IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Makrome, Makreme
alibaba
mesaj 03.01.2008, 01:52:07
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,633
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

nce yazilisindan emin olmak iin TDK szlge baktim. pek ok sylenisi var makreme, makrame vs. aslinda sylenir sylenmez hepimiz anliyoruz ya neyse. ortaokulda iken is teknik dersinde grenmistim nasil yapildigini. ok hosuma gitmisti. arada bir ip alir arkadaslara hediye olsun diye rerim. geri kullanan kaldimi bilmem. Ama bizim evde benim rdgm kullaniyoruz. Atatrk iegimize de dikkat. t t t nazar deymesin.

--------------------
her mesajm imzamdr
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
hale
mesaj 03.01.2008, 09:06:50
leti #2

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 101

basligi grnce, yazdigin ilk iki cmle aklimdan geti benim de.. asli Trke olmayan szcklerde hep yasadigimiz problem bu ama dogru bi sekilde anliyoruz, zeki milletiz vesselam smile.gif )

bundan ortaokulda biz de yapmis idik, aralara da mavi plastik boncuklar koyarak nefis bir saksilik yapmistim ama kimse kullanmadi sad.gif (

+Quote Post
linea
mesaj 03.01.2008, 09:22:32
leti #3

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Biz de ortaokulda grenmistik makrome yapmayi, sari kalin bazen eli acitan bir ipten ryorduk. Hatta ayni dgmleri kullanarak, ince iplerden kizilderili kolyeleri yaptigimi animsiyorum niversitedeki ilk yillarimda. Samanpazarindan aldigimiz incik boncuklardan tasarladigimiz diger eserlerimizle birlikte Odt senliklerinde stand aip satmistik , bir ka aylik ev kiramizi ve yakit paramizi da ikarmistik bu sayede.

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
clown
mesaj 14.01.2008, 15:59:05
leti #4

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 28

Ortaokulda renmitim makrome yapmay. Hatta o kadar gzel bir sakslk rmtm ki annem yllarca kulland. Ama rerken ellerim su toplam, su toplayan yerler de patlayp yara olmutu.

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 19.04.2008, 00:54:11
leti #5

Grup Simge

leti: 8,154
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

halam ve kz bana ve babaanneme birer anta yapm ve yollamlard. antalarn ikiside u an bende.
bende bir gazetelik yapmtm ama onu sonra hediye ettim.birde makrome ipi ve boncuklarndan kolyeler sa bantlar yapmtk bir dnem.

--------------------

+Quote Post
alikusu
mesaj 19.04.2008, 09:16:13
leti #6

Grup Simge

leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

grev yaptm yllarda ok poplerdi (halk eitimde elsanatlar retmenlii yaptm yllar).
neler yapmamtkki yatak rtleri , amerikan servisler ,sehpa rtleri ve hatta giysiler dierlerini sylemiyorum zaten bahsetmi arkadalar.
eit eit ipler, renk renk boncuklar, tam bir rehabilite kaynadr makrome , dinlenir ve rahatlarsnz yaparken o dnem rencilerin her ii tek tek elimden getii iin kendime fazla bir ey yapamamtm ama neredeyse evremdeki herkesde yaptm ieklik , gazetelik ,nazar boncuklu duvar ssleri czdanlar hala dururlar..
ok zarif bir hediyelikdir makrome, yapan kiinin emei, gz nuru ve en nemlisi sevgisi vardr her dmnde ...

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
superisi
mesaj 14.01.2011, 14:51:28
leti #7

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,676
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Geen gn aklma geldi. Almamsa balk aaym hemen dedim, arama yaptm, bir baktm alibaba am bal smile.gif Demek siz de yaptnz makromeyi. Abimin dneminde de erkekler Ev Ekonomisi dersi alp yumurta piirmeyi, dme dikmeyi renmiler. Kzlar da marangozluk , atlye, boyama dersleri almlar. lgintir ve de gzeldir bence.

Ortaokulda Ev Ekonomisi dersinde etek dikip, pelu tavan yapp, gelin bohas hazrlamann yannda makrome de renmitik. Herkes kemer ve anta yapmt. Ben anta diye balamtm ama iplerim yetmeyince ortaya czdan kmt.

rme konusunda ok yaratcydm. retmenimizin rettii dmlerden baka kendim yeni dmler kefetmi ve retmenimi hayretler iinde brakmtm. Yeni bulduum rme stillerini retmenim kk rnekler halinde istemiti benden. Keke rneklerimden kendime de saklasaymm ya da patentini alsaymm unsure.gif

Benim rmeye baladm anta, kullandm sk dmler yznden bir trl ilerlemiyordu. Hem de ipim kalmamt. Son gece sabahladm. Canm annecim de uyumamt benimle beraber. p bitince ister istemez koltuk alt czdanna dnt benim antam. Sabah annem czdann iindeki ipleri yakarak yok etti. Czdann iine de klf dikerek kalan iplerin kt grnmn yok etti.

Ders baladktan sonra bitmi czdanm annem snfa getirdi. retmenim annemin yardm ettiini anlad iin belki de benim yapmadm dnerek bana snftaki en dk notlardan 7 verdi. Oysa ki tmn ben kendi bulduum rme stili ile rmtm. Ama son dzeltmeleri annem yapmt unsure.gif retmenin gsterdii anta modellerinden farkl olduu iin dier kzlar ok beenmilerdi czdanm. Bense hi kullanmadm ylecene durur.

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 28.05.2020 - 22:57:44
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net