leti #3

Grup Simge

Grup: ye
leti: 57
Katlm: 04.06.2007
ye No: 85

Bi kere hi unutmam,beslenme saatindeydik (2.dersinde sonlarindaydi bu beslenme saati) annem beslenmeye PILAV ST TAVUK KOYMUS....Arkadaslar bayagi bi alay gemislerdi...Veliler AAA OCUGA BAK NE GETIMIS diyorlardi....

Allam bir an nce kurtulayim dedirten bir andi... biggrin.gif

--------------------
slubunuza Dikkat Ediniz.

+Quote Post
mesaj 05.06.2007, 11:55:13
leti #4

Grup:
leti: 0
Katlm: --
ye No: 0

Yani yunusca senin annen de abartmis gerekten..Ama sana bir sey syleyeyim mi eger sen bizim okulda olsaydin gretmenler senin pilav st dneri hpletirlerdi vallahi.. nk beslenmesinde gzel yemek olan arkadaslarin yemeklerini gretmenler tadina bakayim diye yer bitirirlerdi..

+Quote Post
heaven
mesaj 05.06.2007, 12:04:54
leti #5

UNUTMAYACAIZ
Grup Simge

leti: 754
Katlm: 26.05.2007
ye No: 51

ben yemek yemekten nefret eden bi ocuktum. biliyorum yaptigim cok kt biseymis ama hergn eve gemeden nce beslenme antamdakileri p kutusuna atar, eve gelip annem yemege otur dediginde ise "annecim ya okulda bi yedim bi yedim, nefes alcak halim yok. baksana btn antamdakileri bitirdim" derdim. bylece bi gn eziyetten kurtuldum. Yillar sonra anneme syledigimde glcek sandim " iyi halt yedin. utanmadinmi anneni kandirmaya dedi. kizdi bana yaaa

bi de bizim yumurta gnmz vardi. o gn herkes yumurta getirirdi. hi unutmam sali gnleriydi, hi sevmezdim. artik yumurtayi seviyorum, ama o aliskalnlikla sali gnne hala uyuzum...

--------------------
Ds kovalayan...

+Quote Post
Wham
mesaj 07.06.2007, 14:28:18
leti #6

Grup Simge

leti: 1,199
Katlm: 14.05.2007
ye No: 6

Hi unutmam bazen muz bile koyardik bazen ama genelde pek bir sey olmazdi hehehe..

+Quote Post
clown
mesaj 07.06.2007, 15:15:19
leti #7

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 28

Benimde bir beslenme antam vard, eklini hatrladm rengini hatrlayamadm. inde de slak sabunlu elbezim, peetem... Hala hatrlarm cuma gnleri patates kzartmas ve kfte gnyd... Tm okul ocuklar gibi en sevdiim gn olan cuma gnnn ayrca hala en sevdiim yemek olan kfte patatesle talandrlm olmas ve hatta okuldan eve geldiimde de televizyonda Vikinglerin olmas cumay kutsal bir gn yapmt benim iin. Sal gnleri halanm yumurta gnyd. ocukken hi yumurta sevmezdim. Bu gnlerde yumurtam gizlice antama atar, okul knda da yoksul olduunu dndm evlerin kapsna brakrdm. Hi deilse bir ie yarasn, alklarn bastrsn diye. ocukluk ite. Annem retmendi ve beslenme saatlerine karyd. ocuklarn yal ellerini salarna srdklerinden pislik yznden de bitlendiklerinden yaknrd hep. Ama bir snf, hatta okul dolusu ocuun ayn saatte ayn eyleri cvldaarak yemelerinin keyfi bence her eye deer...

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post
soner1971
mesaj 26.06.2007, 11:21:11
leti #8

Grup Simge

leti: 752
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 181

Evet o sabunlu bez olayini ok iyi hatirlarim.

Bizim ilkokul sabah 8.30 da baslardi ders, Ikindi 15.00 gibi biterdi. 12.00 - 13.00 arasi gle tenefs idi. Evi yakin olanlar evlerine gidip yemeklerini yiyip gelirlerdi. Bazilarinin evi uzakti. Onlar yemeklerini o meshur antayla getirip okulda yerlerdi. O zamanlar servis olayida yokdu ( 70lerin sonu- 80lerin basi) Annem okudugum okulda gretmendi O yzden annemle beraber bende eve gidip yerdim. Okulda yemek yiyenlere gzm takilirdi hep. Bir trl yanlarina gidemezdim. ocukluk iste. smile.gif
Yani benim hi beslenme antam olmadi. O gndr bu gndr, o antalara bir antipati duydum. dry.gif angry.gif

Bir ara suluk aldilar. Ii kokuyor diye onuda kullanmamisim.. biggrin.gif

ocukluk tuhaf oluyor..

--------------------
Zaman her seyi gtrse de hayallerimizi asla...

+Quote Post
darko
mesaj 26.06.2007, 11:52:38
leti #9

Grup Simge

leti: 1,159
Katlm: 24.05.2007
ye No: 44

bir de ev dizayninda beslenme antalari vardi. atisindan aiyordun antayi . o yumurtalar buz gibi olur sarisi adeta mor rengini almaya baslardi.

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post
jetfire77
mesaj 26.06.2007, 12:00:14
leti #10

Grup Simge

leti: 900
Katlm: 17.05.2007
ye No: 23

ben zel ilk okulda okulda okurken beslenme antasi yoktu yemekleri okuldan verirlerdi devlet ilkokuluna baslayinca beslenme antasiyla tanistim haftanin 5 gn degisik bir mens olurdu

--------------------
Emekli Yazar

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

3 Sayfa V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Beslenme Saati
12 elvina 3,998 04.06.2011 - 15:57:06
G?n: creed

RSS Basit Grnm Tarih : 06.06.2020 - 18:03:56
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net