IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Pskll Cam Abajur
ember
mesaj 22.01.2008, 21:46:18
leti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Nasil tarif edecegimi bilemiyorum.. Bir resmini ok aradim ama bulamadim.. Almanya'dan halam getirmisti bunu da.. Sehpa stne konan ayagi yuvarlak koyu kahve camdan mamld.. Ilgin olan aydinlatan st kismiydi.. Incecik camlardan olusan pskl seklindeydi.. Belki 500 tane ubuktan olusuyordu.. Bu kismi takilip ikarilabiliyordu.. Avucunuzda tuttugunuzda birarada duran o cam ubuklar yerine takip biraktiginizda yelpaze gibi ailiveriyordu.. Abajuru yaktiginizda her camin ucunda isiklar yaniyordu.. Iki esidi vardi bizde.. Biri, yandiginda sari ampul isigi veren, digeri ise herbir uta degisik renklerde isik yayan seklindeydi.. Aydinlatma degil, dekoratif amaliydi ve karanlikta izlemek ok keyifliydi.. Elimle sk sk dokunup sallardim ve her dokundugumda o incecik camlar itir itir kirilirdi..

--------------------
I know what it is to be young..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
alibaba
mesaj 22.01.2008, 22:05:22
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,635
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

sanirim tarif ettiginiz abajuru anladim. Su anda bu abajurlardan satiliyor. Ince cam diye bahsettiginiz kismini simdi misina benzeri bir malzemeden retmisler.
Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Bu abajur su anda isve kkenli bir firmanin (adini zellikle yazmiyorum) magazalarinda Vedum ismiyle satiliyor.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
ember
mesaj 22.01.2008, 22:29:36
leti #3

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Evet st kismi tam byleydi.. Abajur ayagi camdandi ve yere konmak iin degil de sehpa stnde kullanilirdi.. Ama aydinlatan st kismi aynen byleydi.. Hala retildigini ve artik misinadan yapildigini bilmiyordum..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 05.06.2020 - 07:49:16
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net