IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Mrekkep Silen Silgiler
karakedi
mesaj 12.11.2007, 00:29:35
leti #1

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

Basligi tam toparlayamadim ama Faber marka bir ucu kirmizi diger ucu mavi renkli bir silgiydi. Kirmizi tarafi daha yumusak olup, normal silgi islevi grrken mavi tarafi biraz sertti ve tkenmez kalem ve dolma kalemle yazilan yazilari silmek iin kullanilirdi.

Ama ben bu silginin mavi tarafiyla yaziyi silmek iin ugrasirken her seferinde sayfada kocaman bir delik amisimdir.

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
alpino
mesaj 12.11.2007, 01:11:59
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,589
Katlm: 21.05.2007
Nereden: Eternia/Castle Grayskull
ye No: 41
Ruh Halim:

O mavi tarafi kullanan kac kisi vardi acaba???Benim gozumde defter terminatoru kivaminda bir silgi idi..Kac kez defter yenilemek ve deforme olan defterde yazan herseyi yeni deftere gecirmek zorunda kaldigimi hatirlamiyorum.Gereksiz bir urundu.Uretenleri siddetle kinar ve elime gecerlerse onlarin yuzune o silginin mavi tarafini muthis bir hazla surmek isterim.

--------------------

Islerimin yogunlugundan ve bazi ozel sorunlar sebebi ile her turlu gorsel paylasimlarima suresiz ara verdigimden dolayi forum uzerinden veya ozel mesaj sistemi ile talepte bulunulmamasini rica ediyorum.

Anlayisiniz icin tesekkur ederim.

http://kingofcollectors.blogspot.com/ http://turkcevideomuzik.blogspot.com/

http://cokcomix.blogspot.com/ http://tvdizisi.blogspot.com/

http://anilarimnetvideokulubu.blogspot.com/

Ilkokul: Sehremini - Istanbul Ibrahim Alaettin Govsa, 1979-1984 Donemi ( Sinif Ogretmeni: Yurdanur Deniz )

+Quote Post
hale
mesaj 12.11.2007, 09:04:22
leti #3

Grup Simge

leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 101

ben de bi kez kullandim, baktim ki defter hasat oluyor, klasik ynteme devam ettim.. kibrit pn amasir suyuna batirarak silmece yani smile.gif

+Quote Post
linea
mesaj 12.11.2007, 09:33:07
leti #4

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Dnem devleri / yillik devler haricinde kursun kalemden sasmadigimi animsiyorum, hala gn ierisinde kendi notlarimi yazarken ekseri kursun kalem kullanirim, ylesine sevdalisiyim. Dnem devlerindeki yanlislari silmek iin bahsi geen silgiden yardim almak istedigimi animsiyorum. Ancak silinen yer ylesine paralanir / hirpalanirdi ki zerine yazdiginiz yazi dagilir, kgidi degistirip al bastan yapmaktan gayri are kalmazdi.

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
helezon
mesaj 12.11.2007, 18:24:07
leti #5

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 309
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Rize
ye No: 186

benim hatirladigim mrekkep silgisi yuvarlakve yassiydi . mavi renkliydi ortasinda da kk bir delik bulunurdu . islevi ise tipatip anlattiginiz gibiydi smile.gif silmiyor soyuyordu resmen kagidi.

+Quote Post
karakedi
mesaj 12.11.2007, 22:44:37
leti #6

Grup Simge

leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

QUOTE(helezon)
benim hatirladigim mrekkep silgisi yuvarlakve yassiydi . mavi renkliydi ortasinda da kk bir delik bulunurdu . islevi ise tipatip anlattiginiz gibiydi smile.gif silmiyor soyuyordu resmen kagidi.

(Yine) ne yazik ki yuvarlak mavi silgiden benim de vardi smile.gif

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 13.11.2007, 08:50:16
leti #7

Grup Simge

leti: 3,612
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

QUOTE(helezon)

QUOTE(karakedi)
(Yine) ne yazik ki yuvarlak mavi silgiden benim de vardi smile.gif

Karekedi'nin kullandigi bir ucu kirmizi diger ucu mavi olan silgiyi de yuvarlak ortasi delik o silgiyi de kullandim. Yuvarlak olanin rengi aik maviydi. Al birini vur tekine. Ikisi de igrenti bu silgilerin. Sildiginizde kagit yirtiliyordu yaw soyulmasini birak. Az mi emegim gitti bu igren silgiler yznden. dry.gif Sayfa bitmek zereyken hata yaparsin silip dzelteyim derken kagit yirtilir iyice batarsin. angry.gif O igren silgileri kim hangi akla hizmet icat etmis hi anlamadim. Ya birde dnem devi yazdigimiz beyaz kagitta ok kiymetli idi. Fazlaca alamadigimdan elimde ki kagidi da idareli kullanmak zorundaydim. Bunun markasi da fabermiydi bu yuvarlak silginin onu hatirlamiyorum. Geri baska markada yokdu ki.

--------------------

+Quote Post
ember
mesaj 13.11.2007, 14:47:36
leti #8

Grup Simge

leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

Her iki silgiyi de kullandim ben de.. Biz o silgilerin ucunu tkrkle islatirdik.. Kagit yirtilmazdi bylece smile.gif

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
hale
mesaj 13.11.2007, 16:02:28
leti #9

Grup Simge

leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
ye No: 101

QUOTE(cember)
Her iki silgiyi de kullandim ben de.. Biz o silgilerin ucunu tkrkle islatirdik.. Kagit yirtilmazdi bylece smile.gif

ben onu da denemedim degil, ama tkrk fasli fazla kati herhal ki, bu kez de mrekkep dagilip yazim perisan olmustu dry.gif

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 01.06.2020 - 14:23:00
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net