IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
uvaldz
lifelines
mesaj 15.02.2008, 19:26:55
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

ocukluumda bizim evde de uvaldz vard ama fazla kullanlmazd. Kye hediye gndermek iin hazrlanan uvallarn azn annem bununla dikerdi. Daha ok kylerde ekin, buday uvallarnn v.b pekounun azn dikmek iin kullanlrd.
Bazlar uvaldz' yorgan inesi ile kartryor. Benim hatrladm uvaldz yorgan inesinden ok daha uzun ve kaln idi,az hafif eik miydi hatrlamyorum.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
hazan
mesaj 16.02.2008, 14:03:56
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,370
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Antalya
ye No: 13

Kyde bulunduum dnemlerde aldm bir ine setinin iinde vard..Hi kullanmadm smile.gif..imdi enmedim buldum geldim..Yorgan inesiyle birlikte..Eskiden nasld bilmiyorum.Elimdekileri incelediimde uzunluk olarak aa yukar ayn..Ama uvaldz daha kaln ve iplik geen yer daha byk , ucu da eik.. Eik olan ksm da bana kobra ban hatrlatan bir grnm var.Uca doru, eimin olduu blmde, yanlarda bir kntyla kalnlama ve tekrar orantl ekilde incelme..Tam ucundaki ksa blm ise ine ucu olarak sivrilmi..Ancak byle tarife edebildim.smile.gif

--------------------
Herey insanlar iin.. Grmek renmek iin, bazen zor da olsa..Herey insanlar iin.. Umut dourmak iin, hayatla sevitim...F

+Quote Post
alikusu
mesaj 16.02.2008, 15:16:58
leti #3

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

uvaldz yorgan inesinden daha byk ve birazda kalncadr.. genelde ad stnde uval ,gibi kaln kumalarda kullanlrd yanlmyorsam bizim memlekette buna kvk da derlerdi..
bunlar ben en ok ayakkab tamircilerinde grrdm eski ayakkab tamircileri kullanrd bunlar ..nce ivimsi bireyle dikilecek yer delinir sonra ip geirilmi bu devasa inelerle dikerlerdi ayakkablar..

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts neyi Kendine uvaldz Bakasna Batr
2 karakedi 3,061 16.12.2007 - 05:04:36
G?n: kurukafa

RSS Basit Grnm Tarih : 07.06.2020 - 10:04:41
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net