IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Boha
lifelines
mesaj 30.07.2008, 22:32:00
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

Boha, ocukluumda sadece eyiz saklamak iin deil pek ok alanda kullanlrd. Kitaplarmzn bile bohaya sarlp drt kesi birletirilip saklandn hatrlyorum. ekmecelere smayan i amarlar, mendiller, havlular pek ok ey bohaya sarlp dolaplara kaldrlrd. Anneannemin dokuduu krmz, krem renginde ok gzel bohalarmz vard. Kendimde ok boha ilemitim. imdi sadece gelin, damat bohalar var.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
ember
mesaj 30.07.2008, 22:51:19
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Boha kenar yapmak diye de birey vard.. Ortaokulda elii dersinde retmilerdi bize.. plik ekilerek yaplrd galiba.. Delikli ajur gibi birey oluurdu, gzel grnrd..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
Candy
mesaj 31.07.2008, 13:07:51
leti #3

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,601
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Deli kzn bohas tabirindeki gibi annemin yapt eski bohalarn iinden her trl ey kard..beni iindekilerden ziyade o rengarenk ssl bohalar ilgilendirirdi..annem rengarenk kimisi tl kimisi saten bu bohalar simli ipliklerle zenle ilemi ve hepsinde de marifetini konuturmutu..bazen onlar zenle aar hangisini ne kadar zamanda yaptn kronolojik olarak anlatrd.. laugh.gif

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
alibaba
mesaj 31.07.2008, 23:40:22
leti #4

Grup Simge

leti: 2,634
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

sandn bir kenarnda duran bohalar hatrlarm. ilerinde kk kuma paralar, yada ona benzer eyler olurdu. hibir eyi atmayan annemin belki lazm olur diye saklad nesneler. bir de, naylon poet yada naylon torba olmad zamanlardan kalma alkanlk vard herhalde eskiden, bezin drt ucunu baladnm al sana torba, ne istersen koy iine

Boha denince benim aklma ilk gelen ey, filmlerde kz karma sahnesidir. Kzmz evden sevdiine doru seyirtirken elinde bir boha tutar. tm var you o kk bohann iindedir. Nasl ki eskiden karikatrlerde srtnda uval, uvaln iinde de amdan olmadan hrsz tiplemesi yaplmazsa, filmlerde de bohasz kaan kz olmazd.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 31.07.2008, 23:49:13
leti #5

Grup Simge

leti: 8,154
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

yllar nce bir arkadamn nian bohasna bakmaya gittim (adettir boha grlr)
ap iindekileri gsterdi dur ben kapayaym dedim.yanl kapyorsun bohann iki ucu birbirine kar gelmemeli dedi.gelirse evlilik ii bozulabilirmi smile.gif inanmam byle eylere ama o inanyordu.eytann ii yok bunun ii bozulursa smile.gif benden bilir dedim ve bohay onun istedii gibi kapadm. smile.gif

--------------------

+Quote Post
mavi
mesaj 28.06.2010, 16:14:50
leti #6

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,165
Katlm: 19.10.2007
Nereden: Izmir
ye No: 673
Ruh Halim:

Hala var bu boha ii. Bana gre bir adet deil akcas eyizmi bohaym bu zamana kadar hi ilgimi ekmedi. TRT de bir program var kzlar eiz bohalarn getirip programda grcye kartyorlar ve en gzel boha tantmn yapan ve hazrlayan dl kapyor. Memleketimin ii gc yok bunlarla urayor...

--------------------
mavi

Kaybedeceini bile bile neden mcadele ediyorsun? dedi. leceini bile bile yaadn unutmutu o an...Bozmadm

+Quote Post
PROTOSS
mesaj 28.06.2010, 23:11:41
leti #7

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,194
Katlm: 25.03.2009
Nereden: Aiur
ye No: 4,771
Ruh Halim:

Bizde de bu bohalardan var. Kenarlar dantel midir nedir ite yle ilenmi ince ince. Kelerden birletirilip dm atlyor. Damat bohasn ilk defa duyuyorum. Yani evlenirsem bende mi hazrlayacam demek oluyor bu ??? lgin. Ne koyulur ki iine. tra takm, tarak, kese, resim albmlerim bi de ekilmi kpek diim var hala saklarm, uurumdur bi de onu koyarm tamamdr smile.gif

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No new Bohac Geldi Hanm
17 sahaf 6,566 19.07.2011 - 23:41:01
G?n: Adore

RSS Basit Grnm Tarih : 31.05.2020 - 08:06:25
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net