IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
ase
lifelines
mesaj 07.02.2008, 23:53:30
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

Eskiden yatak odalarnda saten karyola rts takmnn iinde ase olurdu.Bu aselerin iine evli iftlerin pijama ve gecelik takmlar koyulup boha eklinde karyolann ortasna aksesuar gibi yerletirilirdi.imdide kullanan varmdr bilmiyorum.Ben hi evlenmedim ama eyiz olarak 18 yamda bal kp renginde saten zerine in inesi yatak odas takm ilemitim,bu takmn iinde tabiki olmaz ise olmaz ase'de vard.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
alikusu
mesaj 08.02.2008, 00:32:50
leti #2

Grup Simge

leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

ase yatak rtlerinin vazgeilmez aksesuarlarndan birisiydi.. kaynvalidem de hala grrm , ase'si yatak rtsnn bir kesinde iinde gecelii ile durur.
- anne bu neden hala burada ekmecene koysana dediim zaman olmaz o orann ss der. asenin bir zelliide yatan hemen ayak cucna apraz ekilde konmasdr.
Benimde kendi yaptm ipek saten zerine in inesi ilemeli ,birde komple dantel den yaplma yatak rtmn yine ayn modelden rlm( canm anneciimin emekleri wub.gif olmak zere iki adet asem eyiz sandm da bir bohann iinde durur.. sad.gif

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
lifelines
mesaj 13.02.2008, 18:43:15
leti #3

Grup Simge

leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

Geen gn "ase" baln attmda yazmay unuttuum bir ayrnty hatrladm;eskiden yatak odas aselerinden baka mendil aseleride olurdu.ocukken,bir dnem kuma mendil koleksiyonu yapmtm.17 yada 18 yamda iken o mendilleri saklamak iinde leylak rengi ipekten mendil asesi ilemitim.

+Quote Post
hale
mesaj 14.03.2008, 15:20:34
leti #4

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 101

annemin vard, eyizinden tabii ve ben ocukken de kullanlabilitesi olan bir nesne idi. Balkp rengi saten yatak rts takmnn iinde, zeri minik incilerle ilemeli , katlandnda aa yukar 40 cm e 60 cm ebatlarnda olan bir asesi vard. ine de pijamalarn koyarlard..Sabahlar yataklar rtmek grevi bendenizde olduundan bu nesne ile en ili dl olan ahsiyet te bendim tabii:)

+Quote Post
ember
mesaj 12.08.2008, 09:52:17
leti #5

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Dolaplarn ii de ase dolu olurdu.. Mendil asesi, orap asesi, amar asesi (Tekerleme gibi oldu laugh.gif ).. Saten zerine in inesi ili olanlar, balkpkleri, ebegmeleri, organzeler; el emei gz nuru sanat eseriydi aseler.. ekmeceyi atnzda ii derli toplu grnrd bylece.. Her anneanneme gittiimde tek tek aar bakardm hangisini iinde ne var diye..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 07.06.2020 - 04:31:30
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net