IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Yastık
hale
mesaj 06.11.2007, 14:38:25
leti #1

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 101

Bunu nasil unuttuk yaaa..

Hani anne-baba yastigi..Hani uzuun, ift kisilik karyolanin eniyle esdeger uzunluktaki yekpare yastik.. Zannimca "allah bir yastikta kocatsin" sznde adi geen yastik ta bu yastiktir..

Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
karakedi
mesaj 06.11.2007, 14:48:56
leti #2

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

Yastigin baslari genellikle parlak kumastan olur, kilifinin kenarlari da kanevie isli olur; amis kirmizi gl, mor zm salkimi motifleriyle ssl..

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 06.11.2007, 14:57:31
leti #3

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,612
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Yaw gicir gicir ten karyolalarimizin gz nuruydu bu yaw valla. Nasil unuttuk yelis hanim.zerlerinde rts olurdu abuk bozulurdu. Annemlerin en ok kizdigi noktalardan biriydi bu. Yastiklarla bu rtnn bozulmasi.

--------------------

+Quote Post
alikusu
mesaj 08.11.2007, 01:47:49
leti #4

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

eyizlerin bas mdavimi bu yastiklardi ..upuzun birde doldurulurdu ii sisman pofuduk bir sey olurdu..
Halecigimin de dedigi gibi ''bir yastikda kocayin'' sznn ikis noktasi bu yastiklar olsa gerek
artik bu yastiklar yok. esit esit yastik ikti ,ortopedigi , kaz ty kus ty ve herkes kendi yastiginda uyuyor ..tabii bu sznde bir hkm kalmamis oluyor bu sayede ..
bosanmalardaki artis bundanmi ileri geliyorki . uzun yastik yok ,gzel temenni yok, sonu bosanan bosanana.. tabii kesin bu yzden olsa gerek.
,bu durumdanda istatistiki bir sonu ikardimya ne diyim kendime bilemiyorum biggrin.gif

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
sister
mesaj 08.11.2007, 10:48:44
leti #5

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 224
Katlm: 10.08.2007
ye No: 388

sanirim "bir yastikta kocayin" derken kastedilen yastik o yastik:)

--------------------
yine seninle geldi hayat!...

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 03.01.2008, 23:25:56
leti #6

Grup Simge

leti: 8,154
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

bu yastiklari yapmak hem zor hemde pahali .yok ilik iin amerikan bezi (bu arada iide yapagi olacak-koyun yn-)yan taraflar saten kaplanacak.stne el emegi gzleri kr etme pahasina iekler islenecek.birde bu yastiklar yklge kondugu zaman misal 3 tanesi st ste olursa gzel dursun diye ayrica yanlamasina bir rt serilecek stlerine ama aslinda stlerini rtmeyecekte yle kusak gibi duracak ve illaki oda islemeli olacak.sargi denir bizim burda onada

--------------------

+Quote Post
linea
mesaj 04.01.2008, 09:15:24
leti #7

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Bizim memlekette halen daha yapilir bu yastiklardan gen kizlarin eyizlerine, kullanilmayacagi bilindigi halde.

Tek tarafi saten, islemeli, daha kk boyda olanlarina da kstm yastigi deriz biz. Herhalde iftler arasinda darginlik oldugunda bir yastikta kocayin yastigi kenara atilip kafalar birer adet kstm yastigina konuluyordu

Her ikisini de kardesimin eyizinde grdm, benimkinde var midir, daha dogrusu benim eyizim var midir bilmiyorum ( yillar evvel haklarimdan feragat etmistim, hepsini kardesime bagislamistim )

Bir ka dakika sonra yapilan telefon grsmesi

Linea - Alo anne, naber napiyosun ?
Anne - Iyiyim yavrum kahvalti hazirliyordum, sen nasilsin, hayirdir bu saatte ?
Linea - Sey, anne, benim eyizimde kstm yastigi bi de hani o uzun yastiklardan var mi ?
Anne - ( Sessizlik ), yastik mii ? ( sasirdi garibim )
Linea - Evet anne yastik
Anne - ...Nerden aklina geliyor bunlar bilmem ki, sen degil miydin ben o ise yaramayan paavralari istemiyorum, evime sokmam diyen, simdi tutmus sabahin krnde kstm yastik soruyosun ? ( iinden a benim sapsal kizim diyordur )
Linea - Neyse anne ararim ben sonra, telefonum aliyor, grsrz.
Anne - Grsrz yavrum ( iinden aklina mukayyet ol diyor olabilir )

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 04.01.2008, 13:08:23
leti #8

Grup Simge

leti: 8,154
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

''kstm yastigi'' ok gzel bizde o kk yastiklara ''yanak yastigi '' deriz

--------------------

+Quote Post
Candy
mesaj 04.01.2008, 13:34:38
leti #9

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,601
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Bizde de bu uzun yastiklara "kstm yastigi" denir..ksldgnde iki ayri ucuna ilisilip yatilsin diye mi acaba..? birde artik bu yastiklardan olmamasi ile bosanmalardaki artisi iliskilendiren alikusu'nu tebrik ediyorum.. zira ayni sey benimde aklimdan geti..annem neden bana eyiz olaraktan bu yastiklardan koymamis bunu da sorgulamam gerekicek..

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
ntetik73
mesaj 01.03.2011, 13:03:33
leti #10

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,010
Katlm: 20.12.2008
Nereden: Denizli
ye No: 4,255
Ruh Halim:

zamann olmazsa olmazlarndand uzun yastklar.kanevie ili,ularnda satenleri prl prl.annemler uzun yastklar kullandlar sonra yanak yastk dediimiz yastklara gei yaptlar.anneme srarla istemiyorum dediysemde 3 tane uzun yastk koymu eyizime.imdi dolapta hurlarn iinde yer kaplamaktan baka i grmyor.ama aklmdaki eskiye dair grntler geldiinde ho olurmuydu acaba kullansaydm diye dndmde olmuyor deil.
annemin kanaviesi mahallede ok nlyd.yapt ilemenin arkas tertemiz oluyordu.herkes ona renmeye gelirdi.annem kanavie bana getimi abimle iki yanna oturur beklerdik.annem ineyi geirirdi ben, abim srayla ineyi ekerdik.nasl zevk alrdk.vnmek gibi olmasn bana geersem bende ok temiz ilerim.ne de olsa reten annem.ama bana gemek iin byk bi g lazm biggrin.gif

--------------------
Beni Tanmla Cmleler inde Kullan,,,,,,,

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 06.06.2020 - 19:50:38
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net