IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Bulak Teli
ember
mesaj 06.03.2008, 23:13:50
leti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Teflon tencereler yokken ok gerekli aralard.. Alminyum tencerenin dibine yapan pirinler, makarnalar ve bilumum yemek artn karmak iin tencere nce slatlr, sonra da nceleri ile eklinde olan sonra modernleerek plastie dnen bulak tellerine bavurulurdu.. Bulak deterjanlarnn gc arttka ve bulak sngerleri eitlendike galiba artk onlar da mazi oldu..
Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
I know what it is to be young..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
hale
mesaj 07.03.2008, 13:06:30
leti #2

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
ye No: 101

zellikle alminyum tencereleri bulak teliyle ovunca, deterjanl su gri renge dnrd.. ben bulak teli eriyor diye dnrdm.. smile.gif

+Quote Post
alikusu
mesaj 07.03.2008, 15:08:22
leti #3

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

bu bulak tellerin metal olanlar iki ekilde biri ok sert dieri daha yumuak olurdu zellikle bu yumuak bulak tellerini gece tututurup sallardk..
etrafa kvlcmlar saarak yann seyretmek ok elenceliydi ama arada sakata gelip sa ba yaktmzda oluyordu laugh.gif ..

bu teller genellikle alminyum tencerelerde kullanl olurdu , tel kullanlmadan nce ise klle ovulurmu kap kacaklar ..
kl, zellikle bakr kaplar iin doal bir parlatc grevini grrd....

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 05.04.2008, 20:47:40
leti #4

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,612
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Evde yalnz kaldmda ortaokul balarnda yemekten sonra tencereleri temizlemek iin bu tellerle ovmutum. abuk iziyordu bu tel tenecereyi, bastrmaya hi gelmiyordu. Bir iki defa tencere ve tavay izmiliim de olmutur. Haliyle annem ve ablamdan da iyi azar da iittik. biggrin.gif Sevgili alikusu'nun da bahsettii gibi teli yakp savurunca etrafa yayd izlemek byk keyifti. Genelde bayram akamlarnda yapardk. Sokak lambas da yoksa etrafna yayd izlemek daha gzel olurdu.

--------------------

+Quote Post
Asphodel
mesaj 06.04.2008, 06:49:05
leti #5

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 330
Katlm: 03.02.2008
ye No: 2,252

Eheh ben sizi daha nce tanmalymm. bu bulak teli yakma olayn ben niye bu kadar ge duyuyorum ? Niye ocukluum bu yaramazlktan mahrum geti ? unsure.gif tongue.gif

nce olanlar daha kullalyd. Geri o da izerdi ama sonuta daha gzel parlatrd. Ama elbette her ikisine de huzur diliyoruz. Artk bulak makineleri var. biggrin.gif

--------------------
SHOW MUST GO ON

+Quote Post
hayalperest
mesaj 07.04.2008, 23:42:05
leti #6

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 210
Katlm: 19.12.2007
Nereden: Bursa
ye No: 1,575

QUOTE(alikusu @ 07.03.2008, 14:08:22) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
bu bulaşık tellerin metal olanları iki şekilde biri ok sert diğeri daha yumuşak olurdu zellikle bu yumuşak bulaşık tellerini gece tutuşturup sallardık..
etrafa kıvılcımlar saarak yanışını seyretmek ok eğlenceliydi ama arada sakata gelip sa baş yaktığımızda oluyordu laugh.gif ..

Bunu bizde yapardık. zellikle havanın kararmasını beklerdik bunu yapmak iin .Sanki havai fişek gibi olurdu karanlıkta.

--------------------
WATA NO NAMAE WA L (ERU) DESU...

+Quote Post
saliha kovuk
mesaj 08.08.2011, 13:19:30
leti #7

Grup: Yasakl ye
leti: 608
Katlm: 18.03.2009
ye No: 4,743
Ruh Halim:

bulak teli getiimiz yla kadar pazar yerlerinde ve ucuzlukularda bulunurdu.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 02.06.2020 - 23:37:12
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net