IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Madeni Su Kovası
alibaba
mesaj 19.12.2007, 01:00:16
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,635
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

Ka gndr bu kovayi yazacagim buraya ama daha nce ailmis mi diye basliklari ararken unutuyorum.
Plastik kovalar yayginlasmadan nce bu teneke benzeri yuvarlak su kovalarini kullanirdik. Yakin zamana kadar devlet dairelerinde kirmiziya boyanmis ve zerine Y A N G I N harfleri yazilmis sekilde bir duvarin dibinde gryordum. herhalde hi kullanilmadiklari iin eskimiyorlardi. dsnnce artik onunda maziye karistigini farkettim.

--------------------
her mesajm imzamdr
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
alikusu
mesaj 19.12.2007, 01:48:47
leti #2

Grup Simge

leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

kurukafa bu kovalari artik bende grmyorum..
eskiden her evde vardi bunlardan nk plastikle bu kadar ili disli degildik o yillarda.
ben bir sre bu kovalarin eskimis delinmis olanlarinin saksi olarak kullanildigina sahit olmustum o bile yok artik.
ve evet meshur kirmizi yangin kovalarida neredeyse mazi oldu.. benim ilkokulumda vardi basamakli bir tezgah zerinde dururdu bu kovalar YANGIN harfleri kirmizi zemin zerine beyazla boyanmis hemen stlerinde de duvar'a monteli kazma krek olurdu..yangin ksesi derdik bizde oraya..

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
lifelines
mesaj 19.12.2007, 18:17:03
leti #3

Grup Simge

leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

Bizim bu teneke kovalardan hi olmadi,onun yerine rahmetli anneannemin kyden getirdigi bakir bakrak kovalarimiz vardi.Bakir kovanin kendi agirligi iindeki sudan bile fazla idi.

Kurukafa'nin bahsettigi kirmizi boyali teneke kovalari,en son 5 ay nce mesleki bilgisayar egitimi iin gittigim okulun yangin ksesinde grdm.

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 30.12.2007, 19:06:31
leti #4

Grup Simge

leti: 8,154
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

evet yoklar kylerde bile artik tkettigimiz yag tenekelerini temizleyip kullaniyoruz hayvanlari sularken .evlerde ise su oldugu iin kimse esmeden su tasimiyor artik. eskiden bir suagai(sopadir bu)ucuna asilan kovalari omuzumuzda eve tasirdik.

--------------------

+Quote Post
ilek
mesaj 30.12.2007, 19:39:07
leti #5

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 139
Katlm: 28.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,291

bir de yere dst m ikan o takir tukur sesi yok mu ? sultan filminde trkan soray esme basinda yanilmiyorsam madeni su kovasina su doldurur smile.gif esmenin basinaaa.....

--------------------

+Quote Post
clown
mesaj 14.01.2008, 16:41:24
leti #6

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 28

Bu madeni su kovalar yarm olarak, duvara aslacak ekilde yaplp d mekanlarda saks olarak kullanlyor. zellikle balkonlarda balkon duvarna asp iine iek dikince ok ho duruyor.

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 14.01.2008, 17:00:41
leti #7

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,612
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

QUOTE(kurukafa)
Ka gndr bu kovayi yazacagim buraya ama daha nce ailmis mi diye basliklari ararken unutuyorum.
Plastik kovalar yayginlasmadan nce bu teneke benzeri yuvarlak su kovalarini kullanirdik. Yakin zamana kadar devlet dairelerinde kirmiziya boyanmis ve zerine Y A N G I N harfleri yazilmis sekilde bir duvarin dibinde gryordum. herhalde hi kullanilmadiklari iin eskimiyorlardi. dsnnce artik onunda maziye karistigini farkettim.

Askerligimi yaptigim Jandarma Karakolunda vardi. Ilerinde kum doluydu. Klasik kirmizi renge boyanmis haldeydi. Oldugu duvarda da balta, krek v.s. asiliydi. Sene 2003 idi. Muhtemelen hala duruyor olmali.

--------------------

+Quote Post
mavi
mesaj 14.01.2008, 17:41:55
leti #8

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,165
Katlm: 19.10.2007
Nereden: Izmir
ye No: 673
Ruh Halim:

artik madeni kovalarin yerinide pilastik aldi herseyin yerini aldigi gibi su pilastikleri hi sevmiyorum bizim hala var madeni su kovamiz.

--------------------
mavi

Kaybedeceini bile bile neden mcadele ediyorsun? dedi. leceini bile bile yaadn unutmutu o an...Bozmadm

+Quote Post
ember
mesaj 14.01.2008, 22:09:00
leti #9

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

QUOTE(alikusu)
kurukafa bu kovalari artik bende grmyorum..
eskiden her evde vardi bunlardan nk plastikle bu kadar ili disli degildik o yillarda.
ben bir sre bu kovalarin eskimis delinmis olanlarinin saksi olarak kullanildigina sahit olmustum o bile yok artik.
ve evet meshur kirmizi yangin kovalarida neredeyse mazi oldu.. benim ilkokulumda vardi basamakli bir tezgah zerinde dururdu bu kovalar YANGIN harfleri kirmizi zemin zerine beyazla boyanmis hemen stlerinde de duvar'a monteli kazma krek olurdu..yangin ksesi derdik bizde oraya..

Ama bu kovalar okullarda hala var.. Hatta ayni sekilde basamaklara dizilmis vaziyette duruyorlar.. Ileri su ve kum dolu olarak.. O basamaklarin dayandigi duvarda da birbirine atilmis kazma krek bulunuyor.. Yanlarinda itfa dairesinden ibareli bir de kullanim talimati var.. Resmi dairelerde bulunmasi hala zorunlu bu yangin kselerinin..

Madeni kovalara gelince, genellikle birakildiklari yerde zemin islaksa yuvarlak bir pas lekesi birakirlardi.. ogumuzun balkonunda o meshur pas lekesi vardi sanirim.. Ve ok da grltlydler.. Iine su dolarken ve sapini yerine birakirken tangir tungur sesler ikardi.. Su dolunca yerinden kalkmayacak kadar agir olurlardi..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
s.alice
mesaj 14.01.2008, 23:06:19
leti #10

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 241
Katlm: 09.08.2007
ye No: 380

O kovalar galvanizli olurdu galiba.Simdi onlari kk boyda ve rengarenk retiyorlar, saksi olarak kullaniliyor.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 05.06.2020 - 09:41:24
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net