IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Kızılay-Yeşilay-ocuk Esirgeme K. Yardım Zarfları
GaLaCTiCa
mesaj 21.10.2007, 00:52:21
leti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,612
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Bir mazi dostum yazar belki diye bekledim ama unutuldu galiba. Ilkokulda iken hemen her yil dagitilan bu yardim zarflarini unuttuk mu? Kizilay, Yesilay ve Sosyal Hizmetler ocuk Esirgeme Kurumlarina yardim etmek iin dagitilirdi. Ilerine bir miktar para koyup gretmenimize teslim ederdik. Zarfin zerine iine konulan paranin miktari da yaziliyordu galiba. yle bir seyler hatirliyorum. Simdilerde hala devam ediyor mu bilmiyorum.

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
helezon
mesaj 22.10.2007, 10:04:57
leti #2

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 309
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Rize
ye No: 186

bizim zamanimizda da vardi . bir keresinde de ramazanda fitre iin zarf dagitilmisti

+Quote Post
alikusu
mesaj 22.10.2007, 11:35:29
leti #3

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

Bu seneye  kadar devam  eden bir  uygulamaydi henz  elimize  intikal etmedi bu  zarflardan..
Sari  saman  kagidindan olurdu  zerinde bu    kurumun simgeleri buliunur  ne  kadar  miktar  verildigi yazilacak  satirlar  zarfin zerinde yazardi, bizimkiler  bu zarfin iine  bozuk para koymak isterse  hemen  karsi ikar , -hayir  kagit para koyacagiz  yoksa  gtrmem diye surat  asardim... zerinde numarasi olur,  isteyenlerin bu  numaradan yapilan yardimin  nereye  ne zaman intikal ettirildigini grenebilecegimizi syleyen bir uyari  yazisi olur  zerinde..

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
ember
mesaj 22.10.2007, 14:22:30
leti #4

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Kizilay-Yesilay-ocuk Esirgeme'nin yanisira Trk Hava Kurumu fitre zarfi olarak da geerdi adi.. Bu sene her yil oldugu gibi ramazan ayinda okullarda yapildi bu uygulama yine.. grencilere verilen her zarfin seri numarasi kaydedilip, yapilan bagisin miktari tutanakla tespit edilerek gnllerden kopan ne varsa toplandi, yetkililere iletildi.. Tipki ocuklugumuzdaki gibi..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
november76
mesaj 22.10.2007, 19:42:09
leti #5

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,591
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Giresun
ye No: 170
Ruh Halim:

Evet bu yil da dagittik yardim zarflarindan ocuklara. Ne demisler, "Damlaya damlaya gl olur."

--------------------
Biz bydk ve kirlendi dnya...

+Quote Post
elvina
mesaj 22.10.2007, 21:25:48
leti #6

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,123
Katlm: 27.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 191

her yil dagitiliyor ama bizim ocuklugumuzda ki gibi degil...simdiki ocuklar bizim kadar duyarli degil...biz ok nem verirdik zene bezene stn doldurur iine de elimzden geldigince bagis koymaya alisirdik...

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 07.06.2020 - 04:26:03
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net