IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Org
emrahuytun
mesaj 22.01.2008, 15:11:58
leti #1

Grup: Emektar Ynetici
leti: 2,734
Katlm: 02.06.2007
Nereden: Ankara
ye No: 76

80'li yıllarda kişi başına dşen org miktarında ciddi bir artış olmuştu. Neredeyse her ana-baba ocuklarına karne hediyesi olarak bir org alırdı. Sanırım o dnem oluşan piyanist şantr patlamasının bu durum zerinde epeyce etkisi vardır. Lakin lkemizden ok byk org virtzleri de ıkmamıştır... Benim o dnem orglarda hoşuma giden şey eşitli ritimleri tuşlardan ıkarabilmesiydi.

--------------------

te dndm, burdaym;
Ben bu ite ustaym :)
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
helezon
mesaj 22.01.2008, 16:45:48
leti #2

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 309
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Rize
ye No: 186

ortaokul sonunda sinifa piknige gitmistik ve bir arkadas orgunu getirmisti . ok zenmistim dogrusu rolleyes.gif atpat aliyordu yada biz yle zannediyorduk biggrin.gif . zaten ritim orgdan geliyordu.ama yine de gzeldi smile.gif

+Quote Post
zocor
mesaj 20.01.2009, 22:27:43
leti #3

Grup Simge

Grup: ye
leti: 12
Katlm: 07.12.2007
Nereden: Edirne
ye No: 1,398

Arkadasimda vardi Casio MT-65 ka gece ryasini grmstm.Birka yil sonra babam Yamaha PSS-570 almisti ne orgtu ama bee

+Quote Post
superisi
mesaj 27.01.2011, 00:29:25
leti #4

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,676
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Babam her yaz geliinde bize ok gzel hediyeler getirirdi saolsun smile.gif Frizbiler, bumeranglar, tenis raketleri ve topu, walkmanler ve daha bir sr ey.. Bir geliinde ablama Basketbol topu getirdi. Zaten ablam okulun basket takmndayd. Abime Yamaha marka org verdi. Abim de her aleti ok gzel alard. ok iyi bir kula ve sesi vard stelik. Hatta bir ara nl bir sol gruba vokalistlik bile yapmt. Bana da ne verdi derseniz syleyeyim.. Turuncu renkli bir daktilo.. ok bozulsam da sonralar i hayatmda ok faydasn grdm. Daktilo kullanmasn bilen tek eleman olarak bilgisayarda yapamayacamz ileri hallettim smile.gif Yine daldan dala atladm rolleyes.gif Gelelim orga..

Baktm abim benden ok kullanyor daktiloyu.. benim de orgda gzm var zaten.. Anlama yaptk abimle ve hediyeleri deitik. Benim iin ok iyi oldu nk zaten abim kullanyordu daktiloyu.. Ben de sonunda orga kavutum. Bir dmesine bastmzda Beethowen'n 9. senfonisi alyordu. Bir sre arkadalarm kendim alyormu gibi kandrdm. Lakin benim de mzie yeteneim vard rolleyes.gif Ksa bir sre iinde iki elimle her trl paray almaya baladm. Arada snfa getiriyor ve bo derslerde snfn piyanist antz olarak Mastika, Mevlana ve nice paralar alyordum mus.gif

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
mavi
mesaj 27.01.2011, 01:43:52
leti #5

Grup Simge

leti: 1,165
Katlm: 19.10.2007
Nereden: Izmir
ye No: 673
Ruh Halim:

Dnlerin vazgeilmez mzik aleti idi...Geri hala yle...Birde ocukken azmzla org sesi yapmaya alrdk smile.gif
zelliklede Azize arks pek bir gzel olurdu...biggrin.gif

--------------------
mavi

Kaybedeceini bile bile neden mcadele ediyorsun? dedi. leceini bile bile yaadn unutmutu o an...Bozmadm

+Quote Post
demeter
mesaj 01.05.2016, 20:46:23
leti #6

Grup Simge

leti: 756
Katlm: 09.11.2011
Nereden: EDRNE- STANBUL
ye No: 87,958
Ruh Halim:

birde kbrstan gelen mini oyuncak orglar vard. o kk orglarla dn ve okul arklar almaya alrdk.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 05.06.2020 - 08:22:06
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net