IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Etamin Panolar
linea
mesaj 07.01.2008, 00:32:24
leti #1

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Duvarlarimziin ssleri vakti zamaninda bu el emegi gz nuru islemelerdi ve asilmadan nce elbette ereveletilirdi. Annemin evinde halen siyah zemin zerine mor menekseler isli bir pano varligini srdrmekte.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Nen var kuzum ?
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
november76
mesaj 07.01.2008, 00:35:22
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,591
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Giresun
ye No: 170
Ruh Halim:

Ne gzeldiler degil mi! Benim de el isi konusunda hi maharetli oldugum sylenemez ancak bu etamin islerine bayilirdim hatta bir tane yapmistim bile, rengarenk bir baheydi kuzular falan.Th annem onu ne yapti acaba? mellow.gif

--------------------
Biz bydk ve kirlendi dnya...

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 09.02.2008, 13:09:15
leti #3

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,154
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

sadece panolarda deil her yerde etamin ok moda idi.hatta bizim kyde tpk bu panolar gibi duvara aslan stnde kk kk cepler olan( onlara ne ad veriliyordu bilmiyorum) ve bu eplere tarak ,makas , toka gibi aradgnz zaman bulabilmeniz gereken rtler aslrd(rt dedim ktm)
etamin panolara geline teyzem tarafndan bana yaplan bir panom var hemde etamin masarts ile takm.kocaman bir gl bu.ar bir ey -yapmas yani laugh.gif -

--------------------

+Quote Post
ember
mesaj 09.02.2008, 22:39:06
leti #4

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Etamin pano ve rt yannda kanapelere yastk ve hatta seccade olarak da yaplrd.. lenen seccadenin altna yorgancda elyaf koydurulurdu ve bir kat kumala kapatlrd.. Bize ortaokulda i bilgisi dersinde etamin ilettirmiti retmenimiz.. lk o zaman rendim.. zerinde elele ocuklar olan az bzgl bir amar torbas yapmtm..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
dilemma
mesaj 09.02.2008, 22:58:21
leti #5

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 225
Katlm: 08.02.2008
ye No: 2,283

ceyizime (ki bundan nefret ederdim) ama annem sart derdi, hatta hayal meyal o bohcacilarida bilirim ben dusunun ne kadar kucukdum ama o bohcacilardan benim icin nevresim takimlari ceyiz alinirdi ve o ceyize bende bir kac tane seccade islemisimdir baski sonucu, birde gitar calan cocuklu bahcivan pantolonlu etamin bir pano ama ne oldular bilmiyorum isin ilginc yani ceyizimde yoktu ki benim :) dusunurumde bazen ceyizim olsaydi belkide mutlu bir hayatim olabilirdi, dinleseymisim keske annemi, duvarlarima o etamin panolari asip. ara dantel takimlarini kolalatip. gergef islemeli sandik ortulu bir ceyiz sandigim olabilseydi, icine belki umutlarimi yeni yetme sevdalarimi guzel hayallerimi saklayabilirdim, keske olsaymis, kendimi gergef ortulerin altina saklayip ceyiz sandigimla bir erkege saklayabilseymisim (bkz.gif aci tebessum) nerededir o isledigim etaminler bilmiyorum ve butun bunlar icin kayip araniyor bolumu istiyorum hatta ben acayim bizzat kendim butun kayip ilanlarim icin, sanirim burda en loser hisseden kendini benim :)

--------------------
ne adamlar sevdim zaten yoktular

+Quote Post
Asphodel
mesaj 02.03.2008, 16:36:23
leti #6

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 330
Katlm: 03.02.2008
Nereden: Istanbul
ye No: 2,252

Sehpa rtlerimizin ou etamindi. ve bundan ok mutluluk duyardm. Anlalmaz ekilde evremdeki herkes ok gzel t ii yapyorsun demesine ramen t iini hi ama hi sevmezdim. Hala daha sevmem. Ama etamin deyince o ayryd. ok houma giderdi. Resim gibi gelirdi bana. smile.gif

--------------------
SHOW MUST GO ON

+Quote Post
alikusu
mesaj 21.06.2008, 15:04:29
leti #7

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

etaminle ilk tanmam orta 1 de ev ekonomisi dersinde olmutur..
yaptm ilk ide amerikan servisiydi ardndan bir buzdolab rts baladm ama yarm kald sonraki yllarda seccade , pano biiler yaptm zaten en sevdiimde etamin di ne dantel ne baka i ..
bu etamin panolarn en mehuru omuzunda srahi benzeri bi su kab tayan romal bi kz resmiydi o yllarda ok sk karma kan bir motifti birde meneke modelleride ok sk kullanlrd.
etamin kumann ine girecek delikleri iri ve seili olduundan okda skc olmaz birde zel bir inesi vardr etaminin zaten alrkende etamin inesi diye alnr .
iplik geirme yeri byk ve ine ucu sivri olmayan bir inedir eitli boylarda olurlar bunu kullanrken ykskde kullanlr ki ele zarar vermesin nceleri iplik olarak ince i orlanlar kullanlsada sonra kuka dediimiz minik yumaklar kmt.
etamin rtlerin kenarlarndan iplik ekilir ve kendinden saaklar yaplrd yada yine i orlonlarndan kenarlarna dantel rlrd bir dier kenar ssde cier deldi denilen bir tekniktiki o baya bir zordu , deveye hendek atlatmakla edeer bir tekniktir oda laugh.gif

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 06.06.2020 - 12:58:32
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net